Важливі елементи конструктивної співпраці влади та громади

2018-03-23 18:40:37

Важливі елементи конструктивної співпраці влади та громади

Важливі елементи конструктивної співпраці влади та громади

Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги продовжує серію консультативних статтей, які будуть об’єднані у рубрику “Ресурсний центр територіальних громад” (РЦТГ). Сьогодні ми із директором центру Марією Николаїшин говоримо про   важливі складові конструктивної співпраці громадськості та влади.  

 Означу лише деякі найважливіші елементи для конструктивної співпраці громадськості та влади. Серед них такі:

Ініціатива та бажання здійснити зміни

Люди повинні прагнути брати участь у процесі прийняття рішень задля досягнення змін в громаді. Часто ініціатива виходить від громадян у тому випадку, коли вони відчувають, що наслідки ухвалених владою рішень безпосередньо впливатимуть на їх життя.  Особливо, якщо є досвід у громади, коли її рекомендації враховувалося владою при прийнятті управлінського  рішення.

Відданість справі

Громадяни мають бути наполегливими та відданими справі. Також вони повинні не здаватися після першої невдачі. Інколи буває, зазнали поразки – і вже відходять від справи, від лобіювання вирішення певної проблеми. В такому випадку сильним має бути лідер, котрий гуртує активістів навіть під час першої поразки. 

Знання методів участі громадськості

Всі зацікавлені сторони мають бути поінформовані про методи участі громадськості, особливості їх впровадження та потенційні результати. Лідер тут мав би координувати усю процедур залучення громади. У нього повинен бути план на папері та в голові. І чим детальніше все розписано, тим менше кроків до непередбачуваності. 

Обізнаність/Освіта

Громадяни повинні бути обізнаними зі своїми правами та обов'язками щодо співпраці з владою та впливу на процес прийняття рішень. Саме так, обізнані. І тому робоча група, котра проводить певну акцію і хоче залучити якомога велику кількість осіб  повинна ознайомити громадян із правами особливо із „правом впливу”. Це робиться також і  для того, щоб громада не була розгубленою, щоб впевнено крокувала разом із ініціаторами заходу до вирішення проблеми.

Співпраця з місцевою владою

Представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування повинні навчитися спілкуватися з громадянами, бути неупередженими та ставитись з розумінням до їхніх потреб. Це можливе внаслідок постійного спілкування влади та громади через круглі столи, інформаційні засідання, відкриті трибуни. 

Кожна із зацікавлених сторін має досягти успіху

Люди активно братимуть участь у процесі розробки та впровадження політики за умови, що проблема стосується їх безпосередньо або вони отримають певні переваги від її вирішення. Переваги ж повинні отримати як громадяни, так і місцева влада. 

 Планування та упровадження

Всі зацікавлені сторони повинні співпрацювати для того, щоб без перешкод спланувати та здійснити зміни. Вміле управління акцією та всією командою дасть можливість чітко спланувати не лише її проведення, але й розвиток подій після закінчення самого процесу.  Важливість планування полягає ще й в тому, щоб визначити ризики та  мінімізувати їх вплив на розвиток подій таких важливих для вирішення  нашої проблеми. 

Прозорість

Усі зацікавлені сторони повинні бути чесними щодо кроків, до яких вони вдаються з метою здійснення впливу на проблему. Особливо прозорою у своїх діях має бути місцева влада. Обидві сторони:  влада та громадські організації -  повинні свої аргументи базувати на чітких однозначних фактах, котрі не можна трактувати двояко.  Кожен крок на вирішення проблеми повинен бути донесений до громади.

Гнучкість

Гнучкість також є одним з основних компонентів конструктивної участі громадськості. Влада та громадськість повинні вміти домовлятися та співпрацювати з протилежною стороною. В даному випадку важливу роль тут відіграватиме дипломатичність сторін та вміння розуміти і чути одне одного.  І надалі у рамках рубрики «Ресусрний центр територіальних громад» ми продовжимо консультації із директором Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марією Николаїшин. А наразі нагадуємо нашим читачам, що першого вересня 2016 року на Дрогобиччині розпочали діяльність 3 бюро правової допомоги – відділі цього центру. Фахівці бюро приймають за адресою:  м. Дрогобич,  вул. Лесі Українки, 70, м. Борислав, вул. Адама Міцкевича, 64, м. Трускавець,вул. Данилишиних, 62. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а.  Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00.  Власне, більше інформації з даного питання, при потребі, Ви можете дізнатися у працівників бюро правової допомоги.

джерело: власне