Ґжеґож Юзефчук народився 22 грудня 1955 року  у Любліні (Польща). Навчався в Люблінському Університеті Марії Кюрі-Склодовської, маґістр філософських наук (1980 р.). У 1980 – 1990 роках  працював асистентом кафедри онтології та теорії пізнання Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської. Діяв в опозиційному й видавничому русі «Солідарність», у тому – в роки  час воєнного стану. Від  1990 року  працював журналістом у люблінській ґазеті “День».

Упродовж 1992 – 2012 років  був редактором відділу культури у люблінській філії і «Ґазети Виборчої». Автор більше семи тисяч різноманітних публікацій у пресі, у тому числі кількох десятків репортажів, понад 100 рецензій та близько  двох сотень  розмов із видатними представниками гуманітаристики, культури й науки, митцями, письменниками, істориками, професорами з різних дисциплін, публічними особами та ін.

Ґжеґож  Юзефчук – лавреат конкурсу імені Мирослава Дерецького, організованого Товариством Журналістів Польщі, член журі багатьох мистецьких конкурсів. У 2008 – 2012 роках  викладав культурну публіцистику у Люблінському Університеті Марії Кюрі-Склодовської на факультеті політології. Співзасновник Казімерської Конфратерні Мистецтва, Капітули нагороди «Анґелюс» у Любліні, Люблінського Товариства Заохочення Образотворчих Мистецтв та Кресової Академії Смаку, ініціатор Салону Цікавих Людей в Любліні (артистична кав’ярня «Хадес»).

З 2002 року  відвідує Дрогобич, співпрацює з Полоністичним науково-інформаційним центром нашого університету. Засновник та голова Товариства «Фестиваль Бруно Шульца» (з 2007 р.), художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі (2006, 2008, 2010, 2012, 2014), розвинув його мистецьку та культурознавчу частини. Реалізував проект установлення меморіальної таблиці на місці загибелі Бруно Шульца в Дрогобичі (2006, 2010), а 2014 року здійснив модернізацію кімнати-музею Бруно Шульца. Постійно сприяє реалізації різноманітних ініціатив, які відбуваються у Дрогобичі у рамках транскордонної співпраці. Популяризує у Любліні й реґіоні Дрогобич, різні культурно-наукові середовища цього міста, а передовсім Дрогобицький університет також багато робить для промоції України, Львова, культури Пограниччя.

За внесок у польсько-українську співпрацю у проєвропейському дусі, а особливо за співпрацю та пропагування контактів Любліна й Дрогобича, за співорганізацію Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі отримав Мистецьку Нагороду міста Люблін за Поширення Культури 2012. У 2014 р. – стипендіат Міністра Культури та Національної Спадщини РП за проект, пов’язаний з кімнатою-музеєм Бруно Шульца в Дрогобицькому університеті.

Цьогоріч став почесним доктором (doctor honoris causa) Дрогобицького педагогічного університету.

Дорогий наш друже, шановний пане Ґжеґоже (або, як кличе вас дехто з українських друзів, – Григорію Едвардовичу) ми щиросердно вітаємо вас із солідною ювілейною датою і дякуємо за вашу невтомність і жертовність за все зроблене на благо розвою культури Пограниччя, промоції Бруно Шульца та його спадщини, за приязнь, прихильність та душевну доброту.

Бажаємо Вам, високо достойний ювіляре-уродиннику якнайміцнішого здоров’я, залишатися таким же, як і нині,  невтомним і активним, реалізації усього задуманого, радости творчости, душевного спокою, добра та гараздів. З роси вам, з води на многая і благая літа!

У мові так багато різних слів,

А ми тобі несем одне-єдине.

Бо головне для нас, що ти людина,

Що гідно в цім шаленім світі жив.

 

Жив і творив, і мріяв про майбутнє,

І зараз – в 60 – творити в змозі.

Ти, як завжди, в польоті чи в дорозі

І в дні святкові, і у сірі будні.

 

Ти вірний друг і серце твоє щире.

Вміщало все: любов і піклування,

І радісне омріяне кохання,

Надію на добро і в Бога віру,

 

Ти всім допомагав в лиху годину,

і слова ти ніколи не порушив,

Цінуєм ми тебе за добру душу,

Ти з літери великої Людина!

 

Бажаємо тобі добра й любові,

і щастя тобі зичим, ювіляре!

дивись на все в рожеві окуляри,

і стане світ чудово кольоровим…

sześćdziesiątka już na karku, więc niesiemy ci w podarku, flaszkę znakomitej wódki, abyś poczuł się młodziutki. jak za dawnych lat wypijemy, bo urodziny twe świętujemy. a toast ma tu duże znaczenie, bez niego nie spełni się żadne życzenie!

sześćdziesiątka ci stuknęła, starość chyba się zaczęła. nie miej jednak obaw żadnych, bo przyjaciół masz zaradnych. zawsze chętnie ci pomogą, bo jesteś im osobą drogą, a dziś przyszli z prezentami i szczerymi życzeniami.

sześćdziesiąt róż dla ciebie, sześćdziesiąt wystrzelonych fajerwerek na niebie, sześćdziesięciu milionów w lotto wygranych, sześćdziesięciu prezentów tobie ofiarowanych. by się spełniły te wszystkie życzenia, by się ziściły najskrytsze marzenia.

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Полоністичний науково-інформаційний полоністичний центр імені Ігоря Менька, дирекція Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі, редакція Дрогобицької інтернет-ґазети «Майдан», Театр «Альтер», Львівський академічний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича, ГО Творче об’єднання «Альтер», Львівська національна ґалерея мистецтв імені Бориса Возницького, вокальний гурт “Варнічкес-фолк”, «Холодний Яр», «Локаль на Панській», «Фоксі-Роксі», Віра та Дмтро Меньки, родини Юркевичів, Ґольберґів, Скотних, Гнатенків, Романишин,  Андруховичів, Бойченків, Андрій та Тетяна Павлишини, Олена Бухарова, Леонід Тимошенко, Ігор Фецяк, Йосиф Карпін, Олександр Максимов, Марія Каралюс, Ігор Стахнів, Андрій Любка, Ольга Чигрик, Роман Ощипок, Наталя Бельченко, Дем’ян Фаншель, Світлана Щудло, Мирослав Соблта, Михайло Ільницький, Тадей Серватка, ЛевЛобанов,  Марія Галяс, Саша Соміш, Максим Мельхиседеков, Ігор Чава, Надія Кікта, Олег Любківський, Влодко Кауфман, Юрко Кох,  Богдан Лазорак, Андрій Бондар, Наталя Філевич, Левко Микитич, Мар’ян Олексяк і всі друзі в Дрогобичі, Львові, Чернівцях, Києві.