Лідером серед недобросовісних платників за отримані послуги вже другий рік поспіль є ТЗОВ «Трускавецький водоканал». Підприємство боргує КП «Дрогобичводоканал» 10,9 млн. гривень, причому за останні 11 місяців приріст боргу сягнув 6,4 млн. гривень.
Новий тариф на водопостачання для споживачів міста-курорту був встановлений 1 травня минулого року – він є одним з найвищих в області і становить 16, 63 грн. при гуртовій ціні води для Трускавця – 5,89 грн. Власне, така ціна стала можливої завдяки тривалому виборюванню статусу гуртового споживача для водопостачального підприємства міста-курорту, що все ж не дало поштовху для його розвитку. У тарифі відсутня інвестиційна складова, а обсяги водозабору з питного водосховища, які б могли здешевити ціну для споживачів, становлять лише 146 тис куб на рік. Це, щонайменше, утричі менше, аніж реально береться з озера. Необлікована вода з нього, за яку справно платять трускавчани, є джерелом прибутку для братів Возняків: директора водоканалу та представника славнозвіснозвісної фірми «Альфа-Плюс», що не виконала інвестиційних зобов’язань стосовно налагодження цілодобового водопостачання у Трускавці. Тобто ситуація виглядає наступним чином: трускавчан дурять, подаючи у мережу воду з питного водосховища, яка не очищається належним чином, борги підприємства ростуть, а власники – збагачуються.
Питання боргових зобов’язань Трускавецького водоканалу не закрито, оскільки чинний тариф цього підприємства не передбачає коштів на покриття заборгованості, - наголосив у підсумковому за підсумками минулого року інтерв’ю директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала - До цього ж водоканал сусіднього міста здійснив приріст заборгованості, що також негативно відображається на фінансово-економічному стані дрогобицького водоканалу».
За словами Романа Шагали, усі намагання очолюваного ним підприємства отримати від боржника кошти нівелює колізія законодавчих актів. Бо неможливо припинити надання послуг боржнику, Саме ця можливість сприяла б швидкому напрацюванню і реалізації механізму сплати боргу. Вирішення проблеми наразі зводиться до безрезультатного ходіння по замкненому колі. Суд розтерміновує борги підприємства сусіднього міста на досить тривалий період часу. Виходить так, що Трускавецький водоканал сплачує щомісяця частинами борг, але водночас не проводить повний місячний розрахунок за поточне споживання послуг «Дрогобичводоканалу».
Ще одним підприємством, яке продовжує скочуватися у боргову яму, є КП «Трускавецьтепло». У підприємства - найгірший показник на Львівщини стосовно оплати за газ, - про це повідомили в департаменті розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації. Між теплопостачальним підприємством та ПАТ "Львівгаз" було укладено договір реструктуризації заборгованості, який не виконується. За слова директора «Трускавецьтепло» борг у 1,4 млн. грн. виник через те, що уряд не компенсує підприємству надані населенню пільги і субсидії з теплопостачання.
При цьому оплата тепла для трускавчан влітає в копійку та обходиться найдорожче серед міст Львівської області - вартість теплової енергії для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії становить 1 826,60 грн./Гкал., для бюджетних установ – 2 185, 18 грн./Гкал., для інших споживачів - 2 445, 26 грн./ Гкал.
Прибуток в основному йтиме Крамару за обслуговування комунальних об’єктів – шкіл, садків, лікарні, в яких за попередньої каденції були встановлені економічні автономні котельні. І зусиль мінімум і вигода максимальна – розраховуватиметься за все держава субсидіями та міська рада з казни громади… Сума за опалювальний сезон набіжить немаленька – близько восьми мільйонів гривень. А вже з ким ділитиметься Крамар прибутками – можна тільки здогадуватись…
Дарина КРАВЕЦЬ