Мешканці міста обурені отриманими 10-12 січня рахунками «Дрогобичтеплоенерго"...

2019-01-22 22:13:54

Мешканці міста обурені отриманими 10-12 січня рахунками «Дрогобичтеплоенерго

Сьогодні, 22 січня, у світлиці Дрогобицької міської ради відбувся брифінг за участю директора КП «Дрогобичтеплоенерго» Дрогобицької міської ради Ігоря Хом’яка. 
Як повідомив присутніх Ігор Миколайович, підприємство надає якісні послуги, відтак жодних скарг не отримували. Однак після отриманих впродовж 10-12 січня рахунків населення було збурене великими сумами у них.
Відтак директор підприємства навів факти, які призвели до таких високих цін. Першою з причин стало різке подорожчання газу з 1 листопада – для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) ціна зросла від 6809 грн за 1 м.куб. до 8361 грн., тобто понад 22%, тож відтепер вартість 1 Гкал становить 1988,18 грн. (ціна за газ для населення раніше становила 6879 гривень за 1 кубометр, сьогодні – 8548, 9 грн за 1 куб.м – Ю.Федчак). Крім підвищення ціни на газ, на 25% зросла заробітна плата працівників підприємства. Водночас за останні роки різко зменшилась кількість споживачів централізованого опалення будинків внаслідок встановлення мешканцями міста у своїх оселях систем індивідуального опалення. Цьому посприяла політика уряду: охочим встановити у своїх домівках засоби індивідуального опалення продавали газ у півтори рази дешевшим. Але бум переходу на індивідуальне опалення зменшив й кількість споживачів КП «Дрогобичтеплоенерго» – від 10 до 50% у кожному будинку, а значить, зросла й ціна, яка в кінцевому результаті лягла додатковим тягарем на плечі споживачів. Відтак кількість квартир, яким раніше постачалось тепло КП «Дрогобичтеплоенерго», зменшилась в цілому від 14 тис до 4 тис. Це означає, що з подальшим зростанням охочих відмовитися від послуг централізованого постачання, зростатиме й тариф за тепло. Слід також врахувати й те, що уряд зменшив соціальні норми для пільгових категорій населення. Підприємство має 20 котелень з сучасним обладнанням, але незважаючи на це, завжди відбуваються втрати тепла у магістралях під час постачання. Понад те, у місті є будинки, де кількість користувачів стала дуже малою, а тому гостро постало питання про запровадження оптимізованих схем постачання: відключення далеко віддалених від котелень споживачів, а також тих будинків, у яких лише 1-2 квартири забезпечуються централізованим теплом.
КП «Дрогобичтеплоенерго» підпорядковане міськвиконкому, але працює на засадах саморозрахунку і самоокупності. Таким чином, можна сказати, що воно залишене державою напризволяще. Відтак, починаючи з 2009 року, підприємство накопичило боргів на суму 30 млн грн., при цьому продукує енергії на 100 млн грн. Дебіторська заборгованість на сьогодні складає майже 17 млн грн., де головним боржником є населення. Важливою проблемою підприємства сьогодні залишається заборгованість по зарплаті.
Невтішні прогнози ми почули нещодавно й від уряду – в Мінсоцполітики прогнозують чергове підвищення цін на газ для населення з 1 травня – на 20%. Тож скільки коштуватиме тепло у наступному опалювальному періоді – залишається лише здогадуватися.
Після брифінгу директор КП «Дрогобичтеплоенерго» Ігор Хом’як відповідав на запитання мешканців міста, які завітали у світлицю ратуші.

Юрій Федчак, фотокор Гомін Галичини

джерело: автор