Дайджест новин:АрсенійЯценюк:Є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни"

2015-09-07 20:12:08

Дайджест новин:АрсенійЯценюк:Є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни

Інформаційно-аналітичний вісник

«Єдина Країна»

07 вересня 2015 року. Вечірній випуск

НОВ??Н??

ПОРОШЕНКО ВІДКР??Є КОНФЕРЕНЦІЮ yes У К??ЄВІ

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/poroshenko_vidkrie__konferentsiyu_yes_u_kie_vi_2092293

Президент Петро Порошенко візьме участь у відкритті 12-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (yes) 11 вересня.

Про це повідомляє прес-служба Форуму.

У прес-службі зазначили, що Порошенко розповість про місце України у сучасному глобальному контексті та поділиться своїм баченням шляхів подолання існуючих загроз і викликів.

Крім того, за інформацією прес-служби yes, другий день конференції відкриє Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

За даними організаторів, цьогорічна зустріч матиме назву «У зоні ризику: Як доля нової України впливає на Європу та світ» й зосереджуватиметься на питанні, як, спираючись на досвід Революції Гідності, Україна може сприяти забезпеченню світової стабільності та утвердженню європейських цінностей в сучасному світі, а також пошуку відповідей на виклики, пов'язані з анексією Криму, бойовими діями на Донбасі та нагальною потребою в реформуванні фінансового, економічного, судового й безпекового секторів країни.

Київ прийматиме Щорічну зустріч yes удруге. Із 2004 до 2013 року, до анексії Криму Росією, традиційним місцем проведення форуму був Лівадійський палац у Ялті. Цей щорічний форум збирає світових лідерів, урядовців, голів компаній, соціальних інвесторів та лідерів українського студентства з метою визначити й обговорити фактори, які заважають Україні розвиватися, та знайти шляхи їх подолання.

ЯЦЕНЮК КАЖЕ ПРО ПЕРШІ С??ГНАЛ?? ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/yatsenyuk_kage_pro_pershi_signali_finansovoii_stabilizatsiii_2092245

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк переконаний, що наразі вже є перші реальні факти стабілізації економічної та фінансової систем України.

Про це він зазначив на засіданні Ради фінансової стабільності, повідомляє Урядовий портал.

"Є реальні перші чіткі сигнали в стабілізації фінансової системи країни", - сказав Яценюк.

Водночас він нагадав, що станом на 27 лютого 2014 року на рахунках Державного казначейства було 108 тисяч гривень, сьогодні ж рахунки Держказначейства, за його словами, без іноземної валюти мають 45 мільярдів гривень.

 

"Це є фактом того, що нам вдалося стабілізувати економічну ситуацію", - підкреслив глава уряду, при цьому наголосивши, що "ще надто багато повинно бути зроблено".

 

Яценюк нагадав, що Україні списали близько 4 мільярдів доларів зовнішніх боргів, "і це без урахування процентів, які ми повинні були заплатити", а також перенесено на 4 роки виплати тіла кредиту.

 

"Мало хто сподівався, що фінансово-економічна система держави виживе. Але ми виплатили всі поточні борги, які не ми брали. Це стосувалося як внутрішнього, так і зовнішнього боргу. І ми не допустили дефолту країни" , - наголосив Прем’єр.

ВР «ПРОПУСКАЄ» Л??ШЕ ТРЕТ??НУ ЗАКОНІВ, НЕОБХІДН??Х ДЛЯ РЕФОРМ - ЯЦЕНЮК

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/vr_propuskae__lishe_tretinu_zakoniv_neobhidnih_dlya_reform___yatsenyuk_2092235

 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Верховна Рада ухвалює лише третину всіх законів, які необхідні для ефективного процесу реформ в країні.

 

Про це він зазначив на засіданні Ради фінансової стабільності, повідомляє Урядовий портал.

 

«Ми вперше за історію України пройшли два перегляди програми з Міжнародним валютним фондом. І очікуємо приїзд місії Міжнародного валютного фонду для третього перегляду. Є неприпустимим, коли в країні проводяться реформи, але тільки третя частина законів, які необхідні для швидкого і ефективного проведення реформ, голосуються в парламенті», - сказав Яценюк.

 

Водночас Прем'єр-міністр наголосив на важливості ухвалення Верховною Радою наступного пленарного тижня кількох пакетів законопроектів, «у тому числі і тих, які безпосередньо відносяться до виконання наших зобов'язань перед зовнішніми інвесторами і кредиторами».

 

Крім того, він висловив сподівання, що народні депутати підтримають і відповідні зміни до законодавства, спрямовані на підвищення заробітних плат, пенсій і соціальних стандартів з 1 вересня.

 

Також Яценюк закликав парламентаріїв ухвалити закон про списання і реструктуризацію боргів.

 

ЛАГАРД ПІДТР??МАЛА ДІЇ УРЯДУ В ПРОВЕДЕННІ РЕФОРМ

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/lagard_pidtrimala_diii_uryadu_v_provedenni_reform_2092087

 

Голова МВФ Крістін Лагард висловила підтримку і привітала зусилля та дії українського Уряду.

 

«Підтримую   вас в тому, як ви управляєте компетентною командою міністрів і демонструєте країні, як Україна насправді може змінити  свою економіку, може зробити величезний крок в історії трансформації країни, і у очолюваній вами боротьбі з корупцією, стабілізації економіки, стабілізації банківського сектору, забезпеченні того, щоб економіка стала місцем, де прямі іноземні інвестиції, інвестори та споживачі почуваються більш упевнено. Це все справжні досягнення», - зазначила вона на зустрічі із Арсенієм Яценюком.

 

 «Я тут, аби привітати і сказати, наскільки моя організація, МВФ, вражена. У нас довга історія співпраці з Україною, і вона не завжди була успішною. Але що ми побачили з вами як Прем’єр-міністром та за керівництва Президента Порошенка і разом зі всіма членами Уряду, - це дуже-дуже вражаюче», - зазначила вона.

 

«Я дуже рада чути про вашу відданість  продовженні реформ, боротьби з корупцією,  виконанні програми, що зробить українську економіку стійкою та поліпшить життя громадян України. Це складна дорога. Реформи завжди складні. Але шлях, як ви можете покращити життя людей – це втілити ці зміни і зробити так, щоб Парламент також вас підтримував», - підкреслила Крістін Лагард.

 

«Знаю, що це нелегке завдання. Але воно варте ваших зусиль, вашого часу та відданості, які ви проявляєте по відношенню до України», - наголосила вона.

 

УРЯД ЗМІН??В ПІДХІД ДО ПР??ВАТ??ЗАЦІЇ ОДЕСЬКОГО ПР??ПОРТОВОГО - ЯЦЕНЮК

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/uryad_zminiv_pidhid_do_privatizatsiii_odeskogo_priportovogo___yatsenyuk_2092260

 

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про заниження вартості Одеського припортового заводу та зміну підходів до процесу його приватизації.

Про це він зазначив на засіданні Ради фінансової стабільності, інформує Урядовий портал.

 

«Разом із нашими західними партнерами ми прийняли рішення щодо зміни підходів у приватизації Одеського припортового заводу. За інших обставин наступний український олігарх став би власником Одеського припортового заводу», - сказав Яценюк.

 

Глава уряду зауважив, що за нинішньою системою 5% пакета акцій Одеського припортового заводу оцінили у 38 мільйонів гривень. Разом з тим, він підкреслив, що «вони, як мінімум, коштують 50 мільйонів доларів».

 

«Ринок визначить, яка буде остаточна вартість Одеського припортового заводу й інших об'єктів приватизації», - запевнив Яценюк.

 

ЯРЕСЬКО ВІДЗВІТУВАЛА ПРО ПЕРЕВ??КОНАННЯ БЮДЖЕТУ

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/yaresko_vidzvituvala_pro_perevikonannya_byudgetu_2092289

 

Перевиконання дохідної частини держбюджету за вісім місяців поточного року становило 24,6 млрд грн.

 

Про це заявила міністр фінансів Наталія Яресько під час засідання Ради з фінансової стабільності 7 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Завдяки активним діям уряду й Національного банку на сьогодні ми змогли посилити фінансову спроможність нашої країни. Зокрема, ми маємо позитивні тенденції у виконанні державного бюджету. За підсумками 8 місяців цього року дохідну частину загального фонду державного бюджету перевиконано на 24,6 млрд грн", - зазначила вона.

 

За словами Яресько, це є результатом децентралізації й застосовуваної податкової політики.

 

Нагадаємо, державний бюджет на 2015 рік передбачає доходи на рівні 502,260 млрд грн та видатки - 566,870 млрд грн.

 

ЯРЕСЬКО ПОЯСН??ЛА, ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ «ПЛАСКІ» ПОДАТК??

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/yaresko_poyasnila_dlya_chogo_potribni_plaski_podatki_2092349

 

Міністр фінансів України Наталія Яресько пояснила, що встановлення єдиної ставки - 20% - податку на додану вартість, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізосіб та податку на прибуток має спростити адміністрування податків, стимулювати приплив інвестицій та сприяти економічному зростанню. 

 

Про це було заявлено в понеділок на спільній прес-конференції міністра фінансів та голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова з приводу проекту нової податкової реформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Завданням Міністерства фінансів у процесі розробки комплексної реформи було створити просту та ефективну податкову систему, що дозволить спростити адміністрування податків і буде стимулювати інвестиції та економічне зростання. Задля цього ми пропонуємо встановити лінійні, або пласкі, ставки податків: 20% - ПДФО, 20% - ПДВ, 20% - ЄСВ і 20% - податок на прибуток", - зазначила Яресько.

 

Також міністр зазначила, що запровадження однієї ставки на основні податки має спростити процес нарахування податків.

 

"Наразі в Україні лише по цих чотирьох податках, які я назвала, існують понад 90 різних ставок. Запровадивши одну ставку податку, ми забезпечимо простіші правила обрахування податків, а отже, легше адміністрування та менший простір для суб'єктивізму перевіряючих органів", - додала Яресько.

 

КАБМІН ЗВІЛЬН??В ЗАСТУПН??КА НАСІРОВА

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kabmin_zvilniv_zastupnika_nasirova_2092324

 

Уряд звільнив заступника голови Державної фіскальної служби Костянтина Лікарчука.

 

Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько на брифінгу в понеділок, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Кабмін задовольнив це подання (пропозицію голови ДФС Романа Насірова про звільнення Лікарчука - ред.)", - сказала вона.

 

Раніше Насіров заявив, що направив до правоохоронних органів матеріали щодо корупційної діяльності Лікарчука. Він також назвав призначення Лікарчука політичною помилкою.

 

НІМЦІ ДОПОМОЖУТЬ УКРАЇНІ "УЗАКОН??Т??" ОРГАНІЧНІ ПРОДУКТ??

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/nimtsi_dopomogut_ukraiini_uzakoniti_organichni_produkti_2092320

 

Німеччина відзначає значний потенціал для розвитку органічного виробництва в Україні та заявляє про зацікавленість країн ЄС в українській органічній продукції.

 

Про це йшлося на зустрічі представника Мінагрополітики з керівником проекту "Німецько-український агрополітичний діалог" Фолькером Зассе.

 

"Німецька сторона відзначила значний потенціал для розвитку органічного виробництва та зацікавленість країн ЄС органічною продукцією, виробленою в Україні", - зазначається в повідомленні прес-служби відомства.

 

При цьому, Німеччина готова на експертному рівні сприяти законодавчому врегулюванню органічного виробництва в Україні.

 

Йдеться про законодавче врегулювання таких питань, як впровадження органічного насінництва, розробка основ органічного виробництва, розвиток переробних потужностей для органіки, відпрацювання методик та технологій органічного виробництва, запровадження групової сертифікації для дрібних виробників органічної продукції тощо.

 

"На думку німецької сторони, зазначені питання можуть стати основою документального проекту, підготовленого німецькою стороною для українських колег", - повідомляють в Мінагрополітики.

 

МІНАГРОПОЛІТ??К?? РОЗКАЗАЛ?? ПРО МОЖЛ??ВЕ ПОДОРОЖЧАННЯ ХЛІБА ТА МОЛОКА

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_minagropolitiki__rozkazali_yak_podorogchayut_hlib_ta_moloko_2092265

 

До кінця року хліб може зрости в ціні на 5% через сезонне подорожчання.

 

Про це поінформував в понеділок, 7 вересня, під час брифінгу директор департаменту продовольства Мінагрополітики Дмитро Шульмейстер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Ми очікуємо до кінця року невеличке зростання цін на хліб. Десь до 5%, і це буде в більшому разі виглядати як сезонне підвищення ціни", - сказав Шульмейстер.

 

За його словами, ситуація на ринку м'яса зміниться перед новорічними святами, і сезонне подорожчання очікується також в межах 5%.

 

"Цінова ситуація на ринку м'яса стабільна. Ми очікуємо невеличке зростання під кінець року, як завжди це буває перед новорічними та різдвяними святами. Але ми очікуємо, що це зростання буде не вище  5%", - зазначив Шульмейстер.

 

Він також додав, що сезонне коливання ціни на молоко також залишиться в межах 5%, а на яйця - від 5% до 7%.

 

Зростання ціни на соняшникову олію фахівці не прогнозують.

 

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, у свою чергу, запевнив, що підстав для зростання ціни на соціальний хліб до кінця року немає.

 

"У вересні-грудні 2015 року ми не бачимо підстав для зростання ціни хліба соціальних сортів. Загальна ситуація: хліба достатньо, ціна не збільшується, а навіть зменшується", - запевнив Павленко.

 

ВОЩЕВСЬК??Й АНОНСУВАВ ЗБОР?? АНТ??КР??ЗОВОГО ШТАБУ

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/voshchevskiy_anonsuvav_zbori_antikrizovogo_shtabu_2092310

 

Віце-прем’єр-міністр Валерій Вощевський цього тижня скличе засідання Антикризового енергетичного штабу. Також він, за дорученням Глави Уряду Арсенія Яценюка, проведе нараду з міністерствами щодо реформування ринку природного газу.

 

Про це урядовець написав у Фейсбуці.

 

"Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив мені провести з міністерствами нараду щодо реформування ринку природного газу. Також на цьому тижні плануємо провести засідання Антикризового енергетичного штабу", - зазначив він.

 

Водночас, віце-прем'єр не уточнив дати зібрань.

 

Нагадаємо, Вощевський заявляє, що продовжуватиме працювати та виконувати покладені на нього обов'язки віце-прем'єр-міністра України до затвердження його відставки Верховною Радою України. Як відомо, 1 вересня віце-прем'єр-міністр оголосив про свою відставку з посади у зв'язку з виходом Радикальної партії зі складу парламентської коаліції.

 

АНТ??КОРУПЦІЙН??Х ДЕТЕКТ??ВІВ ПОЧАЛ?? НАВЧАТ??

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/antikoruptsiynih_detektiviv_pochali_navchati_2092047

 

Національне антикорупційне бюро почало навчати перших антикорупційних детективів.

 

Про це у понеділок на брифінгу заявив директор НАБУ Артем Ситник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Навчання буде тривати протягом вересня - до початку жовтня", - зазначив Ситник.

 

За його словами, навчатимуть перших детективів міжнародні та вітчизняні фахівці. 

Як повідомляло агентство, раніше Ситник закликав народних депутатів пришвидшити висування кандидатур на антикорупційного прокурора.

 

НАТО ВІДКР??Є ПОСОЛЬСТВО В УКРАЇНІ – КЛІМКІН

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/nato_vidkrie__posolstvo_v_ukraiini__klimkin_2092207

 

Під час візиту генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга до України у вересні будуть укладені домовленості про розширення офіційного дипломатичного статусу представництва Альянсу в Україні.

 

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за результатами своєї зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

«Ми домовилися з генсеком підписати під час цього візиту угоду про статус представництва НАТО в Україні. Ми відходимо від концепції Офісу зв’язку НАТО і створюємо, по суті, справжнє посольство НАТО в Україні», - сказав Клімкін.

 

Він також зазначив, що під час візиту глави Альянсу до України у вересні буде підписано деякі інші документи, зокрема дорожню карту про оборонно-технічну взаємодію Україна-НАТО, взаємодію між сторонами у сфері стратегічних комунікацій, спрямовану на боротьбу з російською пропагандою.

 

«Ми також говорили про започаткування нових трастових фондів і проектів. Зокрема, у сферах розмінування, стратегічних комунікацій. Ми також звернули особливу увагу на сприяння Військово-морським силам України і Силам спеціальних операцій», - додав глава МЗС.

 

Водночас міністр на сьогодні не повідомив точну дату візиту глави Альянсу до України.

 

ГЕНСЕК НАТО ВПЕРШЕ В ІСТОРІЇ ВІЗЬМЕ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РНБО – КЛІМКІН

07.09.2015

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/gensek_nato_vpershe_v_istoriii_vizme_uchast_u_zasidanni_radbezu_klimkin_2092172

 

Генеральний секретар НАТО під час візиту до Києва вперше в історії візьме участь у засіданні Ради національної безпеки та оборони України.

 

Про це повідомив міністр закордонних справ України за результатами своєї зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

«Щойно я мав дуже змістовну зустріч з генеральним секретарем НАТО. Ми обговорили його майбутній візит до України. Це буде знаковий візит, оскільки глава Альянсу спільно з Президентом України візьме участь в офіційній церемонії відкриття навчань у галузі безпеки («Україна-2015» 21-25 вересня на Яв�

джерело: укрінформ