Дрогобич. Костел святого Варфоломія, сьогодні, 25 грудня

Дрогобич. Костел святого Варфоломія, сьогодні, 25 грудня

2015-12-25 13:04:13

Дрогобич. Костел святого Варфоломія, сьогодні, 25 грудня

Костел святого Варфоломія (святого Бартоломея/БартоломіяВарфоломіївськийВознесенський) —католицький храм у місті Дрогобичі Львівської області; давній духовний осередок, взірець архітектури готики табароко (інтер'єрні розписи) кінця xivxvi століть, історико-архітектурна пам'ятка національного значення.

Одна з найстаріших зі збережених споруд Дрогобича, розташований у середмісті Дрогобича за адресою: вул. Галицька, 12.

Храмове свято — 24 серпня.

З історії храму:

У грудні 1392 року король Владислав Ягайло, перебуваючи у Дрогобичі, видав документ про закладення нового мурованого готичного костелу, який мав бути одночасно і оборонною спорудою. Відтак, костел був заснований як форпост феодальної Польщі на землях Галицько-Волинського князівства. Збудували храм на місці терему княжого воєводи.

При освяченні костел отримав титул Успіння Пресвятої Діви Марії і святого Варфоломія. Був попередником теперішнього костелу Варфоломія, на місці якого потім і з'явився сучасний храм.

1511 року Варфоломіївський костел відбудували після значних пошкоджень, яких він зазнав під час нападу на місто татар та волохів 1498 року. Саме 1-а третина xv століття і вважається часом зведення сучасного костелу.

Під дзвіницю храму облаштували давньоруську оборонну фортечну вежу дитинця xiii століття.

Напади на місто, що супроводжувались руйнуваннями святині, продовжувались і надалі, зокрема у 15941624 та 1648 роках. У 1664 році костел частково відновили.

Протягом xviixx століть перебудовано оборонну вежу на дзвіницю (1739), переобладнано старі та споруджено нові вівтарі, ліквідовано бійниці та понижено дах (17901793). Тоді ж, наприкінці xviii століття до храму була прибудована каплиця.

джерело: Власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар