У «Трускавецькурорті» розповіли, чи стане вхід до бюветів платним

У «Трускавецькурорті» розповіли, чи стане вхід до бюветів платним

2017-12-01 20:52:46

У «Трускавецькурорті» розповіли, чи стане вхід до бюветів платним

У «Трускавецькурорті» розповіли, чи стане вхід до бюветів платним

Більшість курортних установ Трускавця не платять за споживання мінеральної води, хоча закладають вартість користування бюветами з мінеральною водою у вартість путівок для курортників. Про це пише «Львівська газета».

Десятиліттями до Трускавця з’їжджаються українці та іноземці, щоб попити цілющих тутешніх мінеральних вод. До цього року ніхто не акцентував на тому, що бювети, до яких, власне, і сходяться охочі оздоровитись – це приватна власність ПрАТ «Трускавецькурорту».  Аж поки на території центрального бювету не з’явились турнікети. Від завтра, 1 грудня, «Трускавецькурорт» планував запровадити плату за вхід до бюветів у розмірі 3,5 грн. Втім, 7 листопада невідомі особи турнікети понищили, і вже 9 листопада трускавецькі депутати висловились проти запровадження плати за вхід до бюветів.

Все наче справедливо. Природними водними ресурсами на території України кожен українець має право користуватись безкоштовно. Втім,  у ПрАТ «Трускавецькурорт» пояснюють, що не запроваджують плату за воду, а хочуть запровадити плату за вхід до бюветів, які обслуговує ПрАТ і забезпечує їхнє належне функціонування, щоб усі охочі могли попити мінералки. Передбачалось, що курортні установи мають підписувати з товариством договори на оплату за споживання мінеральної води та розсолів. Для самих курортників ця плата є непомітною, оскільки вона одразу включена у вартість ліжко-місць. За даними ПрАТу, у 2017 році договори з товариством на оплату за споживання мінеральної води і розсолів підписали тільки 32 оздоровниці з майже 80 курортних установ міста. Усі інші – бюветами користуються, однак оплату ігнорують. Це і стало причиною спроби запровадити оплату одразу на місці. Експеримент, втім, завершився навіть не розпочавшись.

«Вхід до бюветів завтра платним не стане. Турнікети ж поламали. Усе працює, крім турнікетів. Вхід залишається безкоштовним», – зазначила у коментарі «Львівській газеті» заступниця генерального директора  з маркетингу та реклами «Трускавецькурорту» Олена Якубенко.

До рекомендацій депутатів міської ради, щоб залишити вхід до бюветів безкоштовним, «Трускавецькурорт», виходить, дослухався. Черга міської ради встановити справедливість. На запитання «Львівської газети», як міська рада буде мотивувати майже 50 курортних установ таки оплачувати користування бюветами з мінеральною водою, вартість яких, нагадаю, закладена у вартість ліжко-місць, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський відповів:

«Ми публічно донесли цим установам, що рекомендуємо це зробити. Але у нас, міської ради, немає юридичного права мотивувати приватні структури до якихось дій.

На договірних умовах з ПрАТом працює лише 20 санаторно-курортних закладів Трускавця. Відповідно, недоотримуються кошти, які б мали піти на реконструкцію бювету, на господарське обслуговування, яке забезпечує видобуток мінеральної води. Люди не хочуть платити. І це проблема.  Принцип такий: «Щоб у нас все було, і нам за то нічого не було». Якщо не буде якихось радикальних змін з боку санаторно-курортних закладів, які ігнорують угоди з «Трускавецькурортом», тоді варіант платної води так чи інакше постане».

Зараз в міській раді Трускавця розглядають можливість створення спільного підприємства з «Трускавецькурортом». Крім того, думають про реанімацію «Гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції» , – підприємства, яке могло би від міста зайнятись видобутком мінеральних вод і бути конкурентом ПрАТу.

Тим часом, за понищені турнікети досі ніхто відповідальності не поніс. Заяву «Трускавецькурорт» написав ще три тижні тому, слідство триває, втім, поки безрезультатно.

 

джерело: ФП






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар