2017-07-05 10:59:48
Ще раз про кишкові інфекції !
Дрогобицький міжміський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" інформує:
Тепла пора року є найпоширенішою для захворювання на гострі кишкові інфекції (ГКІ). Це велика група захворювань з ознаками загальної інтоксикації організму, які уражають шлунково-кишковий тракт. Загальні клінічні прояви – це загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7-ми днів.
Серед гострих кишкових інфекцій найчастіше зустрічаються: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіт, ротавірусний ентерит, дизентерія, сальмонельоз та інші.
Сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції припадає на весняні та літнє-осінні місяці. Цей підйом може бути пов'язаний із забрудненням джерел водопостачання, купанням у відкритих водоймах, з активацією харчового шляху зараження (овочі, фрукти, ягоди), сприятлива для розмноження збудника температура повітря, не дотримання правил особистої гігієни та інше.
З метою профілактики кишкових інфекцій необхідно:
1. Для пиття і приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання;
2. На відпочинку біля річки чи озера мати запас питної води. Не використовувати воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води).
3. У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні);
4. Дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, особливо перед прийомом їжі, після відвідування туалету.
5. У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!
Дослухайтесь до цих рекомендацій і порад та пам’ятайте:
хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть себе і будьте здорові!
Завідувач
Майкут І.Б.
джерело: власне