Сьогодні під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів, Президент заявив про перегрупування

Сьогодні під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів, Президент заявив про перегрупування

2014-09-10 18:50:34

Сьогодні під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів, Президент  заявив про перегрупування

Зведені дані ІАЦ РНБО станом на 17:00 10 вересня

       Сьогодні під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів, Президент України заявив про перегрупування українських Збройних Сил, Національної гвардії, прикордонників, «але не для нападу і наступу, а для того, щоб гарантовано і ефективно забезпечити захист своєї території». Він наголосив, що щойно завершено третю чергу часткової мобілізації.

Президент України також зазначив, що тризмінна робота оборонних підприємств України, яка була налагоджена за останні тижні, сьогодні дає можливість постачати військам щодобово до 30 одиниць броньованої техніки.

Коментуючи ситуацію на Сході України, Петро Порошенко підкреслив, що якщо на кордоні з Росією та на лінії безпосереднього протистояння з бойовиками «без лінії Маннергейма не обійтися, треба зводити й такі фортифікації, тільки ще більш потужні, з урахуванням досвіду». Йдеться про глибоко ешелоновану оборону з танковими позиціями, механізмами захисту від систем залпового вогню, з сучасної комунікацією, з чіткою взаємодією всіх підрозділів, які задіяні в обороні.

Cьогодні ж Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про санкції». Цим документом створюється механізм невідкладного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав чи недержавних утворень, завдання шкоди життю та здоров’ю населення, захоплення заручників, експропріацію власності на території України, завдання майнових втрат та створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінної реалізації громадянами України належних їм прав і свобод.

Згідно з Законом, спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, юридичної чи фізичної особи, іноземців або осіб без громадянства, а також суб’єктів, які здійснюють терористичну діяльність. Застосування санкцій також не виключає вживання інших засобів захисту.

Військові дії в зоні проведення АТО

Станом на 15 годину сьогодні в районі проведення антитерористичної операції сторони дотримуються режиму припиненню вогню. Нових обстрілів не зафіксовано.

У зоні АТО під час проведення оперативних заходів із боротьби з терористами бійці батальйону «Луганськ-1» затримали двох військовослужбовців ЗС РФ, які підозрюються в застосовуванні переносних зенітно-ракетних комплексів проти авіації ЗС України.

На даний час працівники правоохоронних органів, СБУ та прикордонники здійснюють перевірку осіб, які були змушені залишити зону АТО та переселитися до інших областей України. Зокрема, перевіряють їхню можливу причетність до діяльності терористичних організацій. Так, тільки після перевірки села Новопетрівки Бердянського району Запорізької області, де фіксується найбільша кількість переселених із зони АТО, було виявлено два десятки поранених бойовиків терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Крім того, співробітники СБУ затримали інформатора терористів, який збирав інформацію про розміщення військових підрозділів ЗС України та Нацгвардії. У затриманого вилучено карту з позначеннями розміщення блокпостів і пересуваннями військ, а також інші докази його злочинної діяльності.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

У містах Антрацит, Красному Лучі Луганської області терористи проводять агітаційну роботу із залучення жителів підконтрольних територій до вступу у незаконні збройні формування.

Сьогодні у другій половині дня озброєні люди захопили будівлю офісу хокейного клубу «Донбас», розташовану в Донецьку за адресою бульвар Пушкіна, 7Б.

Сьогодні рятувальники спільно з Товариством Червоного Хреста в Україні доставили для переселенців зі східних регіонів України чергову допомогу від Фонду Народонаселення ООН - майже 5400 гігієнічних наборів. Вантаж було доправлено рятувальниками на Західну Україну та до Полтави, де наразі проживають тимчасово переміщені особи. Також частину вантажу було доставлено до Луганської області, зокрема, до міст Сватове, Лисичанськ та Щастя.

Загалом з 6 липня на Схід України рятувальники доставили понад 2 тис. тонн гуманітарної допомоги: продукти харчування, набори добових пайків, питну воду, предмети першої необхідності, засоби особистої гігієни, одяг та медикаменти. Українська держава постійно співпрацює з міжнародними організаціями, які також надають гуманітарну допомогу для українців, а рятувальники доставляють ці вантажі до різних регіонів.

Реакція міжнародної спільноти на події навколо України

  Заступник офіційного представника генерального секретаря ООН Фархан Хак оголосив про продовження до 15 грудня термінів роботи місії спостерігачів ООН в Україні. Місія, яка відслідковує факти порушення прав людини в Донецькій та Луганській областях, вже подала 5 звітів на розгляд Ради безпеки ООН.

Сьогодні Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що підтримує запровадження нового пакету санкцій проти Росії. За словами глави уряду ФРН, санкції будуть введені одразу після офіційної публікації, що має бути здійснено найближчим часом. Також Ангела Меркель відзначила, що ситуація в Україні покращилася, однак ясності щодо виконання умов мирного плану немає.

джерело: Укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар