Вчора, восьмого грудня, в історії розвитку МАФової чуми історичний день – вона дісталась площі Ринок. Влада програє війну з МАФами навіть у себе під носом і виглядає безпорадно  безглуздою.

Саме вчора, на розі  площі Ринок, навпроти колишнього ресторану “Європа” ( “Україна”), підприємець Мирон Васильович Копач, що проживає у  Дрогобичі на вулиці Лепкого, 16, не маючи на те жодних дозволів, спорудив фундамент для встановлення МАФу.

Зранку, близько десятої години, два штуцери з лопатами на місці, де раніше стояв газетний кіоск “Торгпреси”, активно розрівнювали шутер в збитій дерев’яній коробці під фундамент. Поруч лежала демонтована тротуарна плитка та земля.
На прохання депутата міської ради Олега Балога особи, які виконували роботи, зв’язались з власником і через декілька хвилин з’явився якийсь панок та заявив, що він має дозвіл. На вимогу показати його для ознайомлення, сказав, що з собою не має і, пообіцявши його принести, кудись зник. За ним зникли і два штуцери…

Трохи згодом це питання було піднято Олегом Балогом на черговій сесії Дрогобицької міської ради, яка відбувалась того ж дня. У відповідь міський голова Тарас Кучма відрізав, що всі роботи там зупинено.

Проте вже після обіду фундамент таки залили.

Як повідомив Олег Балог, він особисто звернувся до першого заступника міського голови Ігора Германа, який його запевнив, що ситуація під контролем. На підприємця складено протокол, його оштрафовано на більш ніж тисячу гривень та зобов’язано привести земельну ділянку до попереднього стану. На пропозицію депутата привести земельну ділянку до ладу  силами комунальних служб перший заступник пообіцяв зайнятись цим питанням.

Станом на нинішній ранок, дев’ятого  грудня, фундамент не демонтовано, і навіть, певно з метою збереження, його  накрито поліетиленовою плівкою.

Ця земельна ділянка була надана підприємцеві М.В. Копачу  в оренду під обслуговування МАФу рішенням Дрогобицької міської ради попереднього скликання № 1722 від 23 вересня 2015 року. А тому міська влада має аж достатньо важелів впливу на цього підприємця:

– насамперед земля передана в оренду, і фактично перебуває у комунальній власності, а тому міська влада може, ба навіть зобов’язана, привести її у попередній стан власними силами та стягнути з орендаря витрачені на це кошти;

– є велика ймовірність того, що договір оренди земельної ділянки з підприємцем ще не укладено;

– якщо ж договір укладено, то такі незаконні дії орендаря є істотним порушенням умов договору, а отже міська влада має всі підстави ініціювати розірвання цього договору.

Також, виникають сумніви в законності ухвалення  Дрогобицькою міською радою попереднього скликання рішення про надання в оренду цієї земельної ділянки. Адже, за інформацією, яка є у розпорядженні редакції, попередній орендар відмовився від користування земельною ділянкою, і вона після цього стала вільною. Вільні ж земельні ділянки можуть надаватись в оренду виключно на конкурсних засадах. Аргумент про те, що підприємець Копач може мати оформлене право власності на МАФ,  не  відповідає чинному законодавству.

Разом із тим хотілося б  нагадати дрогобицькій владі, що значна частина міста – це офіційно зареєстрований історичний ареал населеного пункту, який перебуває під захистом закону. Згідно зі статттею 35 Закону України “Про охорону культурної спадщини” виконання будь-яких земляних робіт на території історичних ареалів населених пунктів здійснюються за дозволом центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, що видається виконавцю робіт – фізичній особі, і за умови реєстрації цього дозволу у відповідному органі охорони культурної спадщини. Відповідно до статті 44 цього ж закону за незаконні земляні роботи на території історичного ареалу виконавець може бути оштрафований щонайменше як на 17 тисяч гривень.