Щоб не було пізно, або «Кучмина буда на площі»

Щоб не було пізно, або «Кучмина буда на площі»

2017-03-22 20:03:11

Щоб не було пізно, або «Кучмина буда на площі»

Перевірено редакцією:

Щоб не було пізно, або «Кучмина буда на площі»

На наші питання відповідає депутат Дрогобицької міської ради, голова комісії житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури  транспорту та зв’язку Тарас Демко від імені фракції «Громадянська позиція».

  • Доброго дня, Тарасе, за зверненнями мешканців Дрогобича звертаємося до вас з проханням дати коментар відносно таких собі «врубів» у підвали будинків на площі Ринок у Дрогобичі, чи це є за вашою згодою як голови профільної комісії?

Стурбованість дрогобичан дуже велика, ситуація, яка склалася у центральній частині міста, а саме: спочатку на вулиці Ковальській вільно пройтись від колишнього ресторану «Україна» до хлібного магазину «біля жабів» вже не можливо, на тротуарі зробили вхід у підвал, що є порушенням будь-яких державних будівельних норм в яких чітко прописано яка має бути ширина тротуару – вона не може бути меншою ніж 1,50м в два боки, тобто для проходу людини в один бік 75 см і в другий бік 75 см. Там і близько немає такої відстані. Той, хто давав дозволи на це дуже серйозно порушив закони. Але, якщо на це закривалися очі бо недалеко є подібний вхід у підвал з часів давнішніх, там була заправка сифонів – тепер кафе «Надія», то тепер вже на самій площі біля колишніх кас «Аерофлоту» і Пенсійного фонду створено прецедент.

  • Які саме заходи ви, як депутат міської ради і голова профільної комісії вживали щодо недопущення незаконних реконструкцій пам’яток архітектури у центральній частині міста

Як голова комісії я отримав чисельну кількість дзвінків з цього приводу, а також офіційний лист від керівника Пенсійного фонду з вимогою щодо пояснення що це відбувається в Дрогобичі і хто це дозволяє. Головний архітектор Дрогобича, керівник державного будівельного контролю, начальник архітектурного фонду Дрогобича на профільну  комісію з цього приводу не з’явилися і не дали ніяких пояснень. Жодних документів не надали для роз’яснення. Таке відношення посадових осіб до своїх обов’язків  - це є фактично невідповідність займаним посадам і непрофесійність.

  • І які ж заходи ви прийняли за неявку на профільну комісю

У зв’язку з цією надзвичайною ситуацією депутатська комісія звернулася з протокольним дорученням до міського голови для забезпечення явки на комісію відповідних посадовців для з’ясування незаконної забудови а також для притягнення до дисциплінарної відповідальності цих чинуш.

  • Як ситуація з даного приводу сьогодні

Сьогодні маємо те, що невідомо що будується, зі слів секретаря сесії будується вхід у підвал. Але це тільки слова, ніякими офіційними документами не підтверджені. Депутатський корпус не давав ні згоди ні жодного дозволу на це. Члени виконкому стверджують, що не голосували за подібне рішення.

  • Що ви збираєтесь запропонувати депутатському корпусу щоб припинити несанкціоновані забудови, для збереження історичних пам’яток міста

Мною підготовлено проект рішення щодо мораторію на будівництво нових і перепланування старих будівель у старій частині міста, так як виникає ланцюжкова реакція. Чому комусь можна, а мені ні. На позачерговий виконком 6 березня вже планувалося винесення питання щодо надання дозволу для влаштування бруківки на площі Ринок 15 і облаштування входу у підвал.

  • І яка ваша думка з приводу чергового входу у підвал

Особисто я не проти бізнесу і комерції. Люди виживають як можуть, самі організовують свою роботу, не чекають – це добре. Але мають бути і певні межі. Не може бути вседозволеності і безкарності. Тільки в нас і лишився потенціал історичний. 179 пам’яток архітектури є в Дрогобичі – це величезна кількість по зрівнянню з іншими містами. Наприклад у Стрию порядок і чистота, і дороги кращі – у цьому Дрогобич може наздогнати Стрий легко з приходом відповідальних людей до влади, господарів, але за кількістю пам’яток Стрий ніколи не дожене Дрогобич – це факт.

  • Яку ви бачите реакцію серед людей на подібні дії міської влади, що люди говорять, яка реакція інших організацій, які мали б опікуватися збереженням старої частини міста

Обурення людей діями міської влади зростає з кожним днем. Вже серед людей такі вруби в підвали називають «кучмина буда». На сьогоднішній день немає ніякої реакції ні з боку інтелігенції Дрогобича, ні з боку координаційної ради, ні з боку туристично-інформаційного центру Дрогобича, який очолює Ігор Чавва, ні з боку Просвіти, ні з боку інституту розвитку міста, який очолює Кондзьолко. Не чую я висновків спеціалістів Краєзнавчого музею Дрогобича. Відділ культури Дрогобича, який очолює Олег Яворчак теж мовчить.

  • На завершення нашої розмови скажіть декілька слів з приводу очікувань на майбутнє для Дрогобича

  Я сам народився і мешкаю у Дрогобичі вже 49 років поспіль, але такого свавілля ще не було ніколи в моєму рідному місті. Наше місто – це місто Магдебурзького права. Дрогобич має неповторне історичне минуле, яким я пишаюсь. Це є той неоціненний скарб, який наші батьки зберегли для нас. Це є наш реальний потенціал. Щодо «врубів» у підвали на площі Ринок – це неприпустимо і я особисто від себе роблю все і буду робити, щоб не дозволити руйнування архітектурної цілісності нашого міста. Не дивлячись на посади і особистості я буду і надалі закликати отямитися і не плюндрувати наше місто.

Я надіюся на підтримку і активність громади і вірю, що Дрогобич зможе відродити славу промислового міста, спортивно-культурного центру

Спілкувалася

Анна Баневська

 

 

джерело: перевірено редакцією


Що ще читають на цю темуКоментарів 1
Дане інтервю було записано трохи раніше і вже відбулись деякі події. В тому числі- ккординацйна рада блоку демсил Дрогобиччини висловила своє "фе" щодо даних таких архітектурних жахіть. Друге, вже відбулась сесія міської ради на якій питання не набрало достатньої кількості голосів на підтримку моєї ініціативи, а саме - скасувати рішення виконкому, який дав дозвіл на будівництво сходів в підвал в центрі міста. Результати голосування можна побачити на сайті Дрогобицької міської ради - http://drohobych-rada.gov.ua/rezultaty-golosuvannya-xix-sesiyi-drogobytskoyi-miskoyi-rady-vii-sklykannya-vid-17-03-2017/.

NIK

Додати коментар


Коментар