Угода про виділення гранту в розмірі майже 215 млн євро була підписана 15 квітня в Брюсселі

Угода про виділення гранту в розмірі майже 215 млн євро була підписана 15 квітня в Брюсселі

2020-05-12 12:01:56

Угода про виділення гранту в розмірі майже 215 млн євро була підписана 15 квітня в Брюсселі

Швеція дозволила будівництво газопроводу baltic pipe, яким буде поставлятися газ у Польщу замість російського

Швеція дозволила будівництво газопроводу baltic pipe, який повинен поєднати Польщу, Данію та Норвегію у своїй економічній зоні в Балтійському морі. Таким чином російському газу не дають у майбутньому жодного шансу.

Про це повідомляється на сайті польської компанії gaz-system, яка є оператором газопроводу.  

«Ми дуже раді отримати дозвіл на будівництво від уряду Швеції, і ми цінуємо швидкий і гладкий розгляд нашої заяви. Це рішення показало, що шведський уряд визнає важливість проєкту не лише для Польщі і Данії, але і для всього Європейського Союзу, для підтримки співробітництва між державами-членами ЄС і, мабуть, найбільше, для того, щоб стати незалежними від поставок природного газу з Росії», – йдеться в повідомленні.

gaz-system наголосили, що останнім етапом для початку будівництва газопроводу baltic pipe, яким планують поставляти до Польщі газ, був саме дозвіл влади Швеції, тому що Польща та Данія раніше схвалили будівництво газопроводу

«7 травня 2020 року уряд Швеції схвалив будівництво газопроводу baltic pipe на території Швеції в Балтійському морі. Дозвіл на прокладку газопроводу, який видало Міністерство підприємництва та інновацій Швеції, завершує процес отримання дозволів на будівництво для всіх ділянок проекту Балтійського трубопроводу в кожній із країн, через які він буде проходити», – йдеться в заяві.

Довжина трубопроводу складає близько 275 кілометрів. Він проходитиме через Данію, Польщу та Швецію. Приблизно 85 кілометрів трубопроводу проходитиме через шведську територію.

Розпочати будівництво газопроводу baltic pipe планують вже у другій половині 2020 року. Спочатку у Польщі та Данії підготують будівельні майданчики, а вже після цього почнеться будівництво тунелів. Прокладання самого газопроводу заплановано на літо 2021 року, а очікувана дата введення в експлуатацію – жовтень 2022 року.

Нагадаємо. У 2019 році Європейська комісія схвалила виділення додаткового фінансування на будівництво газопроводу baltic pipe. Угода про виділення гранту в розмірі майже 215 млн євро була підписана 15 квітня в Брюсселі.

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар