Дрогобич: Цього тижня виконком засідав двічі

Дрогобич: Цього тижня виконком засідав двічі

2015-02-27 16:03:04

Дрогобич: Цього тижня виконком засідав двічі

У вівторок, 24 лютого, відбулося чергове засідання виконкому.

 
На початку засідання секретар міської ради Тарас Метик поінформував членів виконкому про стан ситуації з припиненням водопостачання та перспективи вирішення ситуації.
 
Ще однією проблемою, яка потребує нагального вирішення, є прохання перевізників про підвищення тарифів на послуги у громадському транспорті. Т. Метик запропонував винести це питання на позачерговий виконком, оскільки воно потребує ретельного вивчення та напрацювання відповідних пропозицій, які задовольнять як громаду, так і перевізників. Членами виконкому було запропоновано вивчити це питання відповідною комісіє з питань перевезень.
 
З пропозиції членів виконкому, до порядку денного було внесено та проголосовано за рішення про оптимізацію мережі бюджетних установ.
 
Також рішенням членів виконкому було затверджено наступні питання:
 
- З віт про міський бюджет на 2015 рік.
 
- Про організацію проведення відбору кандидатів з числа цивільної молоді для вступу у вищі військові навчальні заклади МОУ на 2015 навчальний рік.
 
- Про встановлення дорожніх знаків на вулицях міста.
 
- Про затвердження проекту «Детального плану території житлового кварталу К-13 в районі вул. Северина Наливайка в м. Дрогобичі».
 
Інші питання соціального та житлово-господарського характеру.
 
Щодо останнього рішення, то 4 лютого 2015 року було проведено громадські слухання. Відтак було прийнято рішення про виділення 148 земельних ділянок, які роздадуть учасникам АТО. Щодо самої процедури надання і умов отримання земельних ділянок учасниками АТО, то з цього приводу буде проведено громадські слухання, оскільки розробляється відповідне Положення. Саме громада повинна визначитися, на яких умовах і у якій послідовності розподіляти ці 148 земельних ділянок.
 
У четвер, 26 лютого, відбулося позачергове засідання виконкому.
 
На порядок денний було винесено питання, які стосувалися пасажирських перевезень у місті Дрогобичі:
 
1. Про встановлення єдиного тарифу на проїзд пасажирів по регулярних маршрутах міста Дрогобича.
 
2. Про організацію пасажирських перевезень у місті Дрогобичі.
 
3. Про призначення тимчасового перевізника та укладення тимчасових договорів на перевезення пасажирів по автобусних маршрутах загального користування.
 
4. Про затвердження Порядку погодження місць зупинок автобусів приміських маршрутів на території м. Дрогобича.
 
У зв’язку зі стрімким зростання курсу валюти, відбулося зростання цін на пальне для автомобілів. Відповідно це призвело до того, що пасажирські перевезення за встановленим тарифом у розмірі 2 гривень стали нерентабельними. Перевізники Дрогобича скаржаться на збитковість і вимушені підвищувати тарифи.
 
У середу, 25 лютого, у Дрогобицькій міській раді відбулася нарада за участю перевізників, керівника та працівників відділу економіки, членів виконкому. Справді, аргументи і факти, які навели перевізники є підтвердженням того, що тарифи на проїзд необхідно піднімати, адже окрім основних витрат на паливо і заробітну плату, є додаткові — амортизаційні витрати, ліквідація технічних поломок і інші. Оскільки при ліквідації технічних поломок використовуються деталі імпортного виробництва, то очевидно, що зростання їхньої вартості спричинює додаткові витрати перевізникам.
 
Виходячи з наведених аргументованих фактів, членами виконкому було прийнято рішення, щоб провести позачергове засідання і допомогти перевізникам вирішити їхню проблему, а для жителів Дрогобича — зберегти нормалізований графік пасажирських перевезень.
 
Зранку, у четвер, на засіданні виконкому, після затвердження порядку денного, в обговоренні питання першого пункту, між членами виконкому та перевізниками виникли суперечки, щодо розміру підняття тарифу на проїзд у громадському транспорті. Звичайно, усі розуміють, що такий крок є вимушений, адже в протилежному випадку на дрогобичан чекає суттєве корегування графіку, часткове припинення функціонування окремих маршрутів, або ж повна зупинку громадського транспорту в місті. однак рішення має бути таким, щоб було зручно громадянам і перевізникам.
 
Попередньо, відділом економіки Дрогобицької міської ради було оголошено про проведення громадських слухань призначених на 2 березня 2015 року з приводу підняття тарифів. Але коли відбувся стрімкий стрибок цін на паливо, то постало питання рентабельності перевезення у громадському транспорті. І тому було прийнято рішення про скликання позачергового засідання виконкому.
 
Називалися різні тарифи — від 2,50 до 4,00 гривень. Члени виконкому наполягають на меншій вартості тарифів, перевізники — на максимальній. Також гостро постало питання пільгового перевезення. Однак дискусії не призвели до єдиної узгодженої думки. Секретарем міської ради Тарасом Метиком було оголошено перерву до 17:00 год.
 
Після перерви, на якій учасники виконкому радилися, намагаючись дійти компромісу, обидві сторони знову зустрілися у залі засідань. Перевізники запропонували членам виконкому прийняти тариф у розмірі 3,50 грн. з суттєвим обмеженням пільгових місць та кола осіб, які мають право на пільги. Члени виконкому настоювали на тарифі в сумі 2,50 грн. та можливим обмеженням кола осіб пільгових категорій при кількості двох місць відведених для пільговиків. Відділом економіки було запропоновано компромісний варіант — тариф у розмірі 3,00 гривень з обмеженням пільгових місць та кола осіб пільгових категорій, а при продовженні зростання ціни на пальне, переглянути тариф у сторону зростання. Однак і на цій пропозиції спільної згоди сторони не дійшли.
 
Тому було проголосовано тільки за пункт 3 порядку денного, оскільки це питання процедурне, а відтак, прийнято рішення про проведення у понеділок, 2 березня, громадських слухань. Опісля громадських слухань, де жителі міста висловлять свої думки і побажання, буде проведено позачерговий виконком, щоб прийняти остаточне рішення.
 
У свою чергу перевізники заявили, що такі дії можуть призвести до вимушеного повного, або часткового призупинення функціонування громадського транспорту у місті Дрогобичі.
 
За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

джерело: DROHOBYCZER ZEITUNG


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар