Генеральна асамблея ООН у жовтні отримає доповідь про роботу комісарів в Україні

Генеральна асамблея ООН у жовтні отримає доповідь про роботу комісарів в Україні

2023-09-05 08:46:12

Генеральна асамблея ООН у жовтні отримає доповідь про роботу комісарів в Україні

Комісія ООН з розслідування порушень в Україні у жовтні надасть Генеральній Асамблеї доповідь про свою діяльність. Раді ООН з прав людини доповідь буде представлена у березні 2024 року. Про це було заявлено на пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі за підсумками візиту до Києва.

Зі слів Голови Комісії Еріка Мьосе, Україну було відвідано понад десять разів. «Спочатку ми відвідали Умань на Черкащині, а потім попрямували до Києва. Ми мали зустрічі з декількома співрозмовниками, серед яких Міністр культури та інформаційної політики, Міністерство оборони, Уповноважений з прав людини, Офіс Генерального прокурора, Служба безпеки України», - додав він.

Наприкінці вересня було опубліковано детальний документ зали засідань. Він ґрунтується на березневому звіті Ради з прав людини та містить детальний опис підстав для висновків Комісії.

«У документі зали засідань представлено вибрану кількість випадків та надано опис систематичності широкого кола порушень з боку російських збройних сил, зокрема умисні вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування та інші види сексуального насильства, незаконні переміщення та депортацію осіб, які перебувають під захистом, та дітей. Багато з цих порушень кваліфікуються як воєнні злочини, а деякі з них, якщо вони будуть підтверджені додатковими доказами, можуть бути прирівняні до злочинів проти людяності, зокрема застосування тортур та напади на цивільну інфраструктуру», - зазначив Ерік Мьосе.

Про результат поїздки до Умані розповіла член Комісії Врінда Ґровер,
«Комісія відвідала житловий багатоповерховий будинок, який постраждав під час атаки у квітні 2023 року, де загинули 24 людини, переважно жінки та діти. Ми зустрілися з мешканцями, які поділилися своїм горем, особистою втратою та постійними труднощами у забезпеченні альтернативним житлом. Ми також зустрілися з муніципальною владою, яка зараз відповідає за надання допомоги постраждалим у частині компенсації за втрату членів сім'ї, житла та інших пільг», - пояснила Врінда Ґровер.
Комісія визнає, що українська правова система стикається з величезними проблемами щодо забезпечення відповідальності та справедливості для жертв низки злочинів та порушень, пов'язаних з конфліктом, у сфері розслідування, переслідування та судового розгляду.

Член Комісії Пабло де Грейф підкреслив, що Комісія завжди наголошувала, що в основі її роботи лежить широке поняття притягнення до відповідальності, включно з судовими та несудовими заходами. Тому вона уважно відстежує дискусії про створення програм відшкодування збитків.

«Під час нашого візиту ми обговорили з різними зацікавленими сторонами різноманітні ініціативи, що пов'язані з цією темою, - сказав він. - Створення комплексних програм відшкодування є довгостроковим процесом, який слід відрізняти від й узгоджувати з національними програмами реконструкції, програмами реституції та ремонту майна. Комплексна програма також повинна розроблятися в тісній консультації з постраждалими.

Повний текст заяви Комісії ООН з розслідування порушень в Україні за посиланням
 
Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою з прав людини ООН, серед іншого, розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов'язані з ними злочини, в контексті агресії Російської Федерації проти України. Метою Комісії є встановлення фактів, обставин та першопричин будь-яких таких порушень та утисків; а також збір, консолідація та аналіз доказів таких порушень та утисків, зокрема їх гендерний вимір, з урахуванням будь-яких майбутніх судових проваджень.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщено для медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність медіа задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар