Посилення правових можливостей громад

Посилення правових можливостей громад

2017-03-14 18:17:35

Посилення правових можливостей громад

Посилення правових можливостей громад

Нещодавно у м.Стрию для працівників місцевого центру, в тому числі й фахівців семи бюро правової допомоги, відбувся семінар на тему: «Посилення правових можливостей громад через ознайомлення із формами участі громадян у місцевому самоврядуванні». Цей навчальний захід провели голова Дрогобицької організації Комітету виборців України, експерт з питань місцевого самоврядування, кандидат наук з державного управління Богдан Николаїшин та директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.  

         Під час заходу висвітлювалися такі питання: нормативно-правове регулювання безпосередніх форм участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування; особливості реалізації виборчих прав громадян, види місцевих виборів та порядок їх проведення, основні етапи та суб’єкти виборчого процесу; порядок ініціювання, підготовки та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання, громадських слухань, місцевих ініціатив;  система та компетенція органів самоорганізації населення; повноваження громадських рад та порядок проведення консультацій з громадськістю; порядок подання та особливості розгляду звернень громадян, зокрема, електронних петицій; електронні сервіси у діяльності органів місцевого самоврядування.

         Під час практичних вправ учасники семінару напрацювали проект рішення місцевої ради, поданий як заразок місцевої ініціативи, та апробували процедуру внесення місцевої ініціативи на розгляд місцевої ради, користуючись Положенням про місцеві ініціативи, затвердженого Дрогобицькою міською радою.

         Крім цього, учасники семінару проаналізували переваги для громадян, а також для органів місцевого самоврядування від проведення громадських слухань та продемонстрували фрагменти проведення громадських слухань на рівні умовної територіальної громади.

         Як зазначив Богдан Николаїшин підсумовуючи хід семінару, тепер команда юристів-практиків Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зможе на належному фаховому рівні допомагати територіальним громадам, надаючи їм правові знання, інформацію та супровід під час застосування громадянами основних форм безпосередньої демократії. Адже, активізуючи громадян до участі у процесах місцевого самоврядування, посилюватиметься спроможність, у першу чергу правова, самих територіальних громад.

А на завершення ми нагадуємо, що на Дрогобиччині працюють 3 відділи – бюро правової допомоги, фахівці яких надають безоплатну первинну правову допомогу усім громадянам та вторинну (забезпечують доступ до адвоката) визначеним категоріям осіб. Окрім того у бюро відвідувачі зможуть скористатися такою послугою, як доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Бюро знаходяться за адресою:

м. Борислав, вул. Міцкевича, 64;

 м.Дрогобич, вул. Л. Українки, 70;                      

  м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62.

 Прийом громадян із 8.00 до 17.00.

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар