Дайджест новин:Розгром прокурорського лобі в комісії з відбору спецпрокурора ще не означає перемогу

Дайджест новин:Розгром прокурорського лобі в комісії з відбору спецпрокурора ще не означає перемогу

2015-11-12 20:48:28

Дайджест новин:Розгром прокурорського лобі в комісії з відбору спецпрокурора ще не означає перемогу

 

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

 

12 листопада 2015 року. Вечірній випуск

 

НОВ??Н??

 

ПОРОШЕНКО ВРУЧ??В СОРОСУ ОРДЕН СВОБОД??

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1913237-poroshenko-vruchiv-sorosu-orden-svobodi.html

 

Президент України Петро Порошенко відзначив високою державною нагородою – орденом Свободи – засновника фундації "Відкрите суспільство" Джорджа Сороса.

 

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

Порошенко вручив нагороду особисто. "Ваша активна діяльність протягом останніх років надзвичайно сприяла демократичним змінам, які зараз відбуваються в Україні. Тому для мене велика честь вручити Вам сьогодні цю високу нагороду з символічною назвою – орден Свободи", – сказав він.

 

Президент відзначив значну роль у розвитку держави та затвердженні демократії, яку вже протягом 25 років відіграє діяльність фонду "Відродження", заснованого Соросом. Глава держави висловив подяку за його зусилля та довгостроковий комплексний план з підтримки України, а також за фахові поради щодо широкого кола питань державних фінансів.

 

В указі про нагородження відзначається, що Сороса нагороджено "за значні особисті заслуги у зміцненні міжнародного авторитету Української держави, вагомий внесок у впровадження соціально-економічних реформ, багаторічну плідну діяльність".

 

ЯЦЕНЮК ПРОС??ТЬ У РАД?? ЗАКОНІВ, ЯКІ ВГАМУЮТЬ ОЛІГАРХІВ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1912951-yatsenyuk-prosit-u-radi-zakoniv-yaki-vgamuyut-oligarhiv.html

 

Під час економічного дня в парламенті необхідно ухвалити антимонопольне законодавство, закони для управління держкомпаніями і прозорої приватизації.

 

Про це сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у Верховній Раді в четвер, повідомляє Урядовий портал.

 

"До парламенту внесені закони, які вдосконалюють контроль за економічними концентраціями, закріплюють чіткий алгоритм нарахування штрафів і підвищують прозорість та публічність діяльності Антимонопольного комітету України", - підкреслив глава уряду.

 

Одна з основних проблем української економіки, за словами Яценюка - це "монополії, які створювалися два десятки років": "Монополії не дають розвиватися економічній конкуренції. Тому уряд просить підтримати пакет законодавства щодо боротьби з монополіями і прозорих та жорстких розслідувань будь-яких монопольних змов на українському ринку".

 

Другий блок питань стосується необхідності запровадження прозорого і ефективного механізму управління державними компаніями. "Низка державних компаній залишається корумпованим елементом в системі державної власності. Саме тому уряд пропонує прийняти відповідні закони, які дають можливість кардинально змінити систему управління об'єктами державної власності і залучати туди незалежних іноземних радників і спостерігачів", - зазначив Яценюк.

 

Уряд також звертається до парламенту ухвалити зміни до законодавства про приватизацію, "які не будуть давати можливості українським олігархам купувати 5% акцій за низькою вартістю, а потім відлякувати іноземних інвесторів, які готові вкладати реальні інвестиції, створювати робочі місця і купувати за високою ціною, але які не готові боротися з українськими олігархами, які не дають можливості іноземному інвестору прозоро і чесно придбати відповідні об'єкти".

 

"Якщо ці зміни будуть прийняті, то перший і основний об'єкт, який буде прозоро і чесно проданий на публічному конкурсі, - це Одеський припортовий завод", - підкреслив глава уряду.

 

Ще один пакет законодавства, який необхідно ухвалити в парламенті, стосується залучення інвестиції. Це, зокрема, законопроекти щодо стимулювання державно-приватного партнерства, розширення преференцій для індустріальних парків, ліквідації схем рейдерства та реформи державного контролю.

 

"Ми пропонуємо повернутися до мораторію на перевірку бізнесу. Також ми пропонуємо створити єдину інтегровану автоматизовану систему державного нагляду, щоби було зрозуміло, хто кого контролює, і кожен міг побачити, який безпосередньо вплив органів державної влади на такий контроль. І пропонуємо підвищити правовий захист бізнесу", - пояснив Яценюк.

 

Четвертий блок питань, за словами глави уряду, - це скорочення дозвільної документації: "Уряд пропонує скасувати ліцензії експорту та імпорту на спирт і на тютюнову продукцію, а також скасувати 22 дозвільні документи в агропромисловому комплексі".

 

"Прошу членів парламенту активно підтримати запропоновані урядом законопроекти і проекти законів, які підтримуються урядом і внесені народними депутатами України», - підкреслив Яценюк.

 

КЛІМКІН ПРО РЕФОРМ??: ЛЮД?? МАЮТЬ БУТ?? ВПЕВНЕНІ, ЩО ЇХНІ ЖЕРТВ?? В??ПРАВДАНІ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1913156-klimkin-pro-reformi-lyudi-povinni-buti-vpevneni-scho-jihni-jertvi-vipravdani.html

 

З 1 січня наступного року набуває чинності економічна частина Угоди про асоціацію з ЄС, але Росія буде робити все, щоб продемонструвати, що угода з ЄС була невигідна для України, тому ми маємо реалізувати угоду якомога старанніше.

 

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав в інтерв'ю польській газеті rzeczpospolita.

 

«На мій погляд, ЄС повинен довести рішучість», - сказав міністр, додавши, що наразі проходять тристоронні консультації з Європейською комісією та Росією.

 

«Кремль насправді неспроможний довести, що набуття чинності цієї угоди зашкодить російській економіці. Ми, безумовно, можемо зміцнити практичне співробітництво з Російською митною адміністрацією, розглянемо, як скасувати технічні бар'єри в торгівлі з росіянами. Але головне в тому, що ми обрали наш шлях», - зазначив Клімкін.

 

«Наступний рік матиме вирішальне значення, коли справа дійде до нашого європейського порядку денного. Нам необхідна політична підтримка - це зрозуміло, - але також дуже необхідна і практична підтримка. Щодо санкцій Євросоюз проявляє солідарність з Україною, але його прихильності недостатньо. Без цього нам дуже важко досягти необхідної реконструкції цілих галузей економіки», - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства.

 

Він зазначив, що Штати підтримали Україну в реформуванні ДАІ, яка раніше була символом корупції, «беручи хабарі на кожному кроці». Сьогодні ж зміни призвели до того, що люди роблять те, що вони можуть, щоб допомогти поліції.

 

«Тепер Євросоюз повинен допомогти нам таким самим чином реконструювати інші інститути суспільного життя», - зазначив він, додавши, що темпи українських реформ не ідеальні, але більшість з них відчуваються суспільством. Реформи важко реалізувати в умовах гібридної війни з Росією, але це не може бути виправданням бездіяльності.

 

«Звичайно, не всі зміни опрацьовані до кінця. Але більшість з них суспільство відчуває... Люди повинні бути впевнені, що жертви, які вони приносять, виправдані. Всім відомо, що реформи важко реалізувати в умовах гібридної війни з боку Росії, але це не може бути виправданням бездіяльності. Якщо ми будемо будувати стабільну, ефективну, демократичну і європейську Україну, Путіну буде набагато важче дестабілізувати нашу країну», - резюмував міністр.

 

УКРАЇНА ПР??ЄДНАЛАСЯ ДО УГОД?? wto gpa ПРО ДЕРЖЗАКУПІВЛІ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1913096-ukrajina-priednalasya-do-ugodi-wto-gpa-pro-derjzakupivli.html

 

Україна приєдналася до угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі (wto gpa).

 

Про це повідомив у Фейсбуці заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

"Українська заявка на приєднання до gpa (Угода про публічні закупівлі) була одноголосно схвалена сторонами угоди! Шлях, який розпочався у 2011 році, нарешті добіг успішного кінця! Це однозначна дипломатична перемога України, приєднання до підугоди в рамках СОТ, яка відкриває взаємний доступ до ринків публічних закупівель", – написав він.

 

При цьому Нефьодов назвав економічні вигоди для України: "Наш ринок і так вже відкритий багато років для іноземців. В будь-якому випадку, навіть якби цього не було, іноземні компанії можуть собі дозволити відкривати в Україні філії та працювати через них".

 

"У той же час ринки інших країн були для наших виробників закриті - і важко очікувати, що середнє вітчизняне підприємство б відкривало філію в Новій Зеландії чи Норвегії", - написав він.

 

За словами заступника міністра, Україна фактично приєдналась за схемою "ми не міняємо нічого в нашому законодавстві - але отримуємо доступ до ваших ринків" (додаткові наші зобов'язання - тільки переклад англійською оголошень про тендери вище порогів gpa).

 

Зазначимо, що угода відкриває Україні доступ до ринків державних закупівель 43 країн, зокрема США, Канади, Японії, Євросоюзу.

 

ДЕКАНОІДЗЕ ПОПЕРЕД??ЛА ПІДЛЕГЛ??Х ПРО ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЮ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1913151-dekanoidze-poperedila-pidleglih-pro-personalnu-vidpovidalnist-za-koruptsiyu.html

 

Ефективність роботи нової поліції залежить від зміни підходів до роботи на місцях.

 

Про це заявила глава Національної поліції Хатія Деканоідзе під час наради за участю керівництва структурних підрозділів Нацполіції, повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

 

"Ви всі маєте показати, що структурні зміни йдуть від вас. Статистика - не головне. Головне - вибудувати систему, в якій поліція ефективно виконуватиме свої функції", - підкреслила вона, додавши, що зараз готуються нові інструкції щодо роботи органів поліції та оцінки їхньої діяльності.

 

Деканоідзе зазначила, що приховувати злочини і показувати "хорошу" статистику – це "радянський підхід", від якого слід відмовлятися і відходити. Відтак, у відомстві жорстко припинятимуться спроби маніпулювання статистикою та приховування злочинів.

 

Глава поліції підкреслила, що кожен керівник обласного главку нестиме персональну відповідальність у разі виявлення корупційних діянь з боку його підлеглих та закликала керівників обласних органів НПУ ефективно і якісно підбирати особовий склад до підрозділів поліції, особливо - їх керівну ланку.

 

Крім того, як наголосила Деканоідзе, ті працівники міліції, які висловили бажання продовжити службу у Нацполіції, повинні пройти переатестацію: Весь особовий склад обов'язково пройде переатестацію, і цей процес має бути прозорим і неупередженим".

 

З'ЇЗД СУДДІВ: ГОЛОВНЕ П??ТАННЯ – ПР??ЗНАЧЕННЯ В КСУ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1912845-zjizd-suddiv-golovne-pitannya-priznachennya-v-ksu.html

 

У Києві розпочався ХІІІ з'їзд суддів України, учасники якого протягом двох днів мають розглянути питання звільнення та призначення суддів КСУ, обрати Раду суддів України та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на з'їзд прибуло 384 делегати.

 

Кандидатами на посаду судді Конституційного суду України для обрання стали Григорій Алейніков, Костянтин Бабенко, Павло Гвоздик, Володимир Кравчук, Віктор Кривенко, Олена Ситнік, Наталія Яворська.

 

До складу кандидатів ВККСУ, які обиратимуться на з"їзді, увійшло 13 осіб.

 

На обговорення також будуть виноситися питання про внесення змін до регламенту з’їзду суддів України, здійснення функцій судової влади України в умовах реформи.

 

Крім того, делегати розглянуть питання внесення змін до положення про Раду суддів України, заслухають звіт Ради суддів про виконання завдань органів суддівського самоврядування та ознайомляться з інформацією відносно виконаної роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

ГОЛОВА ВСУ: У "КОРУПЦІЙН??Х" СПРАВАХ ПРОХОДЯТЬ МЕНШЕ ВІДСОТКА СУДДІВ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-society/1913175-golova-vsu-u-koruptsiynih-spravah-prohodyat-menshe-vidsotka-suddiv.html

 

На сьогодні тільки 0,7% суддів підозрюються, звинувачуються або засуджені за скоєння корупційних злочинів.

 

Про це заявив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під час з'їзду суддів у Києві, передає кореспондент Укрінформу.

 

Він озвучив дані ГПУ за останній рік. Йдеться про 35 кримінальних проваджень відносно 39 суддів.

 

"Прикро визнавати, але корупційні прояви ще властиві нашій судовій системі. Я навіть не хочу аналізувати причини корупції - це ганебне явище неприйнятне і неприпустиме, і виправдання суддям-корупціонерам немає. Тільки 0,7% суддів від загальної кількості усіх суддів в Україні підозрюються, звинувачуються або засуджені за скоєння корупційних злочинів", - наголосив Романюк.

 

Нагадаємо, головним питанням з'їзду суддів 12-13 листопада стане призначення у Конституційний суд. Планується обрати одного суддю КСУ і двох членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

 

КОЗАЧЕНКО: МІНІСТРА ЮСТ??ЦІЇ В??КЛ??КАЛ?? НА ДОП??Т - У СПРАВІ "Т??СКУ" НА КС

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1913180-kozachenko-ministra-yustitsiji-viklikali-na-dopit-u-spravi-tisku-na-ks.html

 

Представники Міністерства юстиції отримали повістки від Генпрокуратури у справі тиску на суддів Конституційного суду.

 

Про це повідомила керівник люстраційного комітету Міністерства юстиції Тетяна Козаченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

 

«А до нас прийшла купа повісток з Генпрокуратури... Генеральна прокуратура розслідує "найактуальнішу" справу "про тиск на суддів Конституційного суду" і визиває на допит "той самий ПРОСТІР". Вже викликали Єгора Соболєва. А тепер на Мін'юст прийшли повістки на міністра юстиції Павла Петренка, членів громадської ради Максима Маньковського, Карла Волоха, Сергія Іванова», - написала вона.

 

Водночас саму Козаченко, за її словами до ГПУ не викликали. «Певне я не достатньо добре працюю», - припустила керівник люстраційного комітету.

 

Нагадаємо, 23 жовтня КСУ відклав на невизначений строк розгляд конституційності норм закону «Про очищення влади». Цьому рішенню передувало клопотання представника Верховної Ради у Конституційному суді, народного депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Єгора Соболєва. Він наполягав на відводі семи суддів у справі про конституційність закону про люстрацію.

 

Раніше у жовтні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що нинішній склад Конституційного суду не може продовжувати розгляд цієї справи, оскільки восьмеро суддів підпадають під люстрацію.

 

У квітні цього року Конституційний суд уже розглядав закон «Про очищення влади» щодо конституційності окремих положень закону, але переніс розгляд. Засідання суду супроводжувалося протестом представників громадськості, які побоювалися, що суд визнає закон неконституційним.

 

ГПУ ПІДТВЕРД??ЛА КР??МІНАЛЬНУ СПРАВУ В ЧЕХІЇ ПРОТ?? МАРТ??НЕНКА

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1913073-gpu-pidtverdila-kriminalnu-spravu-v-chehiji-proti-martinenka.html

 

Генеральна прокуратура підтвердила, що у Чехії розслідується справа проти депутата від "Народного фронту" Миколи Мартиненка.

 

Про це йдеться у відповіді заступника генпрокурора Віталія Каська на запит депутата Сергія Лещенка, повідомляє "Українська правда".

 

"Інформую, що 16.10.2015 до Генпрокуратури надійшов запит компетентних органів Чеської республіки про надання правової допомоги у зазначеному кримінальному розслідуванні та українською стороною організованого його виконання", - сказано в документі.

 

Касько зазначив: "Оскільки вказана кримінальна справа розсідлується правоохоронними органами Чеської республіки, надання ГПУ запитуваної інформації  щодо досудового розслідування провадження суперечитиме ч1. статті 222 КПК та чинним для України міжнародним договорам у сфері правової допомоги".

 

Як відомо, у Чехії ведуть розслідування проти Миколи Мартиненка. Сам нардеп раніше в коментарі "УП" заперечував і наявність кримінального провадження проти нього та у швейцарській прокуратурі і нещодавно відкриту справу чеських правоохоронців по тому ж епізоду.

 

"На мене справ немає в жодній країні світу. Це перше. Друге - якщо мене викличуть в якусь прокуратуру, навіть у найкращу - українську, я одразу прийду. Третє - не треба брати гроші за замовлення", - заявляв він.

 

РАДА УХВАЛ??ЛА ЗАКОН ПРО ПРОЗОРІСТЬ АМКУ

12.11.2015

http://www.ukrinform.ua/rubric-politycs/1912829-rada-uhvalila-zakon-pro-prozorist-amku.html

 

Народні депутати ухвалили закон №2102 щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України.

 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 263 нардепи.

 

Зокрема, закон передбачає, що інформація з обмеженим доступом, одержана Антимонопольним комітетом України, його відділеннями, використовується ними виключно з метою забезпечення виконання завдань, визначених законодавством про захист економічної конкуренції, і не підлягає  розголошенню та оприлюдненню, крім надання інформації органам слідства та у випадку недотримання вимог, встановлених Законом «Про доступ до публічної інформації», інших випадків встановлених законом.

 

Законодавчим актом визначено, що підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету протягом 10 днів інформація щодо прийняття розпорядження про початок розгляду справи, про узгоджені дії, концентрації. Також на сайті Антимонопольного комітету протягом 10 робочих днів має оприлюднюватися рішення, прийняте за результатом розгляду заяв, справ про узгоджені дії чи концентрації.

 

Рішення підлягає оприлюдненню в повному обсязі, крім інформації, яка  визначена з «обмеженим доступом». Така інформація має бути виключена або зачорнена, чи змінена в інший спосіб, який забезпечує її достатній захист та достатню прозорість щодо обгрунтування органом Антимонопольного комітету прийнятого рішення.

 

РАДА ПУСТ??ЛА ВІЙ?

джерело: Укрінформ






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар