Продовжується обмін ламп розжарювання на енергозберігаючі за Програмою ЄС та Уряду:

2024-01-18 15:10:12

Продовжується обмін ламп розжарювання на енергозберігаючі за Програмою ЄС та Уряду:

Київ, 17 січня 2024 року

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Incandescent bulb exchange for energy-saving ones continues under the EU and Government Programme: 7 million bulbs are available for exchange

Incandescent bulb exchange for energy-saving ones continues under the EU and Government Programme: 7 million bulbs are available for exchange

 Read more  

Понад 6,5 мільйонів українців приєдналися до Всеукраїнської програми обміну лампочками, яку реалізує Уряд України за підтримки ЄС із січня 2023 року.

За рік українці обміняли у відділеннях Укрпошти понад 33 мільйони лампочок розжарювання, з них 10 мільйонів енергоємних лампочок на світлодіодні пенсіонери замінили лише за місяць після оголошення додаткового обміну в грудні 2023 року. Наразі близько 7 мільйонів LED. лампочки є в поштових відділеннях. Попит підвищується через опалювальний сезон, тому українців закликають якомога швидше їх обміняти.

Продовжує діяти запроваджена Урядом програма обміну ламп розжарювання на світлодіодні як для фізичних, так і для юридичних осіб. Особливі умови залишаються для пенсіонерів, які вже скористалися цією можливістю – тепер вони можуть отримати до 5 додаткових світлодіодів, пред’явивши посвідчення пенсіонера, паспорт та ідентифікаційний номер платника податків. Українці, які ще не обрали програму, також можуть обміняти до 5 лампочок у відділеннях Укрпошти . Як зазначалося, програма і надалі буде доступна для юридичних осіб – закладів охорони здоров’я, шкіл, дитсадків, поліклінік, житлових кооперативів. Отримати світлодіодні лампочки вони можуть, подавши заявку на порталі DIIA.

В «Укрпошті» запевняють, що світлодіоди є практично у всіх поштових відділеннях великих міст, селищ і сіл, і закликають українців не хвилюватися про можливу тимчасову відсутність лампочок для обміну в тому чи іншому відділенні. У відділеннях Укрпошти, де найбільш завантажений обмін, запаси світлодіодних лампочок поповнюватимуть за наявності. У разі, якщо одна з торгових точок вичерпалась або немає лампочок із потрібним цоколем, рекомендують не зволікаючи звертатися до іншого найближчого відділення Укрпошти, адже завершується програма із заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі світлодіодні.

За час дії програми обміну лампочками громадяни України вразили багатьох своєю громадською активністю, підтвердивши свою репутацію найбільш об’єднаної нації у світі. З метою енергозбереження та зменшення навантаження на енергомережу країни вони активно замінювали енергоємні лампи розжарювання на енергозберігаючі світлодіоди у своїх оселях, установах та організаціях. Старі лампи розжарювання споживають у 8 разів більше електроенергії, ніж світлодіодні лампи, і кожна заміна – це внесок в енергетичну безпеку країни.

Фон

Програма обміну лампочками підтримується Європейським Союзом і реалізується Мінекономіки, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством громад, територій та розвитку інфраструктури України та Укрпоштою в усіх регіонах України, за винятком зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Ця програма, що фінансується ЄС, є частиною підтримки Європейського Союзу української енергетичної системи.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

 

джерело: власне