Європейська Комісія виплатила Україні ще 1,5 мільярда євро допомоги

2023-08-22 22:17:11

Європейська Комісія виплатила Україні ще 1,5 мільярда євро допомоги

22.08.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Європейська Комісія виплатила Україні ще 1,5 мільярда євро допомоги

 Read more  

Сьогодні Європейська Комісія виплатила 1,5 мільярда євро в межах пакету макрофінансової допомоги «Плюс» для України, загальний обсяг якого становить до 18 мільярдів євро. За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її невідкладні потреби у фінансуванні, надаючи стабільну, передбачувану та значну фінансову підтримку у 2023 році. Разом з цим платежем, Україна цьогоріч отримала вже 12 мільярдів євро в межах макрофінансової допомоги «Плюс».

Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати зарплати та пенсії та підтримувати роботу основних державних секторів, таких як лікарні, школи та житло для переміщених осіб. Вона також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією в ході її загарбницької війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости.

Комісія здійснила сьогоднішній платіж після того, як 25 липня встановила, що Україна продовжує досягати задовільного прогресу у виконанні узгоджених політичних умов та вимог щодо звітності, спрямовані на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу у посиленні фінансової стабільності, зміцненні верховенства права, покращенні функціонування газової системи, заохочення ефективного використання енергії та покращенні бізнес-клімату.

Президентка Урсула фон дер Ляєн зазначила:

Ми мобілізуємо всі зусилля для допомоги Україні. Сьогодні ми виплатили ще 1,5 мільярда євро допомоги цій країні, поки вона протистоїть жорстокій загарбницькій війні Росії та працює над відновленням своєї інфраструктури. Наша підтримка триватиме й після 2023 року. Ми продовжуватимемо рішуче підтримувати Україну, запропонувавши до 50 мільярдів євро підтримки на 2024-2027 роки.

сс. Більше інформації можна знайти в цьому інформаційному листі.

20 червня Комісія запропонувала створити спеціальний Фонд, який забезпечить послідовну, передбачувану та гнучку підтримку України на період 2024-2027 років, загальною сумою до 50 мільярдів євро.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне