2022-06-02 10:09:33
Вранці 24 лютого Росія розпочала масштабне вторгнення до України по всій довжині спільного кордону і з території Білорусі. Україна чинить запеклий опір
Росія з весни 2021 року нарощувала війська біля українського кордону і на території Білорусі. Ударне угруповання сягнуло щонайменше 150 тисяч.
Розвідки США і Британії попереджали, що президент Росії Володимир Путін готує масштабне вторгнення в Україну, щоб змістити законно обрану владу.
24 лютого Росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, а також із території Білорусі й окупованого Криму.
Армія Росії обстріляла прикордонні застави, завдала удари з повітря по понад 40 об'єктах військової інфраструктури майже усіх регіонів України. Розпочався рух танкових колон і живої сили вглиб держави.
Путін назвав це «спецоперацією» з метою «демілітаризації і денацифікації України».
Армія України, Нацгвардія, поліція, тероборона чинять запеклий опір.
В Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію. Президент Володимир Зеленський заявив: «Українці на своїй землі і нікому її не віддадуть».
Країни Заходу застосовують все більше санкцій проти Росії і надають зброю Україні.
ЗСУ вибили військових Росії з Київщини, Чернігівщини, Сумщини. Витісняють їх із Харківщини. Тривають бої на Донбасі та півдні України.
Російська армія бомбардує, обстрілює житлові квартали міст, знищує цивільну інфраструктуру, лікарні, школи, історичні пам'ятки.
Україна подала позов проти Росії в Гаагу. 16 березня Міжнародний суд ООН ухвалив проміжне рішення – наказав Росії припинити бойові дії в Україні. Кремль не відреагував.
Окреме провадження щодо воєнних злочинів Росії в Україні веде в Гаазі Міжнародний кримінальний суд.
джерело: власне