2018-11-18 23:47:07
Від Синього Дону до Сивих Карпат…
26 жовтня, у приміщенні Народного Дому імені Івана Франка, У Дрогобичі відбулась зустріч з українським дипломатом, політиком, активним громадським діячом, майбутнім кандидатом у президенти - Романом Безсмертним.
Зустріч проходила у неповторному музичному супроводі гурту «Хорея Козацька».
Під час зустрічі у залі панувала тепла, душевна і невимушена атмосфера. Вільних місць в залі практично не було. Всі присутні мали можливість задати питання в мікрофон або передавши записку. На питання Роман Безсмертний особисто давав чіткі і конкретні відповіді.
Під час свого виступу Роман Безсмертний неодноразово наголосив на тому, що українці - воїни і хлібороби, а ідея Великої України – це наше покликання, яке маємо обов’язковим до виконання саме зараз, невідкладно. Якщо щось не вдавалося за період Незалежності України – це провина тих людей, які були при владі.
«Україна має бути в центрі державних інтересів. Держава – одна за всіх і всі громадяни за одну Державу. Головною цінністю держави має бути людина. Віра у Велику Україну допомагає мені долати труднощі. » – наголосив під час свого виступу Роман Безсмертний.
Здатність реагувати на різні виклики – це є особлива риса, яка є у Романа Безсмертного, який розповів присутнім, що під час Майдану виконував обов’язки коменданта протягом 72-х днів, саме стільки протримався Майдан.
Також пан Роман розповів, що ще у 2003 році займався розробкою територіально-адміністративної реформи і саме він є її автором, чим він пишається. Натомість він шкодує, що в свій час не дотиснули втілення цієї адмін-реформи в життя. Нажаль її не зрозуміли.
Питання до політика були доволі різні, а саме:
Пан «Смертний» адресував до Безсмертного таке питання: «Які саме досягнення пан Роман зробив для України», - на що пан Безсмертний відповів, що вважає найбільшим своїм досягненням те, що у 2015 році не відбулося змін у Конституції України чим він пишається.
Дрогобичанин Степан Миколайович хотів почути від Безсмертного відповідь на питання: «Хто саме винен у розвалі України по прізвищах». На це питання політик прізвищ конкретних осіб не назвав, але висловив готовність робити все для розбудови України, а не тільки говорити про це, тому просить його підтримати.
На питання пана Миколи щодо Закону про військовий стан в Україні відповідь дипломата була такою: «У разі отримання інформації щодо існування загрози територіальної цілісності чи суверенітету держави керівники спеціальних самостійних підрозділів включно посли мають відкрити пакети, зробити потрібні дії і привести війська у повну бойову готовність. В Україні трапилося так, що такі дії не зроблені до сьогоднішнього дня. Назвати війну – АТО, це означає, що суспільство воює – держава торгує… Відповідні кроки для збереження життя людей треба було робити в лютому місяці 2014 року.»
Немає різниці, який закон не виконується – чи закон про військовий стан, чи закон про оборону, чи про суверенітет, чи закон про тютюнопаління, але Закон має бути виконаний. Всі, хто не виконав закон – мають бути покарані.
Початок дряхлості йде з інститутів влади. Посадові особи мають працювати не по дзвінку «згори». Усі телефони мають бути поставлені на прослуховування. Якщо президент не має дзвонити в антикорупційне бюро – значить він не має це робити.»
Пані Уляну з Дрогобича цікавила думка Романа Безсмертного для чого Зеленський і Вакарчук йдуть на вибори. Думка дипломата з цього приводу була однозначною – кожен має займатися своєю справою. Це є ще одна трагедія України, і при всій повазі до цих людей пан Роман не уявляє цих людей на перемовинах у Мінську.
На завершення гурт «Козацька Хорея» виконав українську стрілецьку пісню «Від Синього Дону до Сивих Карпат…».
Не всі отримали відповіді на свої питання під час зустрічі, тому Роман Безсмертний охоче спілкувався з людьми по закінченні заходу в особистому порядку.
На запрошення Марії Николаїшин,
директора Стрийського місцевого
центру з надання безоплатної допомоги,
зустріч відвідала і підготувала матеріал
Анна Баневська
джерело: перевірено редакцією