У Дрогобицькому районі у війні за маршрути в хід ідуть фейкові скарги

2015-03-29 20:55:43

У Дрогобицькому районі у війні за маршрути в хід ідуть фейкові скарги

У Дрогобицькій РДА розбирали конфліктну ситуацію на автобусному маршруті Дрогобич-Майдан

Про це повідомив власкор ia zik.

У розмові взяли участь Рибницький сільський голова Ярослав Паращак, керівник фірми «Транспортник» Володимир Кузбит, відповідальні працівники райдержадміністрації, представники депутатського корпусу сільської ради.

Потреба в такій зустрічі виникла у зв’язку зі збільшення кількості скарг від громадян, в тому числі, на обласну гарячу лінію. Правда, як з’ясувалося під час перевірки, поведеної працівниками райдержадміністрації, ніхто з власників вказаних у скаргах телефонних номерів на гарячу лінію не звертався, а в більшості випадків не має причетності до Рибника чи Майдану, ба навіть не проживає у Львівській області.

Представники Рибницької сільської ради розповіли, що мешканці мають претензії до підвищення вартості тарифу, зриву рейсів, порушення графіків руху. Володимир Кузбит інформував, що з водієм, який дозволив собі самовільно підняти ціну вище від граничного тарифу та некоректно поводився з пасажирами, проведена відповідна бесіда. На маршруті працюють нові транспортні засоби, які вміщають необхідну кількість пасажирів. Графіків руху перевізник дотримується, зрив рейсу відбувся через поломку автобуса.

Спеціаліст з питань перевезень Володимир Дзиндзюра повідомив про результати хронометражу маршруту, який він нещодавно провів. Зокрема, він розповів, що на зворотньому шляху з Майдану їхав лише один пасажир і то не до Дрогобича, а лише до Східниці. Що цікаво, водій, можливо, щоб уникнути конфліктів, брав з пасажирів за проїзд, хто скільки давав.

«Ми всі повинні розуміти, що ситуація є складною. Зросли ціни не лише на пальне, але й на запчастини, обслуговування автомобілів. Потрібно платити зарплату водію, податки, – сказав Степан Рудницький. – тому до старих цін на проїзд повернення не буде. З 1 квітня очікується офіційне підвищення граничних тарифів. До цього часу ніхто не має права піднімати ціну вище діючої межі. До с. Майдан це – 16 грн». Також «Транспортник» повинен чітко дотримуватися графіків руху і будь-які зміни погоджувати з громадою, офіційним представником якої є сільський голова.

Перший заступник рекомендував рибницькій владі, активу зустрітися з В. Кузбитом і порозумітися, вирішивши всі спірні питання.

«Адже потрібно усвідомити, якщо перевізник відмовиться обслуговувати цей маршрут, важко буде знайти йому заміну. Село є крайньою точкою, маршрут – неприбутковим, а дороги розуміємо, які,» – наголосив С. Рудницький. Він також зазначив, що, оскільки громада не має застережень до перевізника як такого, фейкові скарги змушують робити висновок, що конфлікт підігріває якась третя сила. Втім, на даний час у сфері пасажирських перевезень області наводиться належний лад. Тому жодні «ліві» перевізники без відповідних ліцензій на маршрутах працювати не будуть.

джерело: зік.ю.ей