На Львівщині приховують дані про загиблих героїв, щоб не сіяти паніку, - Мар'яна П'єцух

На Львівщині приховують дані про загиблих героїв, щоб не сіяти паніку, - Мар'яна П'єцух

2014-09-08 18:08:35

На Львівщині приховують дані про загиблих героїв, щоб не сіяти паніку, - Мар'яна П'єцух

Герої вмирають, про них забувають. Чим більше молодих людей, які загинули в зоні АТО, привозять у Львівську область - тим менше інформації про них поширює місцева влада та ЗМІ. Невже виправдана ціль - привозити воїнів напівтаємно, щоб не сіяти паніку?

Про це у Фейсбуці написала журналістка Мар'яна П'єцух.

«Дзвонила одному громадському діячеві Стрия, щоб уточнити, хто такий Микола Шпінда, якого зараз ховали в селі Долішнє Стріського району. В інтернетах аж одне єдине згадування, акуратно скопійоване львівськими інформаційними сайтами. Його прізвище згадується в новини, що до Львова привезли п'ять тіл з АТО, серед них Микола Шпінда - 1978 року народження, село Долішнє, служив в 24-тій бригаді. ВСЕ. Але і це вже добре, тому що ні сайт Стрийської РДА, ні райради, ні міськради, словом не промовив про свого земляка, який загинув ще 20 серпня, і не проанонсували похорон. 

Схожа історія була з похоронами іншого загиблого зі Стрийщини Артура Лі, якого поховали півтора тижні тому. Прізвище загиблого, якого напередодні привезли до Львова, я дізналася тільки після дзвінка облрада. Навіть в інформаційних повідомленнях ніде не значилися імена хлопців - «До Львова привезли одинадцять тіл». Один за іншим переписували журналісти-редактори, яких одинадцять тіл, безіменних тел. Так до сих пір невідомо, як так склалося, що боєць з азіатською прізвищем помер за Україну. І якби не присутність на похоронах одного з нардепів, взагалі б нічого про воїна не впізнали, зараз замітка про Артура є тільки на сайті благотворит фонду цього депутата. 

Так ось по телефону я дізнаюся, що мій співрозмовник на похорон до Долішній не потрапив, бо зранку пішов до церкви в своєму районі міста Стрия та біля каплиці зустрів труну, в якому лежав теж військовий, якого, за словами мешканців, поранили в АТО. «Хто це? Ніде про це воїні не було згадано, зокрема, серед тих п'яти привезених тіл більше стриян не було. «Його ім'я Андрій, капітан, прізвища не пам'ятаю, знаю, що двоє дітей - дівчинці 10 років, а хлопчикові п'ять», - відповів співрозмовник. На моє прохання уточнити прізвище, він передзвонив комусь на районі. Його прізвище - Безурчак, Андрій Безурчак, гугл розгублено мовчить .. 


Андрей (Безручак - Ред.), Як розповідають люди, народився в Астраханській області. В 12-ть років його родина переїхала в Україну. Безурчак закінчив Суворовське училище, служив в Одесі, потім його перевели в Стрийську частина ракетних військ. Дружина теж військова. Це вже п'ята могила на Стрийському міському кладовищі із зони АТО », - написала журналістка. М.Пьецух також зазначила: 

«Чим більше могил стає, тим менше пам'яті. Так не можна. Чи виправдана ціль - привозити воїнів напівтаємно, щоб не сіяти паніку? 

Ми не поважали своїх героїв десятиліттями, зараз в спокутування за це маємо смерть за смертю, східняки НАРЕШТІ обмотуються державними прапорами, стають в ланцюги, фарбують паркани, але, на жаль, пізно .. ».

 

джерело: Lifeinfo


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар