Гомін Галичини
Виступ Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля перед депутатами у Верховній Раді

Виступ Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля перед депутатами у Верховній Раді

2024-02-09 12:00:29

Виступ Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля перед депутатами у Верховній Раді

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Виступ Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля перед депутатами у Верховній Раді

08.02.2024

Виступ Високого представника/Віцепрезидента Жозепа Борреля перед депутатами у Верховній Раді

 Read more  

Виголошена версія може відрізнятися!

Шановний ГоловоВерховної Ради, шановні депутати, пані та панове, 

Для мене велика честь знову бути тут з вами, і я дякую вам за те, що ви підняли прапор Європейського Союзу. Знову тут, у Києві. Це мій шостий візит до України, четвертий з початку повномасштабної війни. У цьому місті, яке за останні 10 років більше, ніж будь-яка інша столиця на континенті, усвідомлює свою європейськість. 

Як писав Юрій Андрухович, чиї книги все частіше перекладають на багато інших європейських мов, "Київ виграв кастинг на те, щоб стати сценарієм найпрекраснішої з усіх революцій – Революції  Києва, Революції Гідності".

Нещодавно ми відзначили 10-ту річницю розпочатої вами Революції Гідності, і я знаю, що за її захист ви заплатили і продовжуєте платити страшну ціну. 

Багато героїв вашої Революції загинули пізніше на фронті, борючись з російським окупантом за вашу свободу. Як, наприклад, Роман Ратушний, який був антикорупційним активістом. Йому навіть не виповнилося 25 років. 

Деякі з ваших солдатів воюють на фронті вже майже два роки. Путін вважав, що війна триватиме тиждень. Минуло два роки, а ви й досі там.

Є герої Битви за Київ, коли російські війська стояли за 8 кілометрів від цього будинку. Вони були героями Харкова, міста, яке сьогодні знають усі в Європі. Вони зробили це, ви зробили це зі старих радянських матеріалів, ще не маючи західної допомоги. Ви зробили це завдяки мотивації вашої армії та вашого народу. 

І тепер ви повернули половину території, яку захопила Росія, і розблокували Чорне море. 

Але я знаю, що в кожному звільненому місті ваші війська вітали люди, чия радість звільнення була такою ж великою, як біль, який вони пережили. Я маю на увазі Бучу. Я знаю, тому що я це бачив. Вони бачили смерть , розруху та розкопані братські могили.

Війна забрала життя багатьох невідомих людей. Але дозвольте мені назвати, наприклад, одну з них. Вікторія Амеліна, фіналістка Літературної премії ЄС. Вона працювала спеціалістом з розслідування воєнних злочинів, і замість того, щоб шукати безпеки, вона поїхала на Схід України, щоб закарбувати історії людей, які живуть в окупації.

Минулого літа російська ракета, подібна до тих, що падали на Київ сьогодні вночі, вбила її, коли вона вечеряла в популярній піцерії. Вона, безумовно, була військовою мішенню. Їй було лише 37 років. Вона стала "Тією, яка пішла занадто рано", як вона сказала в одному зі своїх віршів. Я розповідаю про неї, але я не можу розповісти про кожну з невідомих жертв і героїв цієї війни.

Трагедій, подібних до історії Вікторії Амеліної, дуже багато. І всі вони нагадують нам, за що бореться український народ. Українці завжди знають, за що вони борються. Вони борються за свободу свого народу і своєї землі. Російські солдати не знають, за що вони воюють. Українські солдати воюють за своє існування, за життя своїх родин, за майбутнє своїх дітей, за свою свободу, за вашу культуру. За те, щоб українська мова не замовкла і щоб ваші книжки, як книжки Вікторії, не залишилися незавершеними. 

Знаєте, який кордон є справжнім? Справжній кордон України з Росією сьогодні – це  лінія фронту, але не лише на полях битв. Це політична лінія фронту між світом, де панує право і свобода, та світом, де можновладці нав'язують свою волю всередині свого суспільства і по відношенню до країн поза межами ЄС. Це лінія фронту між демократією та авторитарним правлінням. Нічого іншого.

Україна, яка переможе у війні на знищення, яку веде Росія, буде величезним внеском у безпеку всієї Європи. А я є Високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, тож ви можете зрозуміти, наскільки це важливо для мене. 

Так, це не риторичне речення, яке я виголошую, щоб зірвати оплески. Це сувора реальність. Безпека України – це величезний внесок у безпеку Європи в цілому. І найкраще зобов'язання у сфері безпеки, яке ми можемо виконати для України, – це зробити Україну частиною Європейського Союзу.

Дозвольте мені нагадати вам, що таке Європейський Союз. Європейський Союз - це не військовий альянс.

Європейський Союз був побудований навколо економіки, щоб залагодити конфлікт за допомогою переговорів і компромісів. І це спрацювало. Після двох жорстоких світових воєн минулого століття в Європі вже майже 80 років панує мир. Старий антагонізм між європейськими старими імперіями зник. Кордони стали невидимими. Це також є причиною, чому багато європейців здебільшого забули, що світ може бути жахливим місцем, де переважає сила. Ми досягли миру між собою і вважали, що мир – це природний стан речей. На жаль, це не так.

Природний стан речей не такий. У сучасному світі геополітика повертається. Триває боротьба між великими державами, і Росія не забула про свою імперську ілюзію.

Саме тому ваша війна стала для Європи моментом пробудження. Починаючи з 24 лютого 2022 року, це не лише питання військової та фінансової допомоги, але для багатьох з нас це передусім революція нашого світогляду. Це був момент пробудження для нас, щоб зрозуміти, наскільки динамічним і небезпечним є наш світ поруч з нашими містами.

Це змінило наш світогляд. Тепер нам потрібно змінити всю інституційну структуру Євросоюзу, щоб адаптувати її до цієї нової геостратегічної реальності. Йдеться вже не про встановлення миру між нами, а про те, щоб протистояти викликам на наших кордонах.

Рівно два роки тому (6 січня 2022 року) я був на Донбасі, коли Росія вже нарощувала свої війська на кордоні, і я зустрівся з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і він запитав мене: "Коли вони нападуть на нас, а вони нападуть – чи підтримаєте ви нас?". Ми розмовляли в його кабінеті. "Ви надасте нам зброю, щоб ми могли себе захистити?". Я ніколи не забуду це питання. Я ніколи не забуду цей момент у своєму житті. "Ви нам допоможете?" І тоді я не зміг дати чіткої відповіді, тому що ЄС ніколи раніше не надавав військової допомоги країні, яка воює.

Але, коли за кілька тижнів сталося вторгнення, - ми відреагували. До цього часу ми залишаємося солідарними і вже надали 28 мільярдів євро військової підтримки і майже 90 мільярдів євро загалом. Це не обіцянка, а реальність.

Як ви знаєте, буквально минулого тижня країни-члени ЄС погодили ще один пакет допомоги обсягом 50 мільярдів євро. Ще один, щоб забезпечити вас спрогнозованим фінансуванням і допомогти виплачувати зарплати, пенсії та надавати державні послуги. Тому що ви маєте перемогти у війні і водночас вибороти мир. 

І дозвольте мені сказати, що Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн і Голова Європейської Ради Шарль Мішель заслуговують на похвалу за те, що вони сформували цей пакет в Європейській Раді та наполегливо працювали над тим, щоб він був схвалений усіма країнами-членами. 

Але тепер він має бути переданий до Європейського Парламенту, який є бюджетним органом ЄС. І має бути досягнута угода між Радою ЄС та Європейським Парламентом за пропозицією Комісії. Це буде зроблено до кінця цього місяця. Можете не сумніватися.

Але я знаю, що необхідно робити більше. Я вже казав, що це мій шостий візит до України. Нам потрібна зміна парадигми: від підтримки України "допоки це буде потрібно" до зобов'язання підтримувати Україну "все, що буде потрібно". Не " допоки", а " все, що буде потрібно". Це не питання тривалості: чим швидше, тим краще. А для того, щоб бути швидше, він має бути жорсткішим. ""Все, що буде потрібно" для того, щоб Україна досягла перемоги.

Ми повинні спростувати твердження, що Україна не може перемогти. Я чую цей посил від тих, хто налаштований на програш. "Чому ви продовжуєте підтримувати Україну, якщо вона не може перемогти?" Це неправда. Росія програла багато воєн у своїй історії.

А людям, які кажуть, що "західна підтримка не втримається", а я виважено ставлюся до своїх слів у цей історичний момент тут, перед представниками українського народу. Я виважено ставлюся до своїх слів, щоб сказати, що ті, хто стверджує, що Путіна треба умиротворити, – помиляються. Вони помилялися у 2022 році, вони помиляються і сьогодні. 

Тому що це сам Путін заявив: "Ми хочемо закінчити цей конфлікт якомога швидше, але тільки на наших умовах". І що це за умови? Денацифікація, демілітаризація та демонтаж. Ці три "Д" - рецепт Путіна для України. 

І ці слова означають лише одне – капітуляція.

Він повторює, що не веде переговори належним чином і демонструє, що він не веде переговори належним чином, і він систематично не виконує домовленості. І він чітко заявив, що його війна спрямована проти всього Заходу.

Отже, замість того, щоб шукати умиротворення, ми повинні пам'ятати уроки, які ми засвоїли з 2022 року, уникати повторення помилок і подвоїти зусилля в тих сферах, де ми бачили успіх. 

Погляньмо правді в очі. У 2023 році Росія не досягла практично ніякого прогресу на полі бою. Ваші збройні сили успішно підірвали авіаційну перевагу Росії над лінією фронту та здолали блокаду чорноморських портів.

Ви змусили Росію вивести більшу частину свого флоту з окупованого Криму, а експорт зерна вийшов на довоєнний рівень. Блокада проти вашого експорту зерна закінчилася. І це сталося не завдяки угодам, а завдяки вашій боротьбі і "Шляхам солідарності", які також були важливою підтримкою для вашого експорту.

І ваш народ дав відсіч з неймовірною винахідливістю. Два роки тому Україна мала сім заводів з виробництва військових безпілотників. Сьогодні їх сотні. Вчора я відвідав два з них. Те, що я побачив, є справді революційним. Не тому, що мені хтось це сказав, а тому, що я сам це побачив. Як пристрасні молоді люди з великим інтелектом і творчим потенціалом застосовують свої технічні навички на практиці, перетворюючи старі заводи на місце народження високотехнологічного обладнання. За допомогою безпілотників за 300 євро можна знищувати танки. Українська винахідливість дивовижна. Коли я бачу, як працюють ці заводи, як працюють люди, як молоді інженери створюють нові інструменти, коли ця війна закінчиться, Україна буде серед провідних світових виробників нових засобів ведення війни. Тож дозвольте мені привітати вас і ваш народ.

Водночас Росія, якщо можна так висловитися, "канібалізує" власне майбутнє. Путін мобілізував всю економіку, суспільство та політичну систему країни для ведення війни проти України. Талановиті люди, коли можуть, залишають країну, а демографічний спад лише поглиблюється. Однак ми мусимо визнати, що вони адаптувалися до війни, а їхня економіка виявилася більш стійкою, ніж очікувалося.

Ми повинні бути реалістами. Так, санкції завдали серйозного удару по економіці Росії та її військових потужностях. Вони охоплюють майже 2 000 юридичних та фізичних осіб, і ми скоротили 60% нашої передвоєнної торгівлі з Росією. Ми припинили нашу енергетичну залежність від Росії. Тепер ми надаємо пріоритет боротьбі з обходом санкцій, який є вкрай складним процесом. Ми бачимо, що він працює повільно, але впевнено. Основна увага приділяється моніторингу торговельних потоків і блокуванню реекспорту товарів, які можуть бути використані на полі бою. Це щоденна робота.

Але найбільше з усього ми потребуємо термінового відродження європейської оборонної промисловості. Я знаю, що Україна очікувала від ЄС більшої військової підтримки, більше боєприпасів, більше всього.

Але дозвольте мені сказати, що за останні два роки багато нашої військової підтримки надходило з наявних запасів наших армій. Поповнення запасів сьогодні та водночас продовження надання вам більше зброї та боєприпасів є серйозним викликом для нашої оборонної промисловості, яка скорочувалася під час мирного часу, коли ми не виробляли зброю.

Але ми вже змінили цю тенденцію. Продуктивність нашої промисловості вже збільшилась на 40% з початку війни. Тепер ми досягаємо 1,4 мільйона боєприпасів до кінця року.

Я хочу говорити з вами відверто. Я знаю, ваша потреба у боєприпасах вища за ту, що я озвучив. Я розмовляв з вашими військовими, і я знаю, що вам потрібно більше.

Але ми наполегливо працюємо, і ми вже надіслали понад 1 мільйон снарядів до кінця року. Це на додаток до всіх боєприпасів, які європейська промисловість продає Україні. Бо постачання може здійснюватися двома способами: пожертви та експорт. Ми говоримо лише про пожертви, що є важливою частиною, бо це безкоштовно. Проте окрім пожертв, наша промисловість виробляє для вас однакову кількість боєприпасів.

Я не можу сказати вам точну цифру, бо це час війни, але ми не повинні розглядати лише пожертви. Ми повинні враховувати постачання, і постачання також здійснюється через експорт. Ми надаємо пріоритет постачанням в Україну, кажучи нашим збройним силам: "Ви можете зачекати", і кажучи клієнтам з третіх країн: "Ви можете зачекати, бо ви не у стані війні. Пріоритет — Україна". І повну цифру потрібно визначити, додавши пожертви та експорт, і це набагато більше, ніж іноді чує суспільство.

Ми досягли важливої кількості військової підтримки: 28 мільярдів євро. І на цей 2024 рік країни-члени ЄС планують витратити понад 20 мільярдів євро на військову допомогу, як на двосторонній основі, так і через Європейський Союз.

Ви знаєте ці цифри, але я хочу їх нагадати, бо важливо, щоб суспільство розуміло обсяг нашої підтримки. Але є ще одна битва. Це битва наративів. Битва розумів. Вам треба завоювати не лише землю, але й розуми.

Битва наративів у всьому світі. І я також відповідаю за цю битву, бо сприйняття цієї війни в решті світу буде вирішальним, щоб ізолювати Путіна і зробити наші санкції ефективними.

Люди в Африці, Південній Америці, Південно-Східній Азії, не лише у Західному світі, мають розуміти корінні причини цієї війни: чому ця війна триває та за що ви воюєте.

Адже для великої частини світу визначальним історичним досвідом був колоніалізм. Колоніалізм був історією людей, і ми були колоніальними державами. Однак, парадоксально, багато хто зовсім не бачить Росію як імперіалістичну та колоніальну державу.

Ми повинні протистояти російському наративу. Ця війна не є питанням "Заходу проти решти". Це не Захід проти решти світу.

Це війна на захист суверенітету та територіальної цілісності України, і це війна на захист принципів Статуту ООН. У світі, який стає все більш транзакційним, і де універсальні принципи важливіші ніж коли-небудь для захисту та розуміння людьми та лідерами світу.

Саме тому Формула миру України сьогодні є єдиною всеосяжною рамкою для справедливого та сталого миру. Пане Голово, це тому, що вона випливає з вищезгаданих принципів суверенітету та територіальної цілісності.

Щоб протистояти російській антизахідній пропаганді, нам потрібно бути послідовними в наших принципах по всьому світу та уникати подвійних стандартів.

І відверто кажучи, я не впевнений, що ми завжди діяли так, але ми мали би.

Саме тому Європейський Союз, і я особисто, так віддані тому, аби покласти край трагедії, яку переживає мирне населення в Газі, та забезпеченню звільнення заручників, утримуваних ХАМАС, – оскільки це ще одна битва, в якій ми беремо участь. І, нарешті, працювати над консенсусним рішенням «дві країни для двох народів», за яке міжнародна спільнота виступає десятиліттями.

І це також частина зусиль зі створення світу, який запобігає "праву сили", де потужні країни на свій розсуд змінюють кордони, а слабкі стають жертвами сильних. Тому що стратегія Путіна виявилася невдалою. Якби вона була успішною, це надихнуло б Росію та інші автократії переслідувати свої імперіалістичні плани щодо своїх сусідів.

Ми повинні показати це таким, як воно є: Росія є останньою колоніальною імперією в Європі. Остання колоніальна імперія, яка є анахронізмом. Російський автор Міхаіл Шишкін написав у своєму листі до невідомого українця: "моя країна – це країна, яка випала з часу".

Росія залишається імперіалістичною державою, яка не може вирватися з колоніального бачення своєї ідентичності. Доки це питання ідентичності Росії не буде вирішено, вона залишатиметься загрозою для всіх своїх сусідів в Європі. Як колись сказав Вацлав Гавел: "Росія не знає, де вона починається і де закінчується". Якщо країна не знає, де вона починається і де закінчується, це серйозний виклик для її сусідів. Путін нещодавно підтвердив цю оцінку, коли у своїй карикатурній пропаганді для наступних виборів сказав: "Кордони Росії не закінчуються". І допоки Росія не розв'язуватиме це питання, її політична система залишатиметься такою, якою вона є: авторитарним, націоналістичним і насильницьким режимом.

Ніхто не знає цього краще, ніж ви, українці. Протягом століть ви були об'єктом російського імперіалізму, зведені до рівня "малоросів". Це чисто колоніалістичний спосіб висловлювання; ви страждали від Голодомору або були депортовані в Сибір. І російський імперіалізм залишається грубою реальністю. Путін одержимий своїми фантазіями про "історичні російські землі". Ви, шановний Голово, показали мені карти 1600 року, де Україна ясно виділяється як нація.

Саме тому ми знову бачимо депортації в окупованій Україні. Ми бачимо репресії щодо вашої мови та жахливі примусові усиновлення тисяч українських дітей для їх "русифікації" і з метою змусити їх забути про їх українські коріння, їх батьків та їх сім'ї.

Але ви більше не є васалом жодної імперії; ви не об'єкт, ви - суб'єкт. Українці є господарями власної долі. Ви неодноразово демонстрували свою волю бути, через історію, вільною країною. І як в історії, наступний розділ буде написаний разом.

Саме тому я приїжджаю в Україну як член Європейського Союзу.

Шановні народні депутати,

Ми вирішили, що ваше майбутнє в Європейському Союзі. Це те, чого ви прагнете. Це те, про що лідери ЄС домовилися в грудні минулого року. І це рішення має бути втілене в життя.

Не можна, щоб це були порожні слова. Це має бути серйозним зобов'язанням, яке треба реалізувати, але ви повинні відіграти свою роль. Ви теж повинні докласти багато зусиль.

Знову і знову ви робите європейський вибір. І я це розумію дуже добре. Коли я був молодим іспанцем у тьмі диктатури, Європа була для мене провідною зорею політичної свободи, економічного процвітання та соціального збагачення. Я хотів бути в Євросоюзі, як і ви, найбільш явно 10 років тому на Майдані. Це було море жовтого та синього. Блакитно-жовті українські прапори змішувались з синьо-жовтими кольорами європейських прапорів.

Сьогодні я бачу ваш європейський вибір серед політичних сил, серед громадянського суспільства, серед бізнесу. Але ви маєте його зберегти, ви маєте зберегти єдність та згоду. Це буде надважливо для вашого шляху до членства та вимагатиме чималих зусиль і багатьох компромісів від вас, депутатів Верховної Ради, від вас, уряду, але також від громадян, бізнесу, громадянського суспільства. Це вимагатиме глибокої та всеосяжної модернізації вашого врядування, вашої економіки та вашого суспільства. Європейський Союз з Україною буде іншим Союзом. А Україна буде іншою Україною всередині ЄС. Це буде шлях, який вимагатиме зусиль, і ви маєте бути готовими не шкодувати їх.

Ми будемо підтримувати вас на цьому шляху. Але ви, як і будь-яка інша країна-кандидат, маєте впроваджувати і виконувати всі чинні правила Євросоюзу.

І дозвольте мені відверто сказати, що протягом багатьох років корупція була слабким місцем українського суспільства. Це коштувало вам значного відставання у розвитку за останні 30 років. Президент України Володимир Зеленський був обраний з мандатом на боротьбу з корупцією. Останнім часом спостерігається прогрес у законодавстві та правозастосуванні, і ваша позиція в щорічному Індексі сприйняття корупції Transparency International, який є мірилом того, як країна протистоїть викликам корупції, явно покращується. Це однозначно позитивна тенденція. Вона має вас надихати, та потрібно зробити ще більше.

Корупція суттєво підточує ефективність воєнних зусиль, ефективність відбудови, але вона також підточує прихильність та підтримку, яку ви отримуєте від суспільств по всьому Європейському Союзу.

Процес вступу до ЄС також має супроводжуватися в найближчі роки значними зусиллями з відбудови. Ці два процеси повинні йти пліч-о-пліч. Коли ви будете відбудовувати ваші домівки, ваші дороги, ваші мости і порти, їх потрібно робити за європейськими стандартами, наприклад, енергоефективності.

Але важливішою за інфраструктуру, якою можна ходити, перевозити товари чи літати, є інші види інфраструктури, які є більш важливими, і вони є невидимими. Невидима інфраструктура, яка підтримує демократію, яка підтримує верховенство права, плюралізм, політичний плюралізм. Це має бути очевидним. Це не партійний меседж. Це має бути очевидним для всіх: поділ влади, інклюзивне врядування, повага до прав людини, соціальна згуртованість і рівність. Це та невидима інфраструктура, що робить країну вільною та об'єднаною. Вона лежить в основі демократичних суспільств, її складніше збудувати та підтримувати, у порівнянні з дорогами, мостами і портами, проте вона є стрижнем здорових суспільств.

Я знаю, що цього особливо важко досягти в країні, що воює. І саме тому я сказав на початку свого виступу, що ви повинні виграти обидві битви одночасно. Не одну за одною, їх треба вести разом. Під час війни завжди існує велика і зрозуміла спокуса централізувати владу і обмежити свободу вираження поглядів.

Так, втім у час війни система стримувань і противаг важлива як ніколи: повага до верховенства права та сприяння демократичному діалогу між урядом і опозицією додасть вам стійкості, а країні – здатності перемогти у війні. 

Шановні депутати Верховної Ради, ще раз наголошую, що - це не партійне послання.

Бути демократичним та інклюзивним суспільством – це ваша найбільша перевага перед обличчям путінської диктатури. Ви зіштовхуєтеся з диктаторським режимом, і ви повинні протистояти йому, демонструючи, що ви є плюралістичною державою і демократичним суспільством.

Я знаю, що є відомі українські приказки: «де два українці – там три гетьмани». В Іспанії ми кажемо, що на кожних чотирьох іспанців, які вечеряють разом, припадає п'ять політичних органів. Отже, не складно зрозуміти, що іноді плюралізм створює структури, якими важко керувати. 

Але плюралізм думок є характерним для європейських суспільств, це наша сила. І це те, чого Путін ніколи не зрозуміє. Він ніколи не зрозуміє, але важливо, щоб ми, європейці, зробили це нашою абсолютною відмінністю між демократичними і авторитарними режимами.

І саме тут, у цьому парламенті. Я був Президентом Європейського Парламенту, я знаю, що таке парламент. Ця Рада має бути форумом, де цей плюралізм, ця сила дає врожай. Вона має бути форумом для обговорення реформ. Вона має бути прозорою, і вона має гарантувати, що всі групи суспільства представлені.

Так само, як ви це зробили, коли домовилися про те, коли і за яких обставин проводити вибори після закінчення воєнного стану. Це був дуже важливий сигнал для країни і для світу.

Я вже завершую, народні депутати.

Перед своїм приїздом в Україну я перевірив кількість повітряних тривог, які пролунали у вашому небі, ночами, з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Їх було майже 40 000.  

40 000 разів, коли українському народу доводилося швидко бігти до укриттів, як ми це зробили сьогодні вночі, вкотре. 40 000 разів, коли сім'ї поспішали до підземних сховищ. 40 000 разів діти читали в підвалах. 55 тривог на день у таких прекрасних місцях, як Харків, Дніпро та Львів.

Ми, іноземні гості, приїжджаємо і їдемо, а ви залишаєтесь – і ви залишаєтесь під цим тиском.

Наступного року, після європейських виборів, в потяги сяде інше покоління європейських лідерів. Потяги, які, до речі, ніколи не запізнюються, навіть під час обстрілів, і які багато разів безпечно привозили мене до Києва. Ці потяги продовжуватимуть привозити нових відвідувачів, розділяючи з вами ці складні обставини.

Але я переконаний: це наступне покоління залишиться з вами на всьому шляху до Європейського Союзу.

Тому що – і це найважливіший меседж, який я вам скажу: ми добре знаємо, що нашу власну безпеку захищаєте ви на східних кордонах Європи. І коли ми говоримо «За нашу і вашу свободу», це означає, що ми в боргу перед вами. Борг, який не буде сплачений жертвами і загиблими молодими людьми, але він має бути сплачений тим, що ми не піддамося втомі.

Єдині, хто має право втомитися від цієї війни, – це ви, але ви не втомилися. 

Війни перемагають завдяки відданості та мотивації людей. Скільки війн виграли безсилі з матеріальної точки зору? Найменшою потугою з точки зору озброєння і техніки, але вони були виграні завдяки людям, які знали, за що вони воюють.

Подивіться, що сталося в багатьох країнах світу. Від Афганістану до Іспанії проти Наполеона; це мотивація, це розуміння того, чому і за що ви боретеся, яке дозволяє вам перемагати. 

Я не бачу, щоб ви піддавалися втомі, і поки ви цього не робите, то не будемо й ми.

Дякую вам.

Поcилання на відео: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-252672

 
оригінал статті натисни тут:
 
 
 
цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України
 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар