ТОП-20 впливових дрогобичан-2021

ТОП-20 впливових дрогобичан-2021

2021-03-16 22:23:44

ТОП-20 впливових дрогобичан-2021

Перші вибори депутатів нових територіальних громад та новий адміністративно-територіальний поділ Львівщини суттєво змінили розстановку сил у громадах — у них суттєво зросли бюджети, змінився функціонал та розподіл сил між звичними гілками влади — громадами, районною адміністрацією та районною радою. Старі міські голови здебільшого перемогли, однак часто перемогу їм буквально доводилось виривати зубами. Та й тепер на спокійне життя їм навряд чи вдасться розраховувати. Так само і районна влада повинна звикнути, що з одного боку тепер їм підконтрольні чималі території, навіть великі міста, які раніше не входили до складу району, з іншого тепер їх повноваження вже не ті, що колись.

Є ще одна проблема — зазвичай соціологи рідко добираються до ситуації “на місцях”, у невеликих громадах. Отож пробуємо це виправити нашим проектом. У якості пілотного проекту Майстерня інформаційних технологій ТМК провела експертне опитування “ТОП-20 найвпливовіших дрогобичан-2021”. Нашими експертами виступили відомі дрогобицькі журналісти, громадські діячі, екс-депутати міської ради та екс-міські голови Дрогобича, тобто люди, які добре розбираються в тонкощах політичної ситуації міста, точніше, громади, водночас не заангажовані у сьогоденне політичне життя міста та здатні подивитись на ситуацію неупередженим поглядом. Загалом участь в опитуванні взяли 10 експертів. Їм було запропоновано за 10-бальною шкалою дати відповіді на три наступні запитання:

 1. Оцініть, будь-ласка, вплив особи на владу
 2. Оцініть, будь-ласка, вплив особи на суспільство
 3. Оцініть, будь-ласка, вплив особи на економічні процеси

При цьому оцінка “10” означає максимальний вплив, а “1” — відсутність або ж мізерність такого впливу.

 1. Веселий Андрій, екс-кандидат на посаду міського голови Дрогобича

Загальний бал 185

 1. Вплив на владу 11 місце/46 балів
 2. Вплив на суспільство 1/78
 3. Вплив на економіку 2/61

Підприємець та громадський діяч, засновник та власник ТзОВ “Брати”, яке займається виробництвом бруківки, засновник Благодійного фонду родини Веселих, політичний дебют Андрія Веселого відбувся на минулих  виборах міського голови Дрогобича, за підсумками яких він здобув почесне друге місце. А от політичній партії “Патріоти України”, яка підтримувала його на виборах пощастило менше — її кандидати так і не зуміли потрапити у міську раду Дрогобича. 
2. Муль Роман, приватний підприємець
Загальний бал 171
1. Вплив на владу  9/50
2. Вплив на суспільство 9/57
3. Вплив на економіку 1/64
Екс-депутата Дрогобицької міської ради та дійсного члена виконкому Дрогобицької міськради  Романа Муля наші експерти у підсумку вивели на друге місце у рейтингу. І основний аргумент, в якому зійшлися експерти — Роман Муль на даний момент є найбільшим платником податків у Дрогобичі. Зокрема у 2019 році він сплатив загалом понад 7 млн. Грн. Податків, у тому числі майже 2 млн. — акцизного збору. Він є власником найбільшої торгівелььної мережі Дрогобича — “Ромашка”, яка за нашими даними включає 10 торгівельних точок а також три хлібо-булочних цехи. Окрім того він є власником АС Дрогобич.

 • 3. Шевкенич Андрій, голова Дрогобицької районної ради

Загальний бал 168

 1. Вплив на владу 1/62
 2. Вплив на суспільство 3/62
 3. Вплив на економіку 7/44

64-літній голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич є справжнім втіленням досвіду, адже в його біографії і робота на посаді голоови Дрогобицької РДА (у 2018 році), і робота на посаді завідувача охорони здоров’я Дрогобицької міської ради. Заслужений лікар. Послідовний у своїх політичних поглядах — депутатом районної ради став від партії “Європейська Солідарність”, також у своїй новій роботі може розраховувати на цю партію, оскільки вона має найбілшу фракцію — 12 депутатів.

 • 4. Скотна Надія, ректор Дрогобицького університету

Загальний бал 163

 1. Вплив на владу 5/52
 2. Вплив на суспільство 2/67
 3. Вплив на економіку 9/44

Дрогобич — місто інтелектуальне, тож можемо вважати, що не випадково у нашому рейтингу на 4 місці за впливовістю у місті опинилась ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна. Причому головним чинником, який відзначили експерти є саме її вплив на дрогобицьку громаду. Звісно, вплив на економічне життя міста не такий великий, однак і тут є важливий момент — Дрогобицький університет є одним з найбільших роботодавців у місті. Щодо самої Надії Скотної треба відзначити наступне — на цій посаді вона вже майже 10 років, пи цьому свого часу вона змінила на посаді свого покійного чоловіка Валерія Скотного.

 • 5. Кучма Тарас, Міський голова Дрогобича

Загальний бал 162

 1. Вплив на владу 2/59
 2. Вплив на суспільство 2/53
 3. Вплив на економіку 3/50

Колишній військовий медик та доброволець АТО Тарас Кучма вдруге виграв виборри міського голови Дрогобича, тож те, що він у рейтингу зайняв одну з чільних позицій не підлягає сумніву. А от щодо управлінських якостей самого Тараса Кучми погляди наших експертів виявились діаметрально протилежними — частина експертів впевнено його ставила на перше місце з максимально можливим балом, інші так само впевнено оцінювали його як вкрай невдалого міського голову, що заслуговує на найнижчу оцінку.

 • 6. Янів Андрій, депутат Дрогобицької районної ради

Загальний бал 159

 • 1. Вплив на владу 3/54
 • 2. Вплив на суспільство 4/62
 • 3. Вплив на економіку 10/43

Вплив депутата Дрогобицької районної ради та досвідченого комунальника Андрія Яніва головним чином пов’язаний з його плітичними поглядами — він є головою фракції “ЄС” у Дрогобицькій райраді, яка є найбільшою у райраді, відповідно і з її головою доводиться рахуватись.

 • 7. Задорожний Михайло, Кандидат на посаду міського голови Дрогобича, депутат Дрогобицької міської ради

Загальний бал 157

 • 1. Вплив на владу 7/51
 • 2. Вплив на суспільство 5/62
 • 3. Вплив на економіку 8/44

На останніх виборах міського голови Дрогобича Михайло Задорожний посів почесне третє місце, окрім того він чинний депутат Дрогобицької міської ради від Європейської солідарності. Михайло Задорожний — людина з давніми політичними амбіціями — ще 2007 року він балотувався до ВРУ за підтримки БЮТу, однак спроба була безуспішною. Спроби потрапити у ВРУ повторювались раз у раз, кожного разу невдачею, однак Михайло Задорожний не опускав рук. У минулій каденції він задовільнився посадою депупата Львівської обласної ради від БПП “Солідарність”. Втім на думку ряду наших експертів вплив багаторічного голови Дрогобицької райспоживспілки Михайла Задорожнього все ж поступово зменшується.

 

 • 8. Ковч Андрій, заступник міського голови Дрогобича

Загальний бал 154

 • 1. Вплив на владу 6/51
 • 2. Вплив на суспільство 7/59
 • 3. Вплив на економіку 6/44

Андрій Ковч, який зараз є заступником міського голови Дрогобича з гуманітарних питань є людиною з неабиякими політичними амбіціями та досвідом — у минулій каденції він був депутатом Львівської обласної ради від “УДАРу”, окрім того має парламентський досвід, оскільки працював помічником народного депутата Романа Матківського. До переваг Андрія Ковча експерти зарахували і ту обставину, що він походить із відомого галицького роду, до якого належав греко-католицький священик Омелян Ковч. Що не кажіть, а в Галичині добрий родовід є дуже важливим чинником.

 • 9. Кулиняк Степан, голова Дрогобицької РДА

Загальний бал 152

 • 1. Вплив на владу 4/52
 • 2. Вплив на суспільство 12/50
 • 3. Вплив на економіку 4/50

Можемо припускати, що якби ми це опитування проводили раніше, то голова РДА був би у ньому на набагато вищій позиції. А так — скромне дев’яте місце після міського голови другого за значення міста області та після голови районної ради. Втім сам Степан Кулиняк, досвідчений юрист, який 10 років пропрацював у Дрогобицькій міськраді стверджує, що не має політичних амбіцій, оскільки є виконавцем. І це позитивно характеризує його як голову РДА.

10. Каракевич Орест, секретар Дрогобицької міської ради

Загальний бал 139

 1. Вплив на владу 8/50
 2. Вплив на суспільство 8/57
 3. Вплив на економіку 18/32

Політичне покоління народжених в незалежній Україні таки починає поступово приходити до влади, хай навіть на низовому рівні. Орест Каракевич, новий секретар Дрогобицької міськради народився 1992 році, тож повністю належить до цього покоління. При цьому він людина у буквальному сенсі уже обстріляна, оскільки, як і міський голова Дрогобича є ветераном АТО. Також впливу йому додає і той факт, що депутатом він став за списками “Європейської солідарності”. Зауважимо, що посада секретаря Дрогобицької міської ради є надзвичайно важливою, і не лише тому, що Орест Каракевич має право підпису важливих документів. Адже в разі дострокової відставки з якихось причин міського голови саме Орест Каракевич стає виконувачем обов’язків міського голови.

 1. 11. Андріїв Микола, заступник голови Дрогобицької районної ради

Загальний бал 126

 1. Вплив на владу 10/47
 2. Вплив на суспільство 13/44
 3. Вплив на економіку 15/35

Політична стабільність — основа успіху — так можна охарактеризувати заступника голови Дрогобицької районної ради Миколу Андріїва, який що у 2015 році балотувався, щоправда невдало, за списками БЮТу до Львівської обласної ради. Зараз він депутат Дрогобицької райлнної ради від тої ж таки політичної сили, щоправда тепер вона трохи змінила свою назву на ВО “Батьківщина”.

12. Саламаха Орест, Народний депутат

Загальний бал 125

 1. Вплив на владу 13/44
 2. Вплив на суспільство 14/42
 3. Вплив на економіку 11/39

Біографія львівського підприємця Ореста Саламахи не пов’язана з Дрогобичем, адже народився він у Львові, навчався у Львові, проживає у Львові, якби не одна обставина Орест Саламаха виявився прихильником політичних поглядів чинного президента Володимира Зеленського. І за підтримки партії “Слуга народу” переміг у виборчому окрузі, центром якого є Дрогобич. Перемогти то він переміг, однак судячи по репліках наших експертів повністю подолати насторожене ставлення з боку дрогобичан так і не зумів. Практика політичного парашутизму ще дозволяє виграти вибори у вакантному окрузі, однак стати своїм є надто складно.

 1. 13. Цибульський Адам, актор Львівського театру імені Юрія Дрогобича

Загальний бал 123

 1. Вплив на владу 19/33
 2. Вплив на суспільство 6/60
 3. Вплив на економіку 19/30

Народний артист України вже 40 років виступає на сцені Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича. Зрозуміло, що головним чинником високої позиції у рейтингу Адама Цибульського є його вплив на суспільство, адже як зізнались деякі з наших експертів, шанувальники театру спеціалььно їдуть до Дрогобича, аби переглянути вистави за його участю.

 1. 14. Гнатенко Микола, директор Львівського театру імені Юрія Дрогобича

Загальний бал 120

 1. Вплив на владу 18/34
 2. Вплив на суспільство 10/57
 3. Вплив на економіку 20/29

Дрогобич — місто таки не провійнційне, і однією з ознак цього є добрий театр. Зрозуміло, що в такій ситуації директор театру є постаттю помітною у місті, однак вплив миколи Гнатенка на владу не такий вже і великий, адже театр частіше опиняється у ролі прохача

15. Коцюба Володимир, заступник міського голови Дрогобича

Загальний бал 119

 1. Вплив на владу 12/45
 2. Вплив на суспільство 18/37
 3. Вплив на економіку 14/37

Володимир Коцюба, заступник міського голови Дрогобича з питань діяльності виконавчих органів, людина загалом непублічна, разом з тим про себе говорить, що для нього важлива власна репутація.

16. Герман Ігор, перший заступник міського голови Дрогобича

Загальний бал 115

 1. Вплив на владу 14/40
 2. Вплив на суспільство 23/27
 3. Вплив на економіку 5/48

Перший заступник міського голови Дрогобича, народився і зробив свою кар’єру у рідному місті. Як і годиться заступникові навіть у такій неофіційній справі, як рейтинг поступився вищим місцем своєму шефу.

17. Бернадович Володимир, приватний підприємець, член виконкому Дрогобицької міської ради

Загальний бал 114

 1. Вплив на владу 16/36
 2. Вплив на суспільство 16/4     
 3. Вплив на економіку 13/38

 

18. Москалик Роман, заступник міського голови Дрогобича

Загальний бал 110

 1. Вплив на владу 17/34
 2. Вплив на суспільство 17/38
 3. Вплив на економіку 18/38

19. Скоропад Віталій, заступник голови Дрогобицької РДА

Загальний бал 110

 1. Вплив на владу 15/40
 2. Вплив на суспільство 20/36
 3. Вплив на економіку 17/34

20. Нестор Юрій, приватний підприємець, член виконкому Дрогобицької міської ради

Загальний бал 96

 • 1. Вплив на владу 22/27
 • 2. Вплив на суспільство 21/35
 • 3. Вплив на економіку 16/34

Зауважимо що в минулій каденції Юрій Нестор був депутатом від партії “Громадський контроль” у Львівській обласній раді, де представляв інотереси Стебника. Тепер він член Дрогобицького міськвиконкому.

за матеріалами:
 
 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар