"Всі, хто проти терору, встаньте"

"Всі, хто проти терору, встаньте"

2019-09-11 23:10:00

Художній фільм "Заборонений" в кінотеатрах з 5 вересня...

"Заборонений" – біографічний фільм про життя українського поета-дисидента Василя Стуса.

Під час зйомок фільму "Заборонений" у знімальної команди виник конфлікт із нині народним депутатом Віктором Медведчуком

Дату початку показів обрали не випадково. Позаяк саме в ніч проти 4-го вересня 85-го року Василь Стус помер у російському карцері. Події фільму розгортаються у 60-тих роках, у часи дисидентського руху. Також присутні й кілька романтичних ліній — життя з дружиною Валентиною Попелюх та взаємини з художницею Аллою Горською.

Під час зйомок фільму "Заборонений" у знімальної команди виник конфлікт із нині народним депутатом Віктором Медведчуком. Мова про сцену суду над Василем Стусом. Радянська влада звинувачувала його в "антисовєтщіні" та пропаганді. Державним захисником дисидента був тоді молодий юрист Віктор Медведчук. І саме він став на бік обвинувачення, внаслідок чого Стус був засуджений до 19 років примусових робіт та 5-ти років заслання.

 

Під час зйомок Медведчук і його адвокати погрожували, що позиватимуться до авторів фільму, якщо він буде присутній у фільмі. Зрештою, кадри з суду у стрічці залишили, проте однієї сцени таки позбулися.

"Була одна сцена в СІЗО. Стус спілкувався зі своїм адвокатом Медведчуком, інших свідків розмови немає. Це була художня сцена. На що ми єдине мали право спиратися, – то це показати цю сцену в досить таки правдивий документальний спосіб. З підтримкою нашого юриста, котрий нам пояснював наші права та обов'язки", – розповів режисер фільму "Заборонений".

"Внутрішньо звичайно найскладніше частина – це ув'язнення, тюремний період. До якої грані може дійти людина, коли починаються на неї напади, коли заганяють як звіра, а це все-таки людина", – наголошує виконавець ролі Стуса Дмитро Ярошенко.

"У ньому є й документалістика, і прийоми художнього твору. Словом, це серйозний фільм, який зробить своє святе діло у вихованні молодшого покоління", переконана журналістка, подруга Василя Стуса Маргарита Довгань.

Нагадаємо, раніше навколо стрічки виник гучний скандал за участю адвоката Медведчука.

 

джерело: 5channal


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар