Брудний бізнес фірми «ШвидкоГроші»

2020-04-27 22:06:29

Брудний бізнес фірми «ШвидкоГроші»

Брудний бізнес фірми «ШвидкоГроші»

За останні декілька років багато банківських установ відмовились від послуг таких собі колекторів – нелегальних структур чи окремих осіб, які шантажем, погрозами у телефонному режимі «вибивають» в боржників борги по кредитах. Стало зрозуміло, що брутальні методи впливу на боржників псують репутацію банків, відштовхують багатьох клієнтів, які укладають різні угоди з банками (кредит, депозит, інші послуги).

Окрім банків, в Україні процвітають фінансові установи, які працюють головно на кредитах. Одна з таких – мережа «ШвидкоГроші». Дрогобицька філія цієї установи знаходиться у центрі міста, на вулиці Ковальській. Минулого тижня, навіть не представляючись, мені почав дзвонити з різних номерів мережі lifecell (тел. 093 17 05 869, 093 17 04 853) чоловік і принципово російською мовою вимагати, щоб моя приятелька негайно сплатила борги у цій установі. Виявляється, ця фінансова установа на кшталт «Рога і копита» вимагає у своїх клієнтів не лише паспорт, а й зазначити телефонні номери трьох осіб, які можуть підтвердити, що знають клієнта, тобто просто «знайомі». Сьогодні до мене зателефонував такий собі «Андрєй Владіміровіч», назвав моє ім’я та прізвище, і російською мовою почав вимагати, щоб моя приятелька сплатила борг. На вимогу розмовляти українською державною ця особа відповіла, що ми, «польсько-галіцейські бандерівці» добре розуміємо цей осоружний українцям «язик», а далі почав погрожувати мені, моїм родичам, і навіть колишнім однокласникам.

Мене це розсмішило. Розмова перейшла у крик, і врешті той не витримав і кинув трубку. Додзвонитися на його номер неможливо. Мій адвокат порадив ігнорувати дзвінки від колектора або ж на погрози відповідати тим самим.

На мій номер телефону надійшло смс від кредитора про суму боргу моєї приятельки. Тобто вимога про захист персональних даних фінансова установа «ШвидкоГроші» брутально ігнорує.

У п’ятницю, 24 квітня, я зайшов у Дрогобицьке відділення «ШвидкоГроші». Представився, розповів про проблему і намагався вияснити, хто саме мені дзвонить, його статус і відношення до фінустанови. Дівчина знизала плечима, і відповіла, що нічого не знає, порадила звертатися у вищі «рівні» (Львів, Київ). Зрозуміло, що дзвонити у кол-центр, номер якого вказаний на стенді, і вимагати пояснень чи вибачень, немає сенсу. Ця фінансова структура досі працює за старими кримінальними звичками.

Слід додати, що колекторська діяльність регулюється в законопроекті «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності». За ухвалення цього законопроекту в першому читанні проголосували 309 народних депутатів.

p.s. Дуже комічною виглядають примітивні пояснення колекторів та представників «ШвидкоГроші»: мовляв, ваш номер вказаний у базі, ви знайомі з боржником, от на вас і тиснемо. Дивно, але я вже роздав понад тисячу візиток, мій номер телефону є відкритим в інтернеті. Відтак мій номер може в таких угодах вказати хто завгодно («бо я його знаю, а він – мене»)?.. Тоді все, чекай на погрози покидьків на замовлення ШвидкоГроші? Це запитання адресую директору цієї кредитної установи Олександру Холоду.

Також повідомляю, що ця фінансова структура видає кредити під грабіжницькі відсотки – 2% в день! Уявляєте, процентна ставка становить 730% річних! Тобто рахуємо: за позичених 1 000 грн через рік вам доведеться повернути 1000 грн (тіло кредиту) плюс 7 300 грн. – відсотки по кредиту. Разом 8300 грн. Казка! Про це вказано, власне, на самому сайті ШвидкоГроші.

Сьогодні подзвонили мені, а завтра можуть подзвонити вам!

Фотографії та скриншоти додаю.

Юрій Федчак, член ЛОО НСЖУ

джерело: автор