Благодійна допомога для антитерористичної операції не оподатковується

Благодійна допомога для антитерористичної операції не оподатковується

2014-10-15 18:13:57

Інформує Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ (4 матеріали)

Благодійна допомога для антитерористичної операції не оподатковується

26 вересня набрав чинності Закон України від 02.09.2014 р. №1668-vii «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги», яким тимчасово, на час проведення антитерористичної операції, благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Відповідно до цього Закону суми коштів, отримані благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб.

Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, без обмежень включатимуться до інших витрат звичайної діяльності платника податку на прибуток підприємств суми коштів або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) для потреб забезпечення проведення АТО.

Також Закон регулює питання складання Реєстру волонтерів антитерористичної операції.

Про відображення у формі № 1ДФ за ІІІ квартал 2014 року сум податку з процентів та військового збору

Згідно з прийнятими змінами до Податкового кодексу України, починаючи з 01.08.2014 року, податковий агент (банк, кредитна спілка) при нарахуванні на користь платника податку процентів, зазначених у підпункті 170.4.1 Податкового кодексу України, в податковому розрахунку за формою №1ДФ має відображати загальну суму нарахованих у звітному періоді доходів і загальну суму утриманого з них податку.

Також з 03.08.2014 року запроваджено військовий збір. Утримані суми цього збору необхідно зазначити в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал 2014 року.

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності змін до цієї форми податкові інспекції приймають форму №1ДФ, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49.

Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

Продукцію оборонного призначення звільнено від оподаткування

Ввезення на територію України продукції оборонного призначення звільнено від обкладення митом і податком на додану вартість.

Закон України №1657-vii про внесення змін до Митного кодексу спрощує ввезення продукції оборонного призначення на митну територію України під час дії особливого періоду, введення надзвичайного стану і в період проведення антитерористичної операції шляхом звільнення її від оподаткування митом. Про це йдеться в пункті 20 частини першої статті 282 Митного кодексу України.

Аналогічно відповідно до Закону №1658-vii про внесення змін до Податкового кодексу статтю 197 доповнено пунктом 197.23, згідно з яким операції із ввезення на митну територію України продукції оборонного призначення звільнено від оподаткування податком на додану вартість.

В обох законах йдеться про те, що перелік товарів із зазначенням кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджується Кабінетом Міністрів України.

Дія Закону не поширюватиметься на продукцію оборонного призначення, що ввозиться на митну територію України з території держави, визнаної відповідно до законодавства України державою-окупантом чи нормами міжнародного права – державою-агресором.

Закони набрали чинності 25.09.2014р.

Відкликано роз’яснення щодо заповнення Звіту про суми нарахованої зарплати та ЄСВ у разі нарахування середнього заробітку мобілізованим працівникам

Державна фіскальна служба України відкликала спільний лист ДФС та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 №127/7/99-99-17-03-01-17 – №19426/05-10 про надання роз’яснень щодо нарахування та відображення у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (далі – Звіт) сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відкликання роз’яснення зумовлено тим, що в додатку 3 “Розподіл видатків Державного бюджету України на 2014 рік” до Закону України від 16 січня 2014 року №719-vii “Про Державний бюджет на 2014 рік” компенсаційних виплат у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з бюджету не передбачено. Крім цього, на сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат з бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Як зазначено у новому роз’ясненні, суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображаються у Звіті на загальних підставах.

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є військовий квиток та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

Про це йдеться у листі Державної фіскальної служби України від 29.09.2014 р. №5655/7/99-99-17-03-01-17 „Про відкликання листа”.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

джерело: Трускавецькій вісник






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар