Заміна державного акта на землю. Чи необхідна вона?

2019-11-25 22:01:58

Заміна державного акта на землю. Чи необхідна вона?

Заміна державного акта на землю. Чи необхідна вона?

Ми спільно із Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у рамках нашої рубрики продовжуємо серію консультативних статей у сфері земельних правовідносин, які, сподіваємося, стануть у пригоді нашим краянам. Сьогодні консультацію надає директор цієї установи Марія Николаїшин. 

Чи необхідно здійснювати громадянам заміну державного акта (документа старого зразка) на права власності на землю?

         Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до 1 січня 2013 року, визнаються дійсними, якщо реєстрація таких прав була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення. Відповідно й чинним є державний акт на право власності на землю. Це передбачено пунктом 10 статті 28-1 розділу vii “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр” і визначено, що документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набуття чинності цим Законом, є дійсними. При цьому, Закон не вимагає обов’язкової «перереєстрації» права власності на земельну ділянку. Власник земельної ділянки, за бажанням, може внести відомості про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на підставі відповідного державного акту до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Чи може бути проведена державна реєстрація права власності на земельну ділянку у разі втрати державного акта про право власності на землю?

Так, державна реєстрація права власності на земельну ділянку може бути проведена у разі втрати чи пошкодження державного акта про право власності чи постійного користування земельною ділянкою за умови, що реєстрація цих прав була проведена до 01 січня 2013 року відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення.

Для проведення державної реєстрації державному реєстратору необхідно надати:

Якщо копія Державного акта не збереглась необхідно звернутись до відділу Держгеокадастру (відділу земельних ресурсів) за місцем знаходження земельної ділянки для одержання його копії.

Якщо державний акт було зареєстровано відповідним органом, заявник звільняється від сплати адміністративного збору (пункт 1 частини восьмої статті 34 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Нагадуємо, що консультація надана у рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО». Детальніше для отримання консультації Ви можете звернутися до бюро правової допоомоги, які на Дрогобичині  працюють з першого вересня 2016 року. Окрім того, у бюро відвідувачі зможуть скористатися такою послугою, як доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Фахівці бюро працюють за адресою:                       м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Трускавець,                 вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян із 8.00 до 17.00. А Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги  знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О.Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8. 00 до 17.00

джерело: власне