ЄС-Україна: разом відповідати на виклики

2025-02-09 22:52:33

ЄС-Україна: разом відповідати на виклики

[EU Cooperation Digest / ЄС в Україні: новини співпраці newsletter] Січень 2025

Січень 2025

 

 

Читати на сайті

 

 

Read more

ЄС-Україна:
разом відповідати на виклики

Медіа-дайджест, січень 2025
 
 
 

У свіжому випуску Медіа-дайджесту – публікації про ключові події січня, які відображають стан і перспективи відносин між ЄС та Україною.

Події січня 2025 року доводять, що світ переживає період значних трансформацій, коли питання консолідації та партнерства стають дедалі актуальнішими. Послідовний курс Євросоюзу на зміцнення єдності та посилення свого політичного та економічного впливу у світі, а також непохитна підтримка України є надзвичайно важливими для геополітики. Для України ці чинники є визначальними як у сфері безпеки, так і у сферах реконструкції, сталого розвитку та євроінтеграції.

Детальніше читайте у свіжому номері Медіа-дайджесту.

ТОП 3


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз

 

Кошти з знерухомлених російських активів працюють на Україну

10 січня Європейський Союз перерахував 3 мільярди євро до державного бюджету України в рамках ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA). Ці гроші будуть спрямовані на першочергові видатки. Це перший транш коштів від Євросоюзу, забезпечений доходами від знерухомлених російських активів.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн повідомила про отримання траншу в X (колишній Twitter): «Пройшовши майже три роки агресійної війни Росії, Україна може продовжувати розраховувати на своїх друзів і партнерів», – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. «Ми даємо Україні фінансову силу продовжувати боротьбу за свою свободу – і перемогти. Європа надала Україні майже 134 мільярди євро підтримки. І буде більше».


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

 

Новий пакет допомоги ЄС для гуманітарних проектів в Україні

Європейський Союз оголосив про новий пакет допомоги на 148 мільйонів євро, які будуть спрямовані на гуманітарні проекти в Україні та для українських біженців у Молдові.

13 січня під час свого візиту в Україну Хаджа Лахбіб (Європейський комісар з питань готовності, управління кризами та рівності) оголосила про виділення нового фінансування у розмірі 148 мільйонів євро для підтримки життєво важливої ​​гуманітарної допомоги найбільш уразливим групам населення України та громадам, які приймають українських біженців у Молдові. Загальний обсяг гуманітарної допомоги, виділеної Єврокомісією, наразі перевищив 1,1 мільярда євро.


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз

 

Ukraine2EU – стартувала Програма підтримки інтеграції України в ЄС

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова підкреслила, що ця подія «…знаменує початок наступного етапу нашої багаторічної підтримки інтеграції України в ЄС. Майбутнє України в ЄС, і ця програма слугуватиме парасолькою для допомоги як ЄС, так і країнам-членам, щоб допомогти Україні досягти цієї мети».

Програма «Україна2ЄС – Підтримка інтеграції України в ЄС» триватиме з 2025 по 2027 рік. Вона підтримуватиме, серед іншого, організації громадянського суспільства (ОГС), які сприяють вступу України до ЄС.


Читайте більше сьогодні

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
УКРАЇНА–ЄС:
АЛГОРИТМ ПРИЄДНАННЯ

Подолання корупції:
вимоги ЄС, міжнародних партнерів та українців

Україна очікує скринінгового звіту Єврокомісії, але ключові вимоги залишаються незмінними: перехід від простих рішень із тимчасовим результатом до системної та ефективної антикорупційної політики. Наразі із 1147 заходів, передбачених Антикорупційною стратегією та Державною антикорупційною програмою на 2023–2025 роки, повністю або частково реалізовано лише 349.

Як реально покращити цей результат і як підготувати якісну антикорупційну стратегію та програму на 2026–2030 роки, де пріоритетними напрямками мають бути безпека та оборона, реконструкція інфраструктури, транспорт, податки, митниця та енергетика? Що думають експерти? Читайте далі, щоб дізнатися.


Фото: Європейський парламент
Фото: Європейський парламент
ПІДТРИМКА БЕЗПЕКИ

Інформація: потужна зброя

«Європейський парламент засуджує систематичну фальсифікацію історії та використання спотворених історичних аргументів… російським режимом у спробі маніпулювати громадською думкою», – йдеться в резолюції.

«Ця дезінформація спрямована на підтримку злочинних дій, таких як незаконна, агресивна війна проти України, на підрив міжнародної допомоги та допомоги Україні, а також на знищення її особливої ​​культурної та історичної ідентичності». Резолюція під назвою «Дезінформація та фальсифікація історії Росією для виправдання її агресивної війни проти України» була прийнята 23 січня 480 голосами «за», 58 «проти» і 48 утрималися.


Фото: FВ Європейський Союз в Україні
Фото: FВ Європейський Союз в Україні

Ще сім пунктів пропуску отримують безперебійне живлення

Сім пунктів пропуску в Україні обладнано джерелами безперебійного живлення. У проекті EU4IBM-Resilience було залучено не лише встановлене обладнання, а й навчених та сертифікованих спеціалістів. Євросоюз інвестував у проект близько 200 тис. євро.

Це обладнання дозволить працювати стаціонарним рентгенівським сканерам під час відключень електроенергії, запобігаючи збоям на завантажених пунктах пропуску. Це також сприятиме безпеці на кордонах України шляхом посилення боротьби з контрабандою та оптимізації торгових потоків.


Фото: Європейський Союз
Фото: Європейський Союз
ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, БІЗНЕС

Прискорення руху України до ЄС!

Укрзалізниця завершила проект з перенесення залізничного пункту пропуску на станцію Мостиська II біля українсько-польського кордону у Львівській області. Проект співфінансували Connecting Europe Facility та Європейський інвестиційний банк.

Перенесення пункту прикордонного контролю на станцію «Мостиська ІІ» подвоїть пропускну спроможність цього маршруту. Якщо раніше щодня можна було перевіряти лише шість вантажних поїздів, то тепер ця кількість може досягти 15. Це означає, що з’явилися нові можливості для збільшення вантажного руху та прискорення руху пасажирських поїздів.


Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Перше: третій етап Програми відновлення України зосереджений на стратегіях громади та регіонів

Стартував новий етап Програми відновлення України за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Вперше в історії України реалізується програма, яка узгоджує проекти зі стратегіями громади та регіону та національною стратегією регіонального розвитку. Бюджет понад 100 мільйонів євро.

Проекти використовуватимуть інноваційну платформу DREAM, яка автоматизує відбір та моніторинг проектів, забезпечує прозорість та ефективність управління фінансами, а також дозволяє оперативно оцінювати хід реалізації, використання коштів та цільове використання.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Відбудова попри війну

ЄІБ виділив 55 мільйонів євро під гарантії ЄС у рамках Програми відновлення України на реконструкцію лікарень, соціального житла, навчальних закладів, систем опалення, водопостачання та каналізації, а також іншої критичної соціальної інфраструктури у 2025 році та надалі.

У банку зазначають, що кошти можуть бути використані для будь-якого із 151 субпроектів, виділених у рамках програми у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях. Цей внесок є частиною пакету невідкладного реагування ЄІБ «Українська солідарність», розробленого в тісному партнерстві з Європейською Комісією, що підкреслює непохитну підтримку Європейського Союзу відновлення України.


Фото: EIB
Фото: EIB
ХОРОШЕ УПРАВЛІННЯ

Звалище буде перетворено на зелену зону

ЄІБ виділив 4,7 млн ​​євро під гарантії ЄС на другу фазу проекту рекультивації Грибовичського сміттєзвалища у Львові. Проект спрямований на усунення давніх небезпек для навколишнього середовища, гармонізацію системи поводження з відходами до стандартів ЄС і, зрештою, перетворення полігону на сучасний громадський простір. Цей проект є частиною Програми ЄІБ з розвитку муніципальної інфраструктури України (UMIP) і реалізується у співпраці з місцевими та міжнародними партнерами.


Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

ЄС підтримує реконструкцію ще одного медзакладу в Київській області

Ремонт приймального відділення та модернізація систем життєзабезпечення лікарні Немішаєве виконано в рамках програми «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України».

Ця програма, підтримана Європейським Союзом і керована NEFCO (Північний зелений банк), забезпечила фінансування для утеплення будівлі, заміни даху та вікон, встановлення на даху фотоелектричної системи потужністю 10 кВт із накопичувачем електроенергії та додавання нового освітлення. Село фінансує внутрішні роботи власними коштами, демонструючи позитивну співпрацю між ЄС та місцевими громадами.

 

 

ПІДПИСАТИСЯ НА МЕДІА-ДАЙДЖЕСТ


* вказує на необхідність
Адреса електронної пошти *
Ім'я *
Прізвище *
організація
Позиція
Мова розсилки / Language *
  •  українська
  •  англійська
Формат електронної пошти
  •  html
  •  текст

Дозволи на маркетинг

Будь ласка, виберіть усі способи, якими ви б хотіли отримати інформацію від Представництва ЄС в Україні:

 Електронна пошта

Ви можете будь-коли скасувати підписку, натиснувши посилання в нижньому колонтитулі наших електронних листів. Щоб отримати інформацію про нашу практику конфіденційності, відвідайте наш веб-сайт.

Ми використовуємо Mailchimp як нашу маркетингову платформу. Натиснувши нижче, щоб підписатися, ви підтверджуєте, що ваша інформація буде передана Mailchimp для обробки. Дізнайтеся більше про практику конфіденційності Mailchimp тут.

 
eu4ukraine.eu
  •  
  •  
  •  
  •  

Медіа-дайджест підготував проект « Комунікуємо ЄС українцям » (CEU4U), який фінансується Європейським Союзом.

Контактна особа:  Антон Теретишник, медіаексперт, Проект ЄС «Комунікація ЄС для українців» (CEU4U),
e-mail:  Anton.Teretyshnyk@ecorys.com

джерело: власне