Український футбол сьогодні потерпає від політики, – «Гра У Класику»

Український футбол сьогодні потерпає від політики, – «Гра У Класику»

2014-12-15 17:35:22

Український футбол сьогодні потерпає від політики, – «Гра У Класику»

Футбол часто страждає від політики. В історії радянського футболу є чимало підтверджень тому. Коли 1952 року, на тлі протистояння Йосипа Сталіна та Йосипа Броз Тіто, збірна СРСР програла збірній Югославії, це призвело до розформування базового клубу національної команди – ЦДСА.

Про це йдеться в інтелектуально-політичному шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 22:00 на телеканалі zik).

1968 року за введення радянських військ до Чехословаччини «розрахувалися» радянські футбольні клуби, які на сезон опинилися поза єврокубками. 1973 року через небажання грати зі збірною Чилі на стадіоні, який режим Піночета використовував як своєрідний концтабір, збірна Радянського Союзу була дискваліфікована й позбавила себе шансу потрапити на першість світу.

Політики звично використовують футбол.

Рівно сто років тому, під час званого різдвяного перемир’я в першій світовій, німецькі та британські солдати провели декілька футбольних матчів, що стали певною запорукою незастосування зброї.

Британська влада намагалися використати англійських футболістів у масштабній кампанії умиротворення Гітлера. 1938 року гравців збірної Англії віддати нацистський салют перед матчем зі збірною Англії.

«Надання Україні права проводити континентальну футбольну першість багато хто сприйняв як акт політичної підтримки України з боку Європи. Тоді футбол був фаворитом політиків, сьогодні він є їхнім заручником. Чотири команди з Донбасу позбавлені можливості грати в рідних містах. Клубам з Дніпропетровська, Харкова та Одеси заборонено грати в єврокубках на рідних стадіонах. Війна загострила економічну кризу, через що низка команд опинилася на межі зникнення», – констатує автор і ведучий програми Сергій Рахманін.

Чи до футболу сьогодні Україні? Відповіді на це та інші питання даватимуть учасники «Гри У Класику» вже у сьогоднішньому випуску програми.

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар