Дайджест новин: ​НАЦІОНАЛІСТ??: "ОБ'ЄДНАННЯ ПЕРЕД РОЗСТРІЛОМ"?

2015-09-28 20:09:46

Дайджест новин: ​НАЦІОНАЛІСТ??:

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

28 вересня 2015 року. Вечірній випуск

НОВ??Н??

 

ПОРОШЕНКО "ЗА" ІДЕНТ??ФІКАЦІЮ НАРДЕПІВ ЗА ВІДБ??ТКАМ??

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/poroshenko_za_identifikatsiyu_nardepiv_za_vidbitkami_2100366

 

Президент України звернувся до голови парламенту з проханням узяти на контроль впровадження системи електронного голосування, що унеможливить "кнопкодавство".

 

Про це повідомляється у відповіді Петра Порошенка на електронну петицію громадян про запровадження системи для голосування з відбитком пальця.

 

"Як гарант додержання Конституції України я підтримую необхідність невідкладного вирішення порушеної в електронній петиції проблеми забезпечення особистого голосування народними депутатами України", - наголосив Глава держави.

 

Він зазначив, що запропонований шлях розв'язання питання через "електронну систему голосування з відбитком пальців" пов'язаний із необхідністю вирішення низки питань юридичного, матеріально-технічного, фінансового характеру. Крім того, особисте голосування народних депутатів України може бути забезпечено й іншими шляхами, що потребує комплексного підходу.

 

"Сьогодні на розгляді у Верховній Раді України перебуває низка проектів законів України, положення яких спрямовані на встановлення кримінальної відповідальності за неперсональне голосування народних депутатів України, накладення стягнень, обмеження виплат, а також обов'язкове застосування сенсорної клавіші під час голосування тощо. Оскільки питання організації та порядку діяльності парламенту віднесено до повноважень Верховної Ради, беручи до уваги те, що в парламенті України спільно з Європейським парламентом розпочато технічну місію, спрямовану на підвищення інституційної спроможності ВР, я офіційним листом звернувся до Голови ВР", - зазначив Порошенко.

 

Президент уточнив, що в листі до Гройсмана йдеться про вивчення питання можливості, доцільності та ефективності впровадження електронної системи підрахунку голосів, що працюватиме методом ідентифікації відбитків пальців, створення на базі Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради робочої групи у складі представників Міністерства фінансів, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ, а також відповідних фахівців Управління комп'ютеризованих систем Апарату ВР.

 

Він також запропонував провести відповідні слухання в Комітеті з питань Регламенту та організації роботи ВР, до участі в яких запросити автора електронної петиції Олексія Кондратьєва.

 

Як зазначається, петицію підписали 29825 осіб.

 

ЦЕГОЛКО: АМЕР??КАНЦІ В??ЗНАЛ??, ЩО У ЄВРОПІ ТІЛЬК?? УКРАЇНА НЕ БОЇТЬСЯ ПУТІНА

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/amerikantsi_viznali_u_e_vropi_tilki_ukraiina_ne_boiitsya_putina___tsegolko_2100374

 

Політики Сполучених Штатів Америки кажуть, що Україна зараз чи не єдина держава у Європі, яка не боїться президента РФ Володимира Путіна.

 

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав прес-секретар Глави держави Святослав Цеголко.

 

"Американські політики погоджуються - сьогодні Україна чи не єдина держава в Європі, яка не боїться Путіна", - написав він.

 

Цеголко зауважив, що одне із завдань на Генасамблеї ООН, яка проходить у Нью-Йорку, - створити додаткові важелі тиску на Росію, аби вона виконала у Мінську зобов'язання. Це стосується і виведення військ, і відведення озброєння, і звільнення заручників.

 

За словами речника Президента, Україна у Нью-Йорку також активно порушує питання позбавлення агресора у Радбезі ООН права вето і створення трибуналу щодо збитого малайзійського "Боїнга".

 

"Трансатлантична єдність - це не лише фінансова підтримка України. Це військово-технічна співпраця і санкції проти агресора. Без визволення Донбасу і Криму ЄС, США, Австралія, Японія санкції не скасують... Переговори з канцлером Меркель, прем'єром Кемероном довели, що світ чітко розрізняє безпекову ситуацію в Україні і в Сирії. Це дві різні проблеми. Хоча російські солдати є в обох країнах. Де вони з'являться завтра?" - додав він.

 

Прес-секретар Порошенка нагадав, що попереду у Президента ще виступ під час засідання РБ ООН, переговори з керівництвом Польщі, Японії та Австрії, а також участь у самітах миротворчості та протидії тероризму.

 

САВЧЕНКО, НЄМЦОВА ТА СНОУДЕНА СЬОГОДНІ ОФІЦІЙНО НОМІНУЮТЬ НА ПРЕМІЮ САХАРОВА

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/savchenko_ne_mtsova_ta_snoudena_sogodni_ofitsiyno_nominuyut_na_premiyu_saharova_2100300

 

У Європарламенті у понеділок відбудеться презентація номінантів на правозахисну премію за свободу думки ім. Андрія Сахарова.

 

Обговорення відбудеться під час спільного засідання комітетів у закордонних справах, сталого розвитку та підкомітету з прав людини, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

Кандидатуру української льотчиці Надії Савченко, яку брутально викрали з території України та незаконно ув’язнили в Росії, на премію висунула політична група Європейських консерваторів та реформістів.

 

Про Надію депутатам розповідатиме парламентарій із Польщі Анна Фотіга.

 

Окрім Надії Савченко, на правозахисну премію Європарламенту висунуто також російського опозиційного політика Бориса Нємцова, якого було вбито у лютому 2015 року, колишнього співробітника спецслужби США Едварда Сноудена, ув’язнених представників опозиції у Венесуелі, блогера із Саудівської Аравії, колишнього міністра уряду Сомалі, яка захищає права жінок.

 

Лауреати премії, грошова винагорода якої становить 50 тис. євро, будуть оголошені у жовтні.

 

ВЕСЬ СВІТ СЬОГОДНІ КАЖЕ: #freesavchenko

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ves_svit_sogodni_kage_freesavchenko_2100235

 

В усьому світі сьогодні стартує глобальна акція на підтримку незаконно утримуваної в Росії народного депутата України Надії Савченко.

 

Про це повідомив у Фейсбуку адвокат українки Ілля Новиков.

 

«28 вересня з нагоди виступу Путіна в ООН проходить черговий всесвітній день на підтримку Надії Савченко», – зазначив він.

Захисник також закликав усіх небайдужих приєднатися до акції підтримки global day #freesavchenko.

 

«Жодного єдиного формату немає – кожен, хто хоче, може зробити у своєму місті або в мережі те, що здається йому відповідним. Долучайтесь», – написав юрист.

 

УКРАЇНА ЗБІЛЬШ??ЛА РЕВЕРС ГАЗУ З ЄВРОП??

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_zbilshila_revers_gazu_z_e_vropi_2100265

 

За останні два дні добовий режим надходження газу з Європи в Україну зріс на 12% до рівня 29,8 млн куб. м на добу.

 

Про це повідомляє  прес-служба ПАТ "Укртрангаз".

 

"За останні два дні добовий режим надходження газу з Європи зріс на 12% до рівня 29,8 млн куб. м на добу. Причому весь об`єм європейського блакитного палива надходить по словацькому маршруту", - йдеться у повідомленні.

 

Як зазначається, з 1 по 26 вересня, для потреб України з Словаччини надійшло 670,3 млн куб. м блакитного палива. По словацькому газотранспортного коридору за рік експлуатації з Європи імпортовано більше 11 млрд куб. м палива.

 

Протягом серпня для потреб вітчизняних споживачів імпортовано 1,031 млрд куб. м природного газу.

 

"УКРНАФТА" ПІДП??САЛА КОНТРАКТ З МАРКОМ РОЛЛІНЗОМ

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukrnafta_pidpisala_kontrakt_z_markom_rollinzom_2100399

 

Наглядова рада ПАТ «Укрнафта» затвердила Марка Роллінза на посаді голови компанії.

 

Про це на прес-конференції сказав голова НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Контракт було затверджено рішенням наглядової ради, сьогодні було підписано мною та паном Роллінзом. З цієї години пан Роллінз є офіційно призначеним головою ПАТ «Укрнафта», - сказав Коболєв.

 

За його словами, контракт передбачає вищу платню, ніж звикли бачити в Україні. Однак, додав Коболєв, ця складова є конфіденційною, і він не зможе її назвати публічно.

 

«На нашу думку, рівень заробітної плати відповідає завданням та розміру компанії, з одного боку, і кваліфікації та досвіду пана Роллінза, з іншого боку. Якщо не платити менеджеру адекватну заробітну плату, її буде платити хтось інший. Ці гроші будуть сплачуватися з рахунків Укрнафти», - зазначив голова Нафтогазу.

 

Водночас він наголосив, що у держави будуть інструменти для контролю діяльності нового очільника Укрнафти.

 

«Ключовими показниками ефективності пана Роллінза є два набори інструментів. Перший набір інструментів – це те, що дозволяє контролювати його діяльність у цьому році. Перед Марком Роллінзом стоять прості завдання. Це розробка стратегії Укрнафти, також це сплата дивідендів компанії за 2014 рік. Це дасть нам змогу оцінити його ефективність як менеджера», - розповів Коболєв.

 

Він також пояснив, що у 2016 році список завдань перед новим менеджером Укрнафти буде розширений, і за результатами його виконання буде визначений розмір заробітної плати Роллінза.

КОБОЛЄВ КАЖЕ, ЩО УКРАЇНА ПЛАТ??Т??МЕ ГАЗПРОМУ $227

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kobole_v_kage_shcho_ukraiina_platitime_gazpromu_227_2100414

 

Контракт щодо постачання російського газу буде підписаний не пізніше за перші числа жовтня, ціна на паливо з урахуванням знижки становитиме 227,36 дол. США.

 

Таку думку висловив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Щодо термінів - зараз це вирішується. Я думаю, ми повинні встигнути до початку жовтня або в перших числах жовтня. Знижка буде плаваюча, вона включає калорійність. Якщо цю знижку застосувати, то ціна газу упродовж усього 4-го кварталу буде стабільною, становитиме $227,36 долара США», - сказав Коболєв.

 

Нагадаємо, 25 вересня Україна, Єврокомісія і Росія попередньо домовилися про постачання російського газу у зимовий період 2015-2016 років.

 

Сторони парафували протокол і додаток до контракту, що має бути підписано найближчим часом за окремими процедурами.

 

Закупівля та закачування до сховищ 2 млрд кубометрів російського газу, для чого урядом України виділено 500 млн дол., розпочнеться якнайшвидше після остаточного підписання домовленостей.

 

РОЛЛІНГЗ ОБІЦЯЄ Д??ВІДЕНД?? ВІД УКРНАФТ?? ВЖЕ НАСТУПНОГО Т??ЖНЯ

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rollingz_obitsyae__dividendi_vid_ukrnafti_vge_nastupnogo_tignya_2100405

 

Новопризначений голова ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінз вважає, що дивіденди компанії за 2014 рік можуть бути виплачені уже протягом наступного тижня.

 

Про це він сказав на прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Сподіваюся, що найближчим часом будуть виконані зобов’язання Укрнафти по виплаті дивідендів за 2014 рік, можливо, навіть цього тижня", - наголосив Роллінз.

 

Також, за словами новопризначеного голови Укрнафти, компанія розпочне виплачуватиме й інші борги, зокрема, заборгованість з податків.

 

У МІЛІЦІЇ ВЖЕ 25 ПРОВАДЖЕНЬ ЩОДО МАЙБУТНІХ В??БОРІВ. 450 – ЩОДО М??НУЛ??Х

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_militsiii_vge_25_provadgen_shchodo_maybutnih_viboriv_450__shchodo_minulih_2100330

 

Міліція відкрила 25 кримінальних проваджень стосовно виборчого процесу.

 

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

 

Відкрито 25 кримінальних проваджень стосовно виборчого процесу.

 

"11 із них стосуються безпосередньо виборчих прав громадян. Тим часом за результатами минулих парламентських виборів міліція відкрила більше 450 кримінальних проваджень. Усього ж за результатами парламентської кампанії до Верховної Ради у 2014 році надійшло понад 4 тисячі заяв і повідомлень", - поінформував заступник начальника Головного слідчого управління Ігор Цюприк у понеділок на брифінгу у МВС.

 

За словами Цюприка, більшість складів кримінальних правопорушень, що стосуються виборчих прав громадян, віднесені до категорії тяжких і передбачають покарання у вигляді позбавлення волі. Через це правоохоронці мають змогу проводити повний комплекс необхідних заходів, аби документувати протиправну діяльність під час виборчої кампанії, аж до затримання на місці злочину.

 

Заступник начальника ГСУ МВС зазначив, що працівники підрозділу постійно моніторять стан розслідування злочинів у сфері порушення виборчих прав громадян. Ті кримінальні провадження, які мають суспільний резонанс, витребовуються для вивчення до Головного слідчого управління.

 

"Сьогодні з нашої ініціативи вже скасовано 17 таких постанов про закриття кримінальних проваджень", – зазначив Цюприк.

 

За його словами, у Головному слідчому управлінні було проаналізовано результати роботи міліції в межах минулої виборчої кампанії до Верховної Ради. На підставі цього аналізу правоохоронці розробили порядок дій слідчих, який допоможе більш ефективно реагувати на звернення та документувати правопорушення у сфері виборчих прав громадян.

 

РОСІЯ ЗОБОВ’ЯЗАЛАСЯ ДАТ?? УКРАЇНІ ЗН??ЖКУ НА "З??МОВ??Й" ГАЗ – ЄВРОКОМІСІЯ

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/rosiya_zobovyazalasya_dati_ukraiini_znigku_na_zimoviy_gaz__e_vrokomisiya_2100266

 

Попередні домовленості про умови постачання російського газу до України передбачають знижку через скасування мита у четвертому кварталі 2015 року, а також у першому кварталі 2016-го.

 

Про це власному кореспондентові Укрінформу у Брюсселі повідомили у Єврокомісії, яка виступила посередником парафованих газових домовленостей.

 

«Російський уряд взяв зобов’язання знизити ціну на газ для України через зменшення експортного мита на період 4-го кварталу 2015 року і 1-го кварталу 2016-го», - уточнили у Єврокомісії один із пунктів домовленостей, навколо якого відбувалися дискусії між сторонами.

 

Як повідомляв Укрінформ, 25 вересня Україна, Єврокомісія і Росія попередньо домовилися про постачання російського газу у зимовий період 2015-2016 років.

 

Сторони парафували протокол і додаток до контракту, що має бути підписано найближчим часом за окремими процедурами.

 

Закупівля та закачування до сховищ 2 млрд кубометрів російського газу, для чого урядом України виділено 500 млн дол., розпочнеться якнайшвидше після остаточного підписання домовленостей.

 

У РОСІЇ ДУМАЮТЬ, Ч??М ВІДПОВІСТ?? НА АВІАСАНКЦІЇ УКРАЇН??

28.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_rosiii_dumayut_chim_vidpovisti_na_aviasanktsiii_ukraiini_2100371

 

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Мінтрансу розглянути питання запровадження щодо українських авіакомпаній обмежувальних заходів у відповідь. Про це розповіла журналістам прес-секретар прем'єра Наталя Тімакова.

"Глава уряду РФ Дмитро Медведєв дав доручення Мінтрансу розглянути питання про запровадження щодо українських авіакомпаній обмежувальних заходів у відповідь", - повідомила Тімакова.

 

Раніше уряд України оголосив про намір заборонити польоти російських авіакомпаній, насамперед "Аерофлоту" і "Трансаеро", в Україну з 25 жовтня у рамках реалізації санкцій проти РФ. У свою чергу, глава Мінтрансу Росії Максим Соколов заявляв, що Росія запровадить проти українських авіакомпаній санкції у відповідь.

 

Нагадаємо, що сьогодні Державіаслужба України закінчила процес повідомлення авіаперевізників РФ про запроваджені обмеження. Крім "Аерофлоту" і "Трансаеро" під санкції потрапили "224 льотний загін", "ВІМ-Авіа", "Газпром-Авіа", "Донавіа", "Когалимавіа", "Оренбурзькі авіалінії", "Політ", red wings, "Росія", "РусДжет", "РусЛайн", "Сибір", "Уральські авіалінії", "Якутія", "Ямал" та ін. Також Кабмін заборонив російським авіакомпаніям транзит через територію України літаків з товарами військового і подвійного призначення.

 

 

КОМЕНТАРІ

 

ОСТАННІЙ РЕВОЛЮЦІОНЕР, ПОРАЗКА ЖДАНОВА І КІНЕЦЬ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАД??

28.09.2015

 

Черговий випуск календаря «Вибраних дат» – авторського погляду на маловідомі чи зовсім невідомі широкому загалу дати і події. Ви можете доповнювати його власними оцінками й інформацією, висловлювати свою підтримку чи незгоду на сторінках «Укрінформу» у соціальних мережах.

 

Повну версію коментаря можна прочитати за посиланням:

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ostanniy_revolyutsioner_porazka_gdanova_i_kinets_radyanskoii_vladi_2100204

 

"СОЦІАЛІСТ??" НАП??САЛ?? Л??СТА ПОРОШЕНКУ

28.09.2015

 

Політична партія "Соціалісти" звернулася з відкритим листом до Президента України Петра Порошенка.

 

У посланні наголошується на необхідності негайних рішучих кроків задля встановлення в державі миру та загальнонаціонального порозуміння. Зокрема, соціалісти вважають Мінські домовленості єдиним можливим міжнародним інструментом для врегулювання ситуації на Сході України та закликають започаткувати загальнонаціональний діалог щодо майбутнього країни із залученням "суспільних структур" Донбасу.

 

Повну версію коментаря можна прочитати за посиланням:

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/sotsialisti_napisali_lista_poroshenku_2100281

НАЦІОНАЛІСТ??: "ОБ'ЄДНАННЯ ПЕРЕД РОЗСТРІЛОМ"?

28.09.2015

Інформація про можливу співпрацю «Правого сектора» та Всеукраїнського об'єднання «Свобода», оприлюднена Олегом Тягнибоком 14 вересня на з'ї?

джерело: укрінформ