Осучаснення пенсій: що і як?

Осучаснення пенсій: що і як?

2017-11-02 18:56:17

Осучаснення пенсій: що і як?

Осучаснення пенсій: що і як?
Ярослав ГР??Ц??К
Фото автора

27 жовтня начальник Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду Любов ЯНЕВ??Ч провела брифінг для засобів масової інформації щодо змін у пенсійному законодавстві у зв’язку із запровадженням пенсійної реформи. Вона ознайомила присутніх з аспектами перерахунку пенсій з 1 жовтня цього року.
Зокрема, змінений показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсій, тобто, осучаснення пенсій відбулося із використанням єдиного показника середньої зарплати за три останні роки в розмірі 3764,40 грн. Також при перерахунку використано новий розмір прожиткового мінімум для осіб, що втратили працездатність, який встановлений станом на 1 грудня 2017 року і зріс на 79 грн. – до 1452 грн. (такою зараз є мінімальна пенсія).
Усі перерахунки пенсіонерам здійснені автоматично, за матеріалами їхніх пенсійних справ. Та не слід очікувати, що пенсії усім пенсіонерам зростуть однаково, оскільки враховуються індивідуальні показники коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера. Любов Яневич розповіла, що є окремі категорії, у яких пенсії не зросли, оскільки призначалися недавно. Тоді під час розрахунків застосовувалася вища середня зарплата в Україні. До того ж, з 1 жовтня відбулося зменшення коефіцієнта за кожен рік стажу (від 1,35 до 1), тому збільшення розміру пенсії торкнулося не всіх.
Ті пенсіонери, у кого після осучаснення пенсія зросла більш ніж на 140 грн., вже отримали доплату у жовтні, всі інші отримають її у листопаді разом із основними виплатами.
Мешканцям Дрогобиччини, у яких пенсія зросла більш ніж на 140 грн., працівники управління Пенсійного фонду підготували і розіслали інформаційні повідомлення з роз’ясненням як саме розрахований новий розмір їхньої пенсії.
Переглянуто відсотки зменшення розміру пенсій за достроковий вихід на пенсію жінок у 55-річному віці.
Виплата пенсій працюючим пенсіонерам буде здійснюватися незалежно від факту роботи, тобто, у повному обсязі, не знімаючи 15%.
Керівник Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду також повідомила, що перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які набули на це право, буде проводитися органами Пенсійного фонду щороку з першого квітня без додаткового звернення особи.
Від 1 січня 2018 року для визначення права на призначення пенсії будуть включати такі періоди:
- ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування і фіксованого податку (період з 1 січня 1998 року до 30 червня 2000 року має бути підтверджений довідкою про реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, а з період з 1 липня 2000 року до 31 грудня 2017 року – за умови сплати страхових внесків і єдиного внеску незалежно від сплаченого розміру, крім випадків звільнення від сплати єдиного внеску);
- проходження військової служби до 31 грудня 2017 року;
- навчання у ВНЗ з 1 січня 2004 року;
- перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 січня 2004 року;
- перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку з 1 січня 2004 року.
Також внесено зміни у вимоги до стажу при визначенні права на призначення пенсії. Зокрема, щоб вийти на пенсію у 2018 році у 60-річному віці, необхідно буде мати не менше як 25 років страхового стажу, у 2019 – 26 років, 2020 – 27 років і т.д, у 2028 році – 35 років стажу. Новацією є те, що, починаючи з 1 січня 2028 року, за наявності 40 і більше років календарного страхового стажу пенсія за віком призначається незалежно від віку.
Якщо людина не має відповідного розміру стажу, вона може звернутися до управління праці і соціального захисту населення для призначення соціальної допомоги.
Також представникам ЗМІ розповіли як кожен пенсіонер чи працюючий громадянин, не виходячи з дому, можуть дізнатися про розмір заробітної плати у попередні роки, сплачені ним страхові внески, стаж, записатися на прийом чи подати електронне звернення. Для цього слід завітати до Дрогобицького об’єднаного управління Пенсійного фонду (4 поверх, каб. №7) із паспортом та ідентифікаційним кодом, заповнити коротеньку заяву та отримати спеціальний код.
Згодом удома треба зайти на веб-портал Пенсійного фонду України у мережі Інтернет, ввести цей код, вказати адресу своєї електронної пошти, логин і пароль. Після такої реєстрації ви матимете повну інформацію щодо нарахування пенсії чи надходжень єдиного соціального внеску. Держслужбовці, які подавали електронні декларації, можуть зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду, використовуючи свій електронний цифровий ключ.
Очевидно, скористатися цим сервісом багатьом пенсіонерам може бути складно, але з процесом реєстрації їм можуть допомогти діти чи онуки.
На завершення брифінгу Любов Яневич відповіла на запитання журналістів.






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар