Навчання працівників заради посилення інституційної спроможності

Навчання працівників заради посилення інституційної спроможності

2017-02-07 18:38:13

Навчання працівників заради посилення інституційної спроможності

 

Нещодавно працівники Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (в тому числі й фахівці семи бюро правової допомоги) взяли участь у навчальних заходах, які провели для них: голова Дрогобицької організації Комітету виборців України, експерт з питань місцевого самоврядування Богдан Николаїшин та керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська. Богдан Николаїшин розкрив тему «Відносини між органами публічної влади і територіальними громадами у процесі об`єднання територіальних громад». Він звернув увагу присутніх на правових засадах процесу формування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), ознайомив із Перспективним планом формування спроможних територіальних громад Львівської області, затвердженим Кабінетом міністрів України, та ходом внесення змін до нього на рівні обласної державної адміністрації й обласної ради протягом 2016 року. Детально розглянув форми участі громадськості у процесі громадського обговорення ініціативи створення ОТГ: місцеві ініціативи, громадські слухання, загальні збори громадян за місцем проживання, які можуть бути застосовані під час створення ОТГ. Тренер теж проаналізував стан готовності громад, які перебувають у територіальній юрисдикцій Стрийського місцевого центру, до добровільного об’єднання та можливості й доцільності юридичного супроводу цього процесу місцевим центром і його бюро правової допомоги задля посилення правової спроможності територіальних громад. Учасники заходу також виконали кілька цікавих вправ, зокрема, допомогли написати умовному сільському голові проект розпорядження про проведення громадських слухань, на яких буде розглядатися питання створення ОТГ, написали проект листа звернення до сусідньої громади з проханням розглянути ініціативу об’єднання територіальної громади. 
            А Оксана Дащаківська розповіла присутнім про ресурси, які можна залучити для досягнення певної мети, про те, як формувати цікаву ідею та де шукати донорів, які б профінансували реалізацію цієї ідеї (проекту), як їх переконати у доцільності реалізації саме цього проекту: як підготуватися до першої розмови, як готувати концепцію ідеї (проекту), як зробити презентацію, як сформувати групу зацікавлених сторін у реалізації цієї ідеї. Учасники заходу виконали ситуативні завдання та були дещо здивовані, що ресурси, які вони шукають, можуть бути зовсім поруч.

А нашим читачам ми нагадуємо, що для захисту їхніх прав та інтересів працює державна установа – Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової  допомоги. На Дрогобиччині чекають клієнтів відділи центру - три бюро правової допомоги, які розпочали свою діяльність у вересні минулого року. Бюро знаходяться за адресою: м. Дрогобич, вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. 

Марічка Бойко

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар