Повернення Лицаря волі та милосердя

Повернення Лицаря волі та милосердя

2014-09-15 17:33:31

Щороку 21 вересня дрогобичани урочисто святкують День народження свого міста. Зважаючи на нелегкі часи для України, коли російські окупанти вторглися на її терени, було вирішено в цей і подальші дні провести на площі Ринок доброчинну акцію "Повернення Лицаря волі та милосердя". У зв'язку з цим, зробімо невеличкий екскурс в історію. 

У 1914 році, з початком Першої світової війни (1914 – 1918), Галичину окупували російські війська. Однак, вже у наступному році, завдяки героїзму наших предків, змушені були відступити з великими втратами. У 1916 р., з нагоди першої річниці звільнення Дрогобича від загарбників, у місті на площі Ринок був встановлений величавий дерев'яний пам'ятник – Лицар в збруї для міста Дрогобича і повіту. Хоч простояв недовго (1916 – 1918), та залишив помітний слід в історії нашого міста. Вирізьбив його поручик австрійської армії Емерик Бак. 

Після цього був створений фонд допомоги вдовам, сиротам та інвалідам війни, куди згодом надійшла рекордна на той час сума – півмільйона австрійських корон. Жертводавці отримували спеціальні іменні гвіздки, які вбивали в Лицаря, внаслідок чого він був згодом покритий своєрідною бронею.

Як відомо, історія інколи повторюється. Сьогодні, рівно через сто років, російські війська вторглися на терени України. І знову маємо вдів, сиріт та інвалідів. Тож підтримаймо їх своїми пожертвами, як це свого часу робили наші предки! Також робімо пожертви для Української Армії, які будуть спрямовані на закупівлю оптичних приладів, засобів зв'язку та іншого обладнання, вкрай необхідного нашим захисникам. 

Жертводавець отримуватиме металеву пластину із зображеним символом Української Державності – Тризубом, якою матиме право зміцнити щит Лицаря, контур якого буде встановлений на площі Ринок, а також пам'ятну листівку із зображенням Лицаря, що був встановлений в Дрогобичі у далекому 1916 році.

джерело: ДрогобичІнфо


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар