Як зареєструвати право власності на земельну ділянку

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку

2021-07-02 08:15:17

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку у разі наявності Державного акта на право власності на земельну ділянку  (рожевого кольору)?

 

У пошуках відповіді на дане питання й звертаються до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Детальніше розповідає Марія Николаїшин –директор Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

       

Звертаємо Вашу увагу, що особливістю державного акту рожевого кольору є те, що він не містить кадастрового номеру земельної ділянки.

Земельна ділянка, право власності на яку зазначено в акті рожевого кольору підлягає державній реєстрації.

 

Які  ж нормативно-правові акти врегульовують відповідь на дане питання?

 

Відповідь на дане питання врегульовано такими нормативно-правовими актами:

 

Які послідовні кроки потрібно пройти власникові такого акта?

  1.  Потрібно звернутися до  землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Перелік таких організацій є на сайті Держгеокадастру в рубриці: «Напрями діяльності», розділ «Сертифікація» (https://land.gov.ua/icat/sertyfikatsiia/). Для укладення договору із землевпорядною організацією Вам треба надати такі документи:

● копію документа, що посвідчує особу –паспорт громадянина України;

●копію індивідуального податкового номера;

● копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов'язково пред'являються.

Строк виконання  повинен бути таким як зазначено в укладеному договорі із землевпорядною організацією, але не може перевищувати 6 місяців.

Документ, який  Ви отримаєте - технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Зауважу, що вартість цієї послуги залежить від діючих тарифів землевпорядної організації, із якою будете підписувати договір.

 

2. Звернутися до центру надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді, подавши до Державного кадастрового реєстратора заяву про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою).

До заяви слід додати:

● копію документа, що посвідчує особу –паспорт громадянина України;

●копію  індивідуального податкового номера;

● копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов'язково пред'являються.

Строк виконання-14 календарних днів.

Документ, який отримаєте - Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Ця послуга є безкоштовною.

Водночас, звертаємо Вашу увагу на те, що цей етап (державна реєстрація земельної ділянки) Ви можете оминути. За Вас це може виконати землевпорядна організація, надавши Вам Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Проте ця послуга буде включена у загальну вартість. Таким чином, укладаючи договір із землевпорядною організацією, Вам необхідно  уточнити, які конкретно послуги Вам нададуть та які документи  отримаєте у результаті надання послуги.  

 

  1. І останній етап - реєстрація права власності на земельну ділянку. Для цього слід звернутися у центр (відділ) з питань  надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді. Важливо, що для реєстрації права власності на земельну ділянку Ви можете звернутися до будь якого центру надання адміністративних послуг у межах Львівської області.  Зазначаю, що послугу реєстрації права власності на земельну ділянку надає також нотаріус.

Звернувшись до ЦНАПу або ж до нотаріуса потрібно заповнити заяву встановленої форми, маючи із собою:

● копію документа, що посвідчує особу –паспорт громадянина України;

  •  

● копію Державного акта на право власності на земельну ділянку. Оригінали обов'язково пред'являються.

● Витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Звертаю увагу: Вам не потрібно у ЦНАПі надавати документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, оскільки Ви –власник Державного акта на право власності на земельну ділянку- звільнені від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав.

Строк виконання: до 5 робочих днів.

Документ, який отримаєте – інформаційна довідка Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

 

 

Як зареєструвати право власності на земельну ділянку?

 

Для реєстрації права власності на земельну ділянку Вам необхідно пройти наступні етапи:

  1. Потрібно звернутися до  землевпорядної організації для розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
  2. Звернутися до центру надання адміністративних послуг, який діє при Вашій місцевій раді із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (Якщо цей етап не був виконаний землевпорядною організацією).
  3. Звернутися до центру надання адміністративних послуг, або до нотаріуса для реєстрації права власності на земельну ділянку.

 

Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надаючи консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

 

Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

* Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул.Л.Українки, 70.

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Андрій Вовк

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар