За підтримки ЄС: Програма з обміну ламп залучає ширше коло учасників задля посилення енергобезпеки

2024-01-06 22:20:05

За підтримки ЄС: Програма з обміну ламп залучає ширше коло учасників задля посилення енергобезпеки

04.01.2024

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] За підтримки ЄС: Програма з обміну ламп залучає ширше коло учасників задля посилення енергобезпеки

За підтримки ЄС: Програма з обміну ламп залучає ширше коло учасників задля посилення енергобезпеки

 Read more  

В грудні 2023 року після запровадження ініціативи з обміну п’яти додаткових ламп розжарювання на LED-лампи для пенсіонерів, що проживають у сільській місцевості, українці замінили 4,5 млн старих ламп на енергоощадні!

Від 4 січня 2024 року таку ж можливість матимуть і пенсіонери, що проживають у містах, – у  відділеннях Укрпошти вони зможуть безкоштовно додатково обміняти ще по п’ять застарілих ламп на енергоощадні в межах Програми ЄС та Уряду, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему України шляхом заміни неефективних ламп на сучасні. Програма працює у 23 тис. населених пунктів в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій.

Правила обміну залишаються незмінними: і пенсіонерам, які вирішили отримати енергоощадні лампи вперше, і тим, хто вже скористався програмою обміну, необхідно завітати до відділення  Укрпошти, маючи при собі паспорт, РНОКПП, пенсійне посвідчення, а також активний номер телефону.  При цьому пенсіонерам не обов'язково одразу мати старі лампи для обміну – вони можуть принести їх до відділень Укрпошти протягом місяця з моменту отримання п'яти додаткових світлодіодних ламп.

Обміняти додаткові енергоощадні лампи пенсіонери можуть безкоштовно - поки світлодіоди є в наявності.

Від старту Всеукраїнської програми обміну ламп розжарювання українці замінили вже понад 26 млн ламп. На сьогодні ще 14 млн світлодіодів доступні для обміну, і Програмою можуть скористатися всі охочі громадяни. Також Програма надалі відкрита і для юридичних осіб (медичні заклади, школи, дитячі садки, поліклініки та ОСББ) - вони можуть отримати LED-лампи, подавши відповідну заяву на порталі через застосунок "Дія".

 

Довідково:

Програма Обміну ламп підтримана Європейським Союзом та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом енергосистеми України.

Контактна особа:

Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com , +38 067 501 11 83

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне