У Дрогобичі відбулася інформаційна сесія

У Дрогобичі відбулася інформаційна сесія

2015-08-15 15:37:49

У Дрогобичі відбулася інформаційна сесія

13 серпня у Дрогобичі відбулася інформаційна сесія для адвокатів. Захід організували та провели фахівці Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Ця державна установа забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для цілої низки соціально незахищених категорій громадян, таких як: малозабезпечені особи, учасники бойових дій (у тому числі, це стосується учасників АТО, та членів сімей загиблих), діти - сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства  та ін. Усім цим незахищеним категоріям осіб будуть надаватися послуги адвокатів для представництва їх інтересів у цивільних та адміністративних судових спорах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях, якщо вони належать до категорій, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, як це визначено ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Звернутися за правовою допомогою можуть мешканці Дрогобицького, Стрийського, Миколаївського, Жидачівського, Сколівського районів та міст обласного значення: Дрогобич, Стрий, Борислав, Трускавець, Моршин, Новий Розділ Львівської області. Підставою для започаткування діяльності є конституційне право кожного на захист безоплатно, у випадках передбачених законом. Окрім національного законодавства, таке право закріплено й у низці міжнародних зобов`язань України, таких, як Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Завдання місцевих центрів -  забезпечення цього права. Про це розповіла присутнім директор центру Марія Николаїшин.

Відкритий у Стрию центр знаходиться за адресою: вул. Ольги Бачинської, 1 а (перший поверх колишнього приміщення відділу статистики).

Начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання первинної правової допомоги цього ж Центру Євгеній Суржок наголосив на тому, що не всі громадяни, які звернуться до центру, потребуватимуть саме вторинної правової допомоги. Деякі особи потребуватимуть надання правових консультацій та роз’яснень, які центр відповідно до покладених на нього завдань не надаватиме. Цю функцію можуть виконувати, окрім інших спеціалізованих установ, громадських приймалень та консультативних пунктів, які діють на Дрогобиччині, зокрема, і при громадських організаціях, також адвокати. Тому важливо буде, якщо адвокати теж схочуть надавати безоплатну первинну правову допомогу для визначених категорій осіб.  Співпраця центру із адвокатами, які захочуть надавати безоплатну первинну правову допомогу, дасть можливість сприяти забезпеченню конституційного права громадян на правову допомогу.

  Головний спеціаліст відділу взаємодії із адвокатами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Мар`яна Мацур проінформувала адвокатів про те, що у вересні буде проводитися черговий конкурс для адвокатів, охочих надавати безоплатну правову допомогу визначеним категоріям населення та закликала тих із них, які ще не працюють у системі центрів безоплатної правової допомоги, взяти участь у цьому конкурсі. Вона також розповіла про механізми звітування адвокатів за надані послуги клієнтам.

Контактна особа: Николаїшин Марія Іванівна, телефони: 0968945324, 0506611650.

 

джерело: Молодіжний Парламент


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар