2025-02-02 23:13:44
28.01.2025
Рада ЄС подовжує економічні обмежувальні заходи через загарбницьку війну Росії проти України ще на 6 місяців
Наразі вони складаються з широкого спектру секторальних заходів, включно з обмеженнями на торгівлю, фінанси, енергетику, технології і товари подвійного призначення, промисловість, транспорт та предмети розкоші. Вони також охоплюють заборону на імпорт або транспортування сирої нафти морського походження та певних нафтопродуктів із Росії до ЄС, відключення від SWIFT кількох російських банків та зупинення мовлення і ліцензій на мовлення для кількох підтримуваних Кремлем медіа, що поширюють дезінформацію. Додатково спеціальні заходи дозволяють ЄС протидіяти обходу санкцій.
Допоки незаконні РґС–С— Р РѕСЃС–Р№СЃСЊРєРѕС— Федерації порушують засадничі правила міжнародного права – серед СЏРєРёС…, зокрема, заборона РЅР° застосування сили, – доцільно підтримувати РґС–СЋ РІСЃС–С… заходів, запроваджених Євросоюзом, та вдаватися РґРѕ додаткових Р·Р° потреби.
Контекст
31 липня 2014 СЂРѕРєСѓ Рада ЄС ухвалила Рішення 2014/512/CFSP щодо обмежувальних заходів Сѓ Р·РІ’СЏР·РєСѓ Р· РґС–СЏРјРё Р РѕСЃС–С—, що дестабілізують ситуацію РІ Україні.
На додаток до економічних санкцій проти Російської Федерації ЄС застосовує різні види заходів у відповідь на дестабілізаційні дії Росії проти України. Серед них обмеження на економічні відносини з незаконно анексованим Кримом та містом Севастополем, а також непідконтрольними українській владі територіями в Донецькій, Херсонській, Луганській і Запорізькій областях; індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів та обмеження пересування) для широкого переліку осіб і організацій та дипломатичні заходи.
Від 24 лютого 2022 року ЄС ухвалив 15 безпрецедентних та жорстких пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
У своїх висновках від 19 грудня 2024 року Європейська Рада вкотре підтвердила своє категоричне засудження загарбницької війни Росії проти України, що є відвертим порушенням Статуту ООН. Вона наголосила на своїй тривалій підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Також Європейська Рада підтвердила непохитну відданість Євросоюзу щодо надання постійної політичної, фінансової, економічної, гуманітарної, військової та дипломатичної підтримки для України та її народу стільки, скільки це буде потрібно, та настільки інтенсивно, наскільки це необхідно.
джерело: власне