2024-02-14 18:39:41
У свіжому випуску Медіа-дайджесту – публікації про ключові події січня, які демонструють стан і перспективи відносин між ЄС та Україною.
Насичений подіями початок 2024 року довів, що світ стоїть перед новими викликами, які можна подолати лише спільними зусиллями, об’єднавшись навколо ідеї забезпечення миру та рішучих змін на майбутнє. Європейський Союз не залишається осторонь світових тенденцій і готує реформи, які посилять його роль у світовій політиці.
Більше інформації читайте у свіжому випуску Медіадайджесту.
Наприкінці грудня 2023 року в статті для Європейської правди посол ЄС в Україні Катаріна Матернова написала, що війна в Україні змушує нас дивитися на наступаючий новий рік зі страхом, «але також і з рішучістю боротися доти, доки Україна не розв’яжеться». переможець. Водночас ми входимо в новий рік з надією та нетерпінням, оскільки у 2024 році буде написана нова сторінка у відносинах між ЄС та Україною». Вступ до ЄС, який підтримує абсолютна більшість українців, не є завданням лише влади. «Це зусилля всього суспільства», — підкреслила Матернова.
Жозеп Боррель: «На кону наша безпека»
За підсумками засідання Ради ЄС у статті для італійського видання la Repubblica верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель наголосив, що Європа не може дозволити російському президенту перемогти в Україні: «На кону наша безпека». Європа має надати Україні всю необхідну допомогу для перемоги, і зробити це якомога швидше, сказав він.
Під час зустрічі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і президента України Володимира Зеленського на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі обговорювалися ключові пріоритети порядку денного відносин між Україною та ЄС на найближчу перспективу, насамперед у контексті Україна наближається до фактичного початку переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.
Сторони домовилися провести передвступний скринінг українського законодавства, що є ще одним кроком до початку переговорів.
Україна розпочала судову реформу та має стратегічне бачення її впровадження. У контексті переговорів щодо вступу до ЄС Єврокомісія окреслила перелік пріоритетних напрямів: законодавчі гарантії незалежності та неупередженості суддів; відкритий відбір суддів за об’єктивними критеріями якості кандидатів; і кодекси етики та автоматичний розподіл справ суддям. Як досягти цих цілей, коли кадрів не вистачає?
Україна та Європейський Союз погодили прийнятність оновлених індикативних карт доріг та залізниць Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T). Вони будуть остаточно затверджені ЄС у квітні 2024 року. Єврокомісія вже виключила російські та білоруські маршрути з мережі TEN-T, а також знизила статус маршрутів в ЄС на стиках з цими країнами.
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив 3 млн євро на підвищення енергоефективності громадських будівель у Запоріжжі, Кам'янському та Луцьку. Кошти будуть спрямовані на термомодернізацію та енергозберігаючі заходи в закладах охорони здоров’я та освіти. Очікується, що ці оновлення зменшать витрати на енергію в довгостроковій перспективі та допоможуть створити більш зелене міське середовище.
Перші учасники проекту «Ми діємо ІІ: Розширення можливостей жінок», що фінансується ЄС, успішно пройшли професійне навчання за десятьма прикладними професіями в центрах сприяння зайнятості в Сумській, Полтавській, Дніпровській та Миколаївській областях України. Проект реалізується Фондом народонаселення ООН в Україні (UNFPA) за фінансової підтримки Європейського Союзу у партнерстві з ГО «Інноваційні соціальні рішення». Загалом 300 жінок взяли участь у місячному навчальному курсі та отримали стартові набори з інструментами та матеріалами, які допоможуть їм розпочати власну справу чи знайти роботу.