Хто такі розробники документації із землеустрою?

2021-04-30 15:44:01

 Хто такі розробники документації із землеустрою?

 

   Продовжуємо співпрацю із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Сьогодні у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» консультує головний спеціаліст Трускавецького бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Софія Кілівнік.

 

Пані Софіє, хто є розробниками документації із землеустрою?

Розробники документації із землеустрою -  це юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких за основним місцем роботи працюють не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою, та фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.  Так вказано в Законі України «Про землеустрій». В народі їх  називають землеупорядними організаціями.

У яких випадках ми будемо звернутися до них, для отримання яких послуг?

Така потреба у нас виникає, наприклад тоді, коли ми знаходимося у процесі оформлення права власності на земельну ділянку,хочемо здійснити

Наголошую, що здійснювати пошук таких спеціалістів для виконання попередньо зазначених послуг слід дуже серйозно. Адже законодавством встановлені значні вимоги до них та їхньої діяльності. До речі, за статистикою найбільш поширена причина, чому громадянам відмовляють у реєстрації ділянки є помилка вчинена землеупорядними організаціями.

Наведу ще один приклад чому важливо ретельно обирати організацію. Так, клієнт звернувся до землевпорядної організації для складення документації із землеустрою. А згодом з’ясувалося, що ця організація не отримала кваліфікаційного сертифіката. Документація із землеустрою та технічна документація з оцінки земель, яка була підписана такою особою, є недійсною. І як наслідок, людина витратила значну суму для того щоб отримати послугу, проте не тільки її не отримала, а ще й змушена повторно звернутися уже до іншої організації.

 

Які поради ви дасте нашим слухачам щодо того, як знайти сертифікованого спеціаліста?

 Щоб знайти таку організацію можна:

–   звернутися до сусідів чи знайомих, які вже оформили документи на землю, і запитати їх, яка організація це робила. Але рекомендую усе одно відомості про  цю організацію ретельно перевіряти. Адже її може бути станом на дату Вашого звернення позбавлено кваліфікаційного сертифіката або дія кваліфікаційного сертифіката якої зупинена;

–   звернутися до  відповідної ради – зазвичай на території певної місцевості працюють кілька землевпорядних організацій;

–   звернутися до відділу Держгеокадастру України і дізнатися, які організації працюють на території Вашої місцевості;

–   самостійно здійснити пошук в мережі Інтернет. Здійснити пошук відповідної організації зручно на сайті Держгеокадастру в рубриці «Напрями діяльності», розділ «Сертифікація»  перейшовши за посиланням (https://land.gov.ua/icat/sertyfikatsiia/).

 

Як відбувається взаємодія між людиною і землеупорядною організацією?

Після того, коли людина домовиться із землевпорядною організацією про ціну, терміни виконання робіт, а також інші  істотні умови, потрібно укласти відповідний договір. Кожна  сторона може запропонувати проект договору.

Дуже важливо,  щоб у договорі були вказані конкретні терміни виконання робіт. Термін виконання робіт згідно із законодавством не може перевищувати 6 місяців. До речі  типова форма такого договору затверджена Постановою Кабінету Міністрів України №266 «Про затвердження Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки».

 Власне, у цьому документі повинні бути вказані точні межі земельної ділянки, їх геодезичні координати і складений кадастровий план земельної ділянки для внесення в майбутньому відомостей про виділену земельну ділянку до Державного земельного кадастру. Термін виконання робіт згідно із законодавством не може перевищувати 6 місяців. Далі землевпорядна організація виконує геодезичні роботи і розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в строки, встановлені договором.. Проект землеустрою складається у паперовій формі та у формі електронного документа.

Ми і надалі продовжуємо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Наразі у мене вся інформація з цього питання. Бережіть себе та будьте здорові. Детальніше для отримання безоплатної правової допомоги Ви можете звернутися до бюро правової допомоги  у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

  *  завітавши до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою:                     м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

* Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марічка Бойко

 

джерело: власне