2017-10-04 15:14:40
Закінчилося літо, діти сіли за шкільні парти, побільшали групи дітей в дитячих навчальних закладах. Зріс контакт в дитячих та підліткових колективах. Переважно діти заражаються педикульозом тоді, коли вони міняються шапками або куртками чи просто вішають їх поруч в дитячому садку або школі, притуляються один до одного головами. Крім того, передача комах відбувається через подушки, ковдри, гребінці, щітки для волосся, м`які іграшки.
Якщо ви вирішили підстригти малюка у перукарні, не поспішайте садовити його у крісло; спочатку придивіться, чи обробляють тут інструменти для стрижки волосся після того, як зробили зачіску попередньому відвідувачу. У громадських місцях, транспорті та просто на вулиці намагайтеся триматися подалі від неохайних людей. Якщо ви придбали річ, яка вже була у використанні, перед тим як її надягти, проведіть дезінсекційну обробку, а потім ще й ретельно виперіть.
“Що ж треба робити, якщо виявили педикульоз?
Перш за все, кожні 7-10 днів ретельно оглядайте волосся на наявність педикульозу.
В разі його виявлення, треба провести відповідну обробку голови, тобто дезінсекцію. Для цього зараз є широкий асортимент препаратів з інструкціями по застосуванню, які можна придбати в аптеках.
Треба пам'ятати, що, проводячи боротьбу з педикульозом, здійснюється профілактика висипного тифу. Який зв'язок між вошами і висипним тифом, запитаєте Ви?
Як відомо, щоб виникло інфекційне захворювання, необхідна взаємодія трьох складових: джерела інфекції (людини, яка перехворіла висипним тифом), факторів її передачі (воші легко переходять від одного господаря до іншого) та сприятливого організму. На превеликий жаль, усі ці чинники сьогодні спостерігаються в нашому суспільстві.
Джерело інфекції - це люди, які колись давно перехворіли висипним тифом, а зараз періодично хворіють на його рецидивну форму - хворобу Бриля. Тому вони містять у своїй крові збудник висипного тифу - рикетсії Провачека. Воші живляться кров'ю і саме під час укусів можуть передавати збудників захворювання здоровим людям. Як свідчать дані Львівського науково-дослідного інституту епідеміології, 96% дітей не мають імунітету до висипного тифу. Все це створює реальну загрозу виникнення та розповсюдження висипного тифу в Україні.
Отже, проводячи боротьбу з педикульозом, ми проводимо профілактику виникнення висипного тифу.
Будьмо відповідальними за здоров’я своєї сім’ї, дітей, ретельно і повсякчас, особливо після канікул, оглядаймо їх, тому що якщо не ми, то оточуючі могли підхопити паразитів і поділитися ними не бажаючи цього. При необхідності користуйтесь нашими порадами.
Тетяна Грицик
фахівець дезінфектологічного відділення
Дрогобицького міжміського відділу лабораторних досліджень
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»
джерело: власне