Дрогобич - місто контрастів. Дамоклів меч навис над долею ШШК «Софія»

Дрогобич - місто контрастів. Дамоклів меч навис над долею ШШК «Софія»

2016-02-27 18:12:35

Дрогобич - місто контрастів. Дамоклів меч навис над долею ШШК «Софія»

В останньому номері газети «Галицька зоря» за минулий рік було опубліковано мою статтю під назвою «Шахово-шашковий клуб «Софія» потребує підтримки». У статті описувалися основні віхи діяльності Клубу, його успіхи та проблеми, які постають перед  його членами. Ключовим питанням, що постало у цій статті, є потреба розвитку Клубу в частині обладнання майданчика (шаходрому) для проведення спортивних турнірів у теплу пору року. Однак буквально за короткий час реакція влади здивувала членів Клубу.

Замість очікуваної підтримки чомусь на адресу директора Клубу посипалися усні попередження і залякування, буцім владі невигідно утримувати Клуб, оскільки з комунального приміщення місто не отримує прибутків. Звичайно, такі слова від нахабного представника було слухати вельми дико, адже сьогодні ШШК «Софія» об’єднує 123 любителів цих видів спорту, левову частку яких складають учні дрогобицьких шкіл. Погодьтеся, що найкраща інвестиція сьогодення – це у наших дітей, їх виховання, прищеплення любові до спорту, а тим паче до такого, що розвиває інтелект і мислення, заповнює саме той час, який багато молоді марнує на розпивання алкогольних напоїв та вживання наркотиків, гайнування часу в соцмережах Інтернету, хуліганських вчинків, дармоїдства, неуцтва і потягу до аморального способу життя. Безумовно, з огляду на плачевний стан міського бюджету, найкращою інвестицією в Клуб є символічна плата за оренду приміщення. Понад те, в ремонт орендованого приміщення та підтримання в належному стані члени Клубу внесли чимало особистих коштів і фізичної праці. Величезну фінансову і матеріальну допомогу Клубу надали відомі міщанам підприємці та представники влади: М. Берко, Х. Турчик, Ю. Дацюк, Боднар, М. Косован, О. Черненко, В. Байса, М. Лужецький, Бернадович, Р. Курчик, Ю. Яцків, О. Пруський та інші. Крім цього, Клуб за свій кошт оплачує всі комунальні послуги. «Тепер, - плутаються в здогадках члени Клубу, – комусь захотілося відібрати у нас вже відремонтоване приміщення, адже з одного боку – ринок, а з іншого – ресторан… Хтось, мабуть, лобіює свої меркантильні інтереси?». Справді, на перший погляд, сьогодні для бізнесу це приміщення виглядає саме таким чином. У той же час новоспечені клерки почали морочити голову директору Клубу П. Химину, мовляв, шукайте собі місце деінде, а оренду ми вам продовжили лише на три місяці.

Старшим членам Клубу нарешті увірвався терпець, адже вони несуть моральну відповідальність за юних спортсменів, наймолодшому з яких – Мар’яну Багрію - 6 рочків. У середу, 24 лютого, актив Клубу за попереднім записом завітав у кабінет міського голови. Розмова з Тарасом Кучмою тривала близько 10 хвилин. Дрогобицький міський голова запевнив спортсменів, що ніхто всупереч їхньої волі не вимагатиме звільнити приміщення, однак треба буде переглянути розмір орендної плати в сторону збільшення. Влада має намір запропонувати ШШК «Софія» альтернативне приміщення, але наразі варіанти не озвучуються. Проте представники Клубу вийшли з кабінету голови міста з певним сум’яттям і сумнівами: чи не опиняться вони згодом ошуканими, обдуреними і покинутими, якщо погодяться на досі невизначену «альтернативу», і чи взагалі доцільним буде таке «переселення»?

Чомусь склалося враження, що відтепер мова йде не про розвиток Клубу – відведення ділянки для шаходрому, а взагалі про його знищення. Однак поспішати у такій справі з висновками – невдячна справа.

 

Юрій Федчак

джерело: Власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар