За підтримки UNDP в Києві відкрили фотовиставку, присвячену темі мінної безпеки України

За підтримки UNDP в Києві відкрили фотовиставку, присвячену темі мінної безпеки України

2024-04-01 19:58:55

За підтримки UNDP в Києві відкрили фотовиставку, присвячену темі мінної безпеки України

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] За підтримки UNDP в Києві відкрили фотовиставку, присвячену темі мінної безпеки України

 
 
29 березня, 16:21

За підтримки UNDP в Києві відкрили фотовиставку, присвячену темі мінної безпеки України

 Read more  

Kиїв, 29 березня 2024 р. – Програма розвитку ООН в Україні (UNDP) відкрила у Києві виставку «Defining Futures: Люди, команди і технології для мінної безпеки України» від фотографа Джайлза Дьюлі, Уповноваженого ООН із прав людей з інвалідністю в контексті війни і розбудови миру.

Ця виставка – спільний проєкт UNDP та благодійної організації Legacy of War Foundation, присвячений Міжнародному дню просвіти з мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності, який щороку відзначають 4 квітня. Мета експозиції – підвищити рівень обізнаності про протимінну діяльність та підтримку постраждалих від мінно-вибухової діяльності  через колекцію мозаїки досвідів – від професійного піротехніка до ветерана, від медичного працівника до технологічного інноватора.

Виставку відкрили 29 березня  в Музеї історії міста Києва (вулиця Богдана Хмельницького, 7) у форматі закритої презентації для послів із різних країн, які підтримують протимінну діяльність в Україні. Експозиція працюватиме в музеї до 7 квітня. А з 4 по 19 квітня виставка також буде доступною у відкритому форматі в центрі Києва – на Софіївській площі.

Під час відкриття виставки фотограф Джайлз Дьюлі зазначив, що його метою було спонукати до дій для покращення ситуації із мінним забрудненням в Україні.

«Завдяки цій виставці я сподіваюся розповісти про реалії забруднення мінами і нерозірваними боєприпасами території України», — сказав Дьюлі. «Я хочу, щоб ми – уряди, громадські організації, бізнес і кожен із нас –  запитали себе: чи робимо ми все можливе, щоб у спадщину майбутнім поколінням залишилася мирна, безпечна та вільна від мін Україна?»

«Звісно, жодна фотографія не може змінити світ – але я сподіваюся, що вона зможе надихнути тих, хто може його змінити. Ось чому я це роблю – щоб бути оповідачем для тих, хто може підтримати ці зусилля з розмінування».

Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що надзвичайно важливо звертати увагу й на економічну складову проблеми мінного забруднення – особливо його впливу на аграрний сектор.

«Україна – аграрна держава, майже 30% території якої потенційно забруднено вибухонебезпечними предметами», – додала вона.

«Це величезна втрата. Люди не можуть працювати на цій землі. Тому наше завдання — покращувати підходи до гуманітарного розмінування, посилювати технології, вдосконалювати методологію, щоб повернути ці землі до використання якомога швидше. Та, звісно головним чином це вклад у безпеку українців, які живуть на деокупованих територіях чи повертаються туди».

Координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун, наголосила на потребі негайних та посилених колективних дій для боротьби з забрудненням мін та інших вибухонебезпечних залишків війни в країні.

«Ця виставка демонструє масштаби викликів, які стоять перед людьми в Україні, – додала вона. – Чим довше займатиме повернення сільськогосподарських земель, лісів і зруйнованих міст, тим довше українці будуть у небезпеці і не матимуть можливості відновитися від наслідків російського вторгнення. Ми зобов'язуємось підтримувати Україну у реалізації цього надважливого завдання, з підтримкою міжнародної спільноти та за допомогою інноваційних технологій, розроблених в цій країні. Це один із перших кроків на шляху до того, аби люди могли відновити своє життя».

Роман Примуш, заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), зазначив, що спільна місія ДСНС та її партнерів – докласти максимум зусиль для оперативного розмінування деокупованих територій, водночас гарантуючи безпеку українцям.

«Наші сапери працюють щодня, – додав він. – Проте обсяги робіт – колосальні. Від початку війни ми відчуваємо величезну підтримку від наших міжнародних друзів та партнерів. Користуючись нагодою, я хочу вкотре подякувати за технічну допомогу для нашої служби».

Для довідки:

Фотограф Джайлз Дьюлі вже понад 20 років документує глобальний вплив наземних мін і нерозірваних боєприпасів на життя цивільного населення, часто через десятиліття після закінчення воєн, у таких країнах, як Ангола, Камбоджа, Лаос, Колумбія, Ліван, Ірак і В’єтнам. З 2015 року документує забруднення земель в Україні. Дьюлі заснував благодійну організацію Legacy of War Foundation, яка займається підтримкою громад, які постраждали від конфлікту, по всьому світу, включно з Україною. У нього потрійна ампутація, він втратив обидві ноги та ліву руку через саморобний вибуховий пристрій в Афганістані в 2011 році. У 2024 році Дьюлі нагороджений Орденом Британської імперії (MBE) за свої заслуги у підтримці постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

UNDP в Україні висловлює глибоку вдячність державним інституціям, зокрема Національному органу з питань протимінної діяльності, Державній службі України з надзвичайних ситуацій та Міністерству економіки України, посольствам, українським та міжнародним громадським організаціям, і всім тим, хто допоміг реалізувати цю виставку. Ми також дякуємо Європейському Союзу, урядам Канади, Хорватії, Данії, Франції, Німеччини, Японії, Республіки Корея, Мальти, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великої Британії за їхню підтримку протимінної діяльності в Україні.

На Фото –Регіональний директорTheHaloTrustв Україні Піт Сміт(ліворуч) спілкується з фотографомДжайлзом Дьюлі (праворуч)./Photo 8–Pete Smith, Programme Manager of HALO Ukraine(left),inconversationwithGiles Duley, photographer, the United Nations Global Advocate for people withdisabilities in conflict and peacebuilding situations(right).

Фото з офіційного відкриття 29 березня Автор: Андрій Крепких  / UNDP in Ukraine

Фото з експозиції за посиланням Автор: Джайлз Дьюлі

Бекстейдж відео

 Запити ЗМІ: Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар