Гомін Галичини




ІV Міжнародний Конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського – відкрито у Дрогобичі

ІV Міжнародний Конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського – відкрито у Дрогобичі

2018-11-18 23:24:28

ІV Міжнародний Конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського – відкрито у Дрогобичі

З 7 по 11 листопада, в приміщенні Громадської організації "Центр душпастирства молоді самбірсько-дрогобицької єпархії УГКЦ", побачив світ Четвертий Міжнародний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського.

Завдяки кропіткій праці команди проекту у складі куратора культурно-масових заходів – Олега Яводчака, прес-секретаря проекту – Леоніда Гольберга, голови молодіжної комісії Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – отця Андрія Бунь, відповідальної за підготовку технічної документації – Галини Лемех,  на чолі з відповідальним секретарем Євгеном Лемехом і Головним спонсором конкурсу, яким є Український культурний фонд, конкурс відкрито на вищому рівні в чудовій і невимушеній атмосфері.

Відкриття конкурсу було розпочато зі спільної молитви і Благословення о.Андрія, який висловив щире здивування високій майстерності конкурсантів, адже учасниками конкурсу є діти різного віку, у тому числі і молодшої вікової групи, і тим не менш вони всі дуже вправно виконують складні музичні твори.

Варто нагадати нашим читачам, що конкурсанти мали можливість відчути всю красу звучання подарованого німецьким архітектором Отто нового роялю, який він купив для свого 10-річного сина, але за трагічних обставин його син приставився і тому Отто пожертвував цей інструмент дрогобицьким дітям. Отож цей інструмент тепер є справжньою окрасою концертної зали у Центрі душпастирства в Дрогобичі.

Під час урочистого відкриття мав слово почесний дрогобичанин, музикознавець, викладач дрогобицького музичного училища Володимир Грабовський, який вважає, що подібні Міжнародні конкурси потрібні і Україні, і світу як повітря.

«Василь Барвінський є представником високого мистецтва. У часи радянських репресій ім’я Василя Барвінського було під забороною, але сьогодні його ім’я відтворюється завдяки подвижницькій роботі його шанувальників», – під час свого виступу розповів Володимир Грабовський і побажав всім бути призерами.

У своєму виступі Любомир Філоненко, професор, музикознавець зі Львова, нагадав присутнім про ті страшні тортури, які мусів переживати Василь Барвінський. Під час цензури радянських часів композитора змушували власноруч спалювати свої твори.

 «Пишаюся такими відданими мистецтву людьми як тернополянин Олег Смоляк, який постійно видає маленькими партіями ноти дитячих творів Барвінського, Богданом Тихонюком, який свого часу передав Дрогобичу дуже багато надрукованих творів Барвінського у тому числі і рукописів», - поділився під час відкриття у своєму виступі пан Любомир.

Представник Союзу Українок зі Львова Віра Боженко вручила учасникам конкурсу заохочувальні солодкі призи і збірку творчості юних «І слово, і пісня, Матусю, Тобі!», яка видана Львівським обласним відділом Союзу Українок у 2017 році у Львові.

«Держава без талантів неможлива», - наголосила у своєму привітальному слові Віра Боженко.

Пані Заблоцька анонсувала спеціальну грошову винагороду і поіздку на майстер-клас для переможців конкурсу.

«Кожен, хто приїхав на конкурс – вже є переможцем, він переміг сам себе» - наголосила у своєму виступі пані Заблоцька.

Вітали учасників та організаторі і члени журі – професор, завідувачка спеціального фортепіано Національної музичної академії імені Петра Чайковського Тетяна Рощина (голова), піаністка, камерна музикантка, доктор габілітована музичного мистецтва, директор Міжнародного конкурсу імені Марії Тарновецької, віце-президентка Фонду east-west music Алєксандра Наве (Лодзь, Польща), , педагог і піаніст і викладач Яромир Боженко (Ессен-Львів), педагог  і виконавиця, президент Міжнародного об’єднання «Мистецтво і освіта ХХІ століття» Елеонора Ткач, педагог і виконавець, доцент львівської національної музичної академії імені Лисенка Олексій Максимов.

На завершення урочистостей пан Євген Лемех побажав присутнім любити музику і берегти своє здоров’я.

Варто нагадати шановному читачеві, що цьогорічний Міжнародний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського пройшовши всі бюрократичні тортури вперше отримав підтримку і фінансування від  Українського культурного фонду.  Це вагомий неоціненний внесок у відродження національної культури з боку нашої Держави, який прокладає стежину  творчих здобутків для талановитих дітей України за що висловлюють щиру подяку Українському культурному фонду і учасники і організатори конкурсу.

На запрошення організаторів конкурсу

урочисте відкриття відвідала і підготувала

матеріал Анна Баневська

світлини – Леонід Гольберг

 

 

 

джерело: перевірено редакцією






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар