Автомобілі для зміцнення стабільності та підтримки в проведенні розслідувань воєнних злочинів

Автомобілі для зміцнення стабільності та підтримки в проведенні розслідувань воєнних злочинів

2024-02-26 11:39:28

Автомобілі для зміцнення стабільності та підтримки в проведенні розслідувань воєнних злочинів

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Президентка Європейської Комісії фон дер Ляєн передає силовим структурам України автомобілі для зміцнення стабільності та підтримки в проведенні розслідувань воєнних злочинів на деокупованих територіях

24.02.2024

Президентка Європейської Комісії фон дер Ляєн передає силовим структурам України автомобілі для зміцнення стабільності та підтримки в проведенні розслідувань воєнних злочинів на деокупованих територіях

 Read more  

Київ, 24 лютого 2024 

Сьогодні Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн передала 50 автомобілів, наданих ЄС Національній поліції України (НПУ) й Офісу Генерального прокурора (ОГП) України. Автомобілі призначені для підтримки в проведенні розслідувань та судового переслідування воєнних злочинів на деокупованих територіях та прилеглих ділянках. Ці автомобілі є частиною ширшої схеми підтримки ЄС для українських органів влади для реагування на потреби, пов'язані з наданням громадських послуг у середовищах високого ризику.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила: «Європейський Союз продовжує стояти поряд з Україною. Сьогодні я маю честь передати ці автомобілі Національній поліції України та Офісу Генерального прокурора. Вони допоможуть органам влади стабілізувати території, мужньо звільнені Збройними силами України від незаконної російської окупації. Ці автомобілі надходять невдовзі після того, як ЄС надав Україні сучасну машину для розмінування. Цим обладнанням ми підтримуємо Україну у відновленні безпеки на деокупованих територіях.»

Автомобілі надано через Службу інструментів зовнішньої політики (СІЗП) Європейської комісії як частину ширшого пакету підтримки для забезпечення потреб у середовищах високого ризику.

Через СІЗП Європейська комісія передає українським органам влади 50 автомобілів. 30 автомобілів призначені для НПУ, а 20 — для ОГП. Їхня закупівля здійснюється за проєктом «Інтегрований механізм реагування для України», фінансований спільно Європейським Союзом і Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Загальна підтримка за цим проєктом включає обладнання для розмінування для Державної служби України з надзвичайних ситуацій і генератори всіх розмірів для усунення нестачі електроенергії, спричиненої російськими атаками на цивільну інфраструктуру.

Загальний бюджет пакету підтримки становить приблизно 19,9 мільйона євро, з яких 18 мільйонів євро надаються Європейською комісією, а 1,9 мільйона євро — Німеччиною.

Для довідки

Європейський Союз продемонстрував безпрецедентну єдність у засудженні дій Росії та наданні рішучої підтримки Україні. На даний час ЄС, його держави-члени та європейські фінансові інституції спільно надали Україні та її народові широку підтримку на суму понад 88 мільярдів євро. Це включає підтримку державам-членам ЄС, які від початку війни надали тимчасовий захист приблизно 4 мільйонам українських біженців. Сукупно, це відображає тверду рішучість Союзу допомагати Україні доти, доки необхідно.

Для додаткової інформації

Інформаційна довідка: EU solidarity with Ukraine

Цитати: 

"Європейський Союз продовжує стояти поряд з Україною. Сьогодні я маю честь передати ці автомобілі Національній поліції України та Офісу Генерального прокурора. Вони допоможуть органам влади стабілізувати території, мужньо звільнені Збройними силами України від незаконної російської окупації. Ці автомобілі надходять невдовзі після того, як ЄС надав Україні сучасну машину для розмінування. Цим обладнанням ми підтримуємо Україну у відновленні безпеки на деокупованих територіях."

Ursula von der Leyen, President of the European Commission - 23/02/2024

"Це постачання є наступним виразним прикладом всеоб’ємної підтримки Європейського Союзу українським силовим структурам. Ці автомобілі допоможуть посили присутність служб юстиції на звільнених територіях України, відновити верховенство права та стабільність, підтримати населення та відновити роботу державних установ. Вони стануть внеском до підтримки, що ЄС надає Україні для встановлення відповідальності за міжнародні злочини, вчинені російським агресором."

High Representative/Vice-President Josep Borrell - 23/02/2024

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар