Що очікувати пенсіонерам найближчим часом?

Що очікувати пенсіонерам найближчим часом?

2020-04-07 20:36:46

Що очікувати пенсіонерам найближчим часом?

На це питання у рамках нашої рубрики «Правова допомога» дає відповідь директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Николаїшин.

1 квітня цього року  Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», у якій описаний алгоритм проведення перерахунку пенсій, встановлення щомісячної компенсаційної виплати для окремих громадян, а також виплати одноразової грошової допомоги у сумі 1000 грн.

Яка сума щомісячної компенсаційної виплати та хто ж матиме можливість її отримувати?

Щомісячна компенсаційна виплата нараховуватиметься у розмірі до 500 гривень. Її зможуть отримувати пенсіонери, яким виповнилося 80 років і більше. Необхідною умовою отримання ними  такої виплати є те, що сукупний розмір їхніх щомісячних пенсійних виплат не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, яка на даний час становить 9205 гривень. Наголошуємо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупності: надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплати до пенсії, встановлені законодавством.  Звертаємо увагу на важливий аспект: для вище зазначених осіб пенсійна виплата не може бути менша, ніж 2600 грн. Причому, обов’язковою вимогою є наявність у них страхового стажу: 20 років для осіб  жіночої статі та 25 років для осіб чоловічої статі. У разі, якщо сукупний розмір пенсійних виплат у них не досягає 2 600 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Чи отримуватимуть щомісячну компенсаційну доплату пенсіонери, яким 80 років виповниться, скажімо,  у травні?

Звичайно, вони зможуть отримувати цю доплату. Особам, які отримують пенсію та досягли 80-річного віку після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсаційна виплата установлюється і виплачується з дати досягнення зазначеного віку.

А коли буде проведений перерахунок пенсій?

Пунктом другим Постанови, про яку ми вели мову, установлено, що перерахунок пенсій проводиться з 1 травня 2020 року. А також передбачено:

 - індексацію пенсій на 11%;

-доплату до пенсії за умови, коли розмір підвищення в результаті такого перерахунку пенсії,  не досягає 100 гривень;

- доплату до пенсії у разі, якщо сукупний щомісячний розмір  пенсійних виплат не досягає 2100 гривень. Зазначимо, що при формуванні цієї доплати обов’язково будуть ураховуватися у сукупності усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, цільові грошові допомоги, суми індексації, щомісячні компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші доплат до пенсій, встановлені законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною). Разом з тим, обов’язковою умовою є наявність у них страхового стажу: 30 років для осіб  жіночої статі та 35 років для осіб чоловічої статі.

Хто матиме право скористатися одноразовою грошовою допомогою                                        у сумі 1000 грн.?

У пункті 5  постанови Кабінету Міністрів України від 01.04..2020 № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» окреслено перелік окремих категорій громадян, які матимуть право  отримання одноразової грошової допомоги у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України гострої респіраторної хвороби covid-19, спричиненої коронавірусом sars-cov-2, у сумі 1 000 гривень.  Серед них:

- громадяни, розмір пенсійних виплат у сукупності яких не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року.  Причому, ураховуються усі надбавки, підвищення, додаткові пенсії, тощо;

- одержувачі державної соціальної допомоги особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);

- одержувачі державної соціальної допомоги особи, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;

- одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату.

Ми продовжимо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Адреса центру: м. Стрий,                                                     вул. О. Бачинської, 1а., адреса бюро правової допомоги: м. Дрогобич,                       вул. Л. Українки, 70. Для отримання: правової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

 *зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/stryi.legalaid.ua/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

  * залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян

Ви можете також скористатися:

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар