Гомін Галичини




Висновки за підсумками засідання Європейської Ради 21-22 березня 2024 року

Висновки за підсумками засідання Європейської Ради 21-22 березня 2024 року

2024-03-22 19:42:40

Висновки за підсумками засідання Європейської Ради 21-22 березня 2024 року

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Висновки за підсумками засідання Європейської Ради 21-22 березня 2024 року

22.03.2024  

Брюссель

 

Висновки за підсумками засідання Європейської Ради 21-22 березня 2024 року

 Read more  

I. Україна

  1. За два років загарбницької війни, яку росія розпочала проти України, і через десять років після незаконної анексії росією Криму і Севастополя, що є явним порушенням її зобов'язань відповідно до Статуту ООН і міжнародного права, Європейська Рада ще більш непохитна у своїй підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Росія не повинна перемогти. Враховуючи нагальність ситуації, Європейський Союз рішуче налаштований продовжувати надавати Україні та її народу всю необхідну політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це буде потрібно. Європейська Рада запрошує союзників і партнерів у всьому світі приєднатись до цих зусиль.
  2. Користуючись своїм невід'ємним правом на самооборону, Україна терміново потребує системи протиповітряної оборони, боєприпасів та ракет. У цей складний момент Європейський Союз та країни-члени прискорять та посилять надання всієї необхідної військової допомоги. Європейська Рада схвалює всі нещодавні ініціативи в цьому напрямку, зокрема ініціативу Чехії щодо термінової закупівлі боєприпасів для України. Це дозволить швидко виконати зобов'язання ЄС щодо надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів.
  3. Європейська Рада вітає двосторонні угоди про безпекові зобов'язання, укладені Україною з низкою країн-членів та партнерів. Було розглянуто прогрес у виконанні безпекових зобов'язань ЄС перед Україною, які допоможуть Україні захистити себе, протистояти спробам дестабілізації та стримувати акти агресії в майбутньому. Європейська Рада вітає ухвалення Рішення Ради ЄС щодо Фонду допомоги Україні, яке забезпечує продовження військової підтримки України в рамках Європейського фонду миру. Європейська Рада закликає Раду ЄС працювати над 8-м пакетом підтримки України в рамках Європейського фонду миру. Вона також вітає збільшення спроможностей Місії ЄС з військової допомоги (EUMAM).
  4. Європейська Рада розглянула прогрес щодо наступних конкретних кроків у напрямку спрямування додаткових надходжень від знерухомлених активів Росії на користь України, включаючи можливість фінансування військової підтримки. Вона закликає Раду ЄС продовжити роботу над нещодавніми пропозиціями Високого представника ЄС та Європейської Комісії.
  5. Військова підтримка та зобов'язання ЄС у сфері безпеки надаватимуться з повагою до безпекової та оборонної політики окремих країн-членів та з урахуванням безпекових та оборонних інтересів усіх країн-членів.
  6. Європейська Рада вітає ухвалення 13-го пакету санкцій. Вона закликає до подальших кроків, спрямованих на послаблення здатності Росії продовжувати свою загарбницьку війну, зокрема через посилення санкцій. Повна та ефективна імплементація санкцій є надзвичайно важливою. Європейська Рада просить Раду ЄС та Єврокомісію покращити обмін інформацією, посилити імплементацію, активізувати взаємодію ЄС та країн-членів з країнами поза межами ЄС та закрити всі прогалини як всередині, так і за межами ЄС. Це передбачає запобігання обходу санкцій через країни поза межами ЄС та забезпечення їхнього дотримання, зокрема щодо дочірніх підприємств компаній ЄС за кордоном. Доступ Росії до чутливих предметів і технологій, які мають важливе значення для ведення бойових дій, має бути максимально обмежений, також і через застосування санкцій до суб'єктів у країнах поза межами ЄС, які надають можливість для такого обходу. Європейська Рада закликає Високого представника та Європейську Комісію підготувати подальші санкції проти Білорусі, Північної Кореї та Ірану.
  7. Європейська Рада закликає треті сторони негайно припинити надання матеріальної підтримки загарбницькій війні Росії проти України. Вона надзвичайно стурбована повідомленнями про те, що Іран може передати Росії балістичні ракети та пов’язані з ними технології для їх використання проти України. Це на додачу до того, як він поставив російському режиму безпілотні літальні апарати (БПЛА), які використовуються для постійних ударів проти мирного населення в Україні. Якщо Іран зробить це, Європейський Союз готовий відповісти швидко та в координації з міжнародними партнерами, включно з новими та значними обмежувальними заходами проти Ірану.
  8. Європейська Рада рішуче засуджує безперервні порушення Росією прав людини на окупованих українських територіях, включаючи депортацію дітей. Вона рішуче відкидає і ніколи не визнає ні незаконних так званих «виборів», проведених Росією на тимчасово окупованих українських територіях Криму, Севастополя, Донецька, Луганська, Запоріжжя та Херсону, ні їх результатів.
  9. Росія та її керівництво повинні нести повну відповідальність за ведення загарбницької війни проти України та інші найсерйозніші злочини відповідно до міжнародного права, а також за величезні збитки, завдані її війною. Європейська Рада підтримує поточні зусилля та діяльність Основної групи зі створення трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, яка матиме найширшу міжрегіональну підтримку та легітимність і включатиме майбутній механізм компенсації.
  10. Європейський Союз продовжує підтримувати відбудову, відновлення та реконструкцію України у координації з міжнародними партнерами. Європейська Рада вітає нещодавнє посилення Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні, що дозволить збільшити підтримку українських правоохоронних органів на звільнених та прилеглих територіях України, а також реформи у процесі вступу до ЄС. Європейська Рада закликає до подальшої підтримки психологічної та психосоціальної реабілітації та збільшення допомоги з розмінування.
  11. Європейський Союз та його країни-члени продовжуватимуть свої інтенсивні глобальні зусилля для забезпечення якнайширшої міжнародної підтримки всеосяжного, справедливого та тривалого миру та ключових принципів і цілей української Формули миру з огляду на майбутній Глобальний саміт миру.
  12. Європейська Рада підкреслює стратегічну важливість безпеки та стабільності в Чорноморському регіоні. Вона наголошує на необхідності допомоги Україні у відновленні її позицій на традиційних експортних ринках, зокрема на Близькому Сході та в Африці.
  13. Європейський Союз продовжуватиме надавати всю необхідну підтримку Республіці Молдова у подоланні викликів, з якими вона стикається внаслідок агресії Росії проти України, а також зміцнювати стійкість, безпеку та стабільність країни у відповідь на дестабілізаційні дії Росії. Європейська Рада вітає двосторонні зобов’язання країн-членів щодо підтримки Місії партнерства Європейського Союзу (EUPM) у Молдові з метою підвищення стійкості сектору безпеки.
  14. Європейський Союз також продовжуватиме підтримувати Грузію у зміцненні її стійкості та вирішенні проблем, з якими вона стикається внаслідок дій Росії з підриву територіальної цілісності Грузії, а також загарбницької війни Росії проти України.

Повний текст Висновків Європеської Ради за підсумками засідання 21-22 березня 2024 року доступний за посиланням: https://europa.eu/!476YKm

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар