Нічні новини від Укрінформу, 07.06.2016

Нічні новини від Укрінформу, 07.06.2016

2016-06-07 17:48:47

Нічні новини від Укрінформу, 07.06.2016

У В??ПУСКУ

 

НОВ??Н??.. 3

У столиці Венесуели вбили італійського дипломата. 3

Авіаудари в Сирії: загинуло 17 мирних мешканців. 3

Флорида готується до ураганної стихії 3

З ЧАЕС вивезли все відпрацьоване ядерне паливо – Семерак. 4

В МЗС розповіли про візит Гройсмана до США. 5

Клімкін каже, що є розуміння в необхідності поліцейської місії ОБСЄ. 5

Росіян у поліцейській місії ОБСЄ не буде – Клімкін. 6

В МЗС розповіли, як ОБСЄ контролюватиме кордон на Донбасі 6

Луценко не знайшов порушень у слідчому ізоляторі СБУ на Донбасі 7

Голова ВР: Путін хоче дестабілізувати Україну через Верховну Раду. 8

Децентралізація призупинена через зовнішні обставини – Парубій. 8

Геращенко: У полоні терористів перебувають ще 113 українців. 9

Магера сказав, коли можуть призначити нових членів ЦВК. 9

У "Нафтогазі" сказали, коли знову почнуть купувати російський газ. 10

"Нафтогаз" сподівається на кредит від Світового банку для закупівлі газу. 10

Азербайджан купить 10 літаків Ан-178. 11

На Львівщині СБУ розслідує нелегальне вирубування лісу на майже 2 млн. 11

Камінь бурштину рекордної ваги вилучили в рівненського підприємця. 11

Екс-правоохороянець Миколаєва влаштував у своєму будинку нарколабораторію.. 12

У Запоріжжі з гранатомета обстріляли шашличну. 13

МН17: голландські слідчі знайшли великий фрагмент ракети "Бук" – ЗМІ 13

forbes назвав найвпливовішу жінку світу. 14

Петиція про скасування віз для українців дійшла до уряду Канади. 14

У Кишиневі збереться молдавсько-українська Комісія по співробітництву. 15

АР: Клінтон вже може бути єдиним номінантом від демократів на виборах. 15

МАГАТЕ підозрює Північну Корею у виробництві плутонію.. 16

Лавров обіцяє відповідь на активність НАТО в Балтійському регіоні 16

Авіація РФ знищила чотири нафтових об'єкта ІДІЛ в Сирії 17

США обурилися діями Асада та незадоволені бездіяльністю Росії 17

Винищувачі США завдали 16 ударів по ІДІЛ з авіаносця. 18

Пентагон знову спростував заяви Кремля про військову взаємодію у Сирії 18

США підтримуватимуть африканські країни у подоланні "Боко Харам". 19

У Сальвадорі за корупцію арештували екс-голову пенітенціарної служби. 20


 

 

У столиці Венесуели вбили італійського дипломата

 

У столиці Венесуели Каракасі за нез'ясованих обставин помер італійський дипломат Мауро Мончатті. Про це передає телеканал rainews24.

"Тіло 65-річного Мончатті зі слідами ножових поранень виявили у його квартирі", - йдеться у повідомленні.

За інформацією телеканалу, МЗС Італії підтвердило загибель свого співробітника, який працював в консульстві Італії в Каракасі. Коментуючи причини смерті Мончатті, у відомстві повідомили, що в даний момент триває розслідування.

 

Авіаудари в Сирії: загинуло 17 мирних мешканців

 

Унаслідок авіаудару по ринку у східній частині Сирії загинули 17 цивільних осіб, серед яких вісім дітей. Про це повідомляє al arabiya з посиланням на дані Сирійського центру з моніторингу за дотриманням прав людини.

"17 людей, у тому числі восьмеро дітей, загинули в понеділок, у перший день Священного для мусульман місяця Рамадан, внаслідок авіаудару по ринку в Східній Сирії", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: авіація режиму Асада або російські військові повітряні сили завдали удару по контрольованому бойовиками ІДІЛ місту Аль-Шаара в провінції Дейр-ер-Зора.

 

Флорида готується до ураганної стихії

 

Національний центр ураганів США попередив про небезпеку удару потужного тропічного шторму по північній частині штату Флорида в ніч проти вівторка, який супроводжуватиметься сильними зливами та повенями. Про це повідомляє у понеділок центральний американський телеканал cnn.

"Губернатор штату Флорида Рік Скотт у понеділок оголосив надзвичайний стан у зв'язку з наближенням тропічного шторму, який загрожує потужними зливами і повенями в штаті", - зазначається в повідомленні.

За останньою інформацією Національного центру ураганів, тропічний шторм, який отримав назву "Колін", зараз перебуває приблизно в 250 км від узбережжя Флориди в Мексиканській затоці та пересувається у північно-східному напрямку. Сила вітрів там наразі сягає 80 км/год, втім їхня потужність поступово зростає.

Очікується, що стихія досягне материкової частини США ввечері понеділка або вночі проти вівторка за місцевим часом. При цьому метеорологи прогнозують високий добовий рівень опадів та застерігають про небезпеку повеней.

Крім того, прогнозується, що стихія пройдеться далі – по атлантичному узбережжю ще трьох американських штатів – Джорджія, Південна Кароліна та Північна Кароліна.

 

З ЧАЕС вивезли все відпрацьоване ядерне паливо – Семерак

 

У понеділок, 6 червня, завершено вивантаження відпрацьованого ядерного палива із останнього енергоблоку №1 Чорнобильської атомної електростанції.

Раніше від відпрацьованого палива були повністю звільнені енергоблок №2 та № 3, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає прес-служба "Народного Фронту".

«Роботи по вивантаженню відпрацьованого ядерного палива з блоків тривали 9 років. До завершення будівництва сховища СВЯП-2, яке фінансується за рахунок міжнародної технічної допомоги, паливо тимчасово зберігатиметься у сховищі СВЯП-1», - зазначив міністр.

Семерак підкреслив, що новий статус енергоблоків Чорнобильської АЕС дозволить перейти до наступного етапу - зняття їх з експлуатації.

«Сьогодні завершився черговий, важливий крок трансформації зони відчуження в територію змін та розвитку. Після звільнення блоків ЧАЕС від відпрацьованого ядерного палива рівень екобезпеки в зоні суттєво зросте», - зазначив він.

В результаті виконаного вивантаження відпрацьованого ядерного палива статус блоків №1 та №2 буде змінений.

«Ці блоки вже не будуть вважатися ядерними установками. Після оформлення та затвердження відповідної документації блоки отримають статус об'єктів по поводженню з радіоактивними відходами», - розповів міністр.

Статус «ядерної установки» залишиться у сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1), в якому в даний час зберігається кондиційне паливо з трьох блоків ЧАЕС.

Семерак також нагадав, що Мінприроди працює над розробкою нової програми розвитку Чорнобильської зони.

В МЗС розповіли про візит Гройсмана до США

 

Урядова делегація на чолі з Прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом під час запланованого в середині червня візиту до США проведе переговори з представниками економічного блоку країни, а також Світового банку і МВФ. Про це під час програми "Свобода слова" на ictv заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає кореспондент Укрінформу.

"Під час цього візиту будуть зустрічі з усіма ключовими представниками економічного блоку (якщо так можна говорити по відношенню до Сполучених Штатів) - крім віце-президента Сполучених Штатів. Це і міністр фінансів, це і міністр комерції, це дуже багато зустрічей, які стосуються, звичайно, Світового банку і МВФ, оскільки, якщо, приїжджаєш до Вашингтону, то це є повний пакет", - сказав він.

Клімкін зазначив, що це перший візит нового Глави Уряду України і тому він "дуже важливий, у тому числі, щоб скомунікувати бачення ключових реформ і пріоритетів".

На його переконання, це буде дуже успішний візит "і з точки зору комунікації, і з точки зору результатів".

Як раніше повідомляло агентство, Гройсману готують візит до Вашингтона в середині червня.

 

Клімкін каже, що є розуміння в необхідності поліцейської місії ОБСЄ

 

Наразі серед усіх сторін, причетних до врегулювання конфлікту на Донбасі, існує розуміння щодо потреби у поліцейській місії ОБСЄ на Сході України. Як заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ictv міністр закордонних справ України Павло Клімкін, дискусії йдуть щодо мандату, бюджету та правил застосування зброї місії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"СММ ОБСЄ, яка працює зараз, на жаль не може зробити всього. І друге - безпека перед, під час і після виборів – саме для того нам і потрібна масштабна озброєна поліцейська місія ОБСЄ. По-перше, ми усі дійсно погодилися, що така місія, як така, потрібна. Це перший дуже важливий крок. Другий момент полягає в тому, що ми розуміємо, що без зброї така місія просто буде недієздатною, оскільки будь-яка провокація – і що тоді робити?", - заявив він.

Наразі ж, додав міністр, тривають дискусії щодо деталей цієї місії. Просування в обговоренні цих деталей глава МЗС назвав "більш, ніж поміркованим".

"Нам треба погодитися щодо трьох речей. Перше – це, власне, мандат цієї місії і також нам потрібен консенсус (оскільки рішення в ОБСЄ приймається консенсусом). Друге – це погодити бюджет місії (без бюджету вона далі просто не буде реалізована). І третє (дуже важливий момент, про який багато-хто забуває) – це правила застосування зброї, якщо місія буде озброєна", - пояснив предмет дискусії Клімкін.

 

Росіян у поліцейській місії ОБСЄ не буде – Клімкін

 

Військовослужбовців РФ як держави-члена ОБСЄ в обговорюваній збройній поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі не буде. Про це заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ictv міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щодо представництва країн, то в ОБСЄ рішення, на жаль, приймають консенсусом. Нам потрібно врахувати позиції усіх країн. Ми будемо прагнути до того, щоб місія була максимально ефективною. Звичайно уявити, коли російські представники озброєні будуть на території України – це повна абстракція", - заявив він.

Міністр також прокоментував питання щодо можливої участі в місії так званих "союзників" Росії з ОДКБ.

"Одна з ідей, яку ми обговорюємо – це так званий принцип "негативних списків". Коли з кожної країни кажуть, що такі країни не беруть участь, такі не беруть, і потім по середині залишають в основному країни, які вважаються умовно нейтральними. Це одна з опцій, яка зараз обговорюється", - заявив Клімкін.

Глава МЗС повідомив, що наразі обговорюють параметри самої місії. Щодо кількості місії, то це залежить від її озброєння, мандату, розміщення та функцій.

Клімкін також повідомив, скільки часу можлива поліцейська місія ОБСЄ може бути на Донбасі.

"Говорячи про поліцейську місію, ми говоримо, звичайно, про моніторинг кордону, але не тільки. Нам потрібна реальна безпека на час до, під час і після виборів. Оскільки говорити про те, що на другий день після виборів у нас все там буде прекрасно і ми повернемося до нормального життя, при всьому нашому бажанні, ми не можемо. Тому місія там має залишатися до того моменту, коли саме люди там відчують, що вони повернулися до нормального життя", - заявив він.

 

В МЗС розповіли, як ОБСЄ контролюватиме кордон на Донбасі

 

У рамках врегулювання контроль над держкордоном між Україною та РФ на тимчасово окупованому Донбасі може здійснювати або Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, або обговорювана поліцейська місія ОБСЄ. Про це заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ictv міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Без контролю над кордоном ніякого подальшого просування і, звичайно, ніякої безпеки - інакше на нашу територію будуть і надалі затягувати і російські регулярні війська і зброя, і найманці, і боєприпаси, - не може бути і мови. Другий момент: нам потрібно, щоб кордон контролювався - чи це буде поліцейська місія ОБСЄ, чи СММ ОБСЄ", - заявив він.

Міністр повідомив, що наразі Україна погодила з керівництвом СММ ОБСЄ "спеціальний підхід, який складається з трьох блоків".

По-перше, СММ ОБСЄ розміщує свої спеціальні бази вздовж ділянки держкордону на Донбасі, який поки що не контролюється Урядом України. При цьому, таких баз має бути декілька для ефективного контролю.

Другий момент полягає у розміщенні спеціального обладнання, яке буде спостерігати за кордоном і будь-якими шляхами, введення механізму інспекції.

"І дуже важливий момент – це розміщення представників СММ ОБСЄ в пунктах перетину кордону з нашої сторони. Це, як вважає ОБСЄ, і це наша спільна думка, дозволить достатньо ефективно контролювати кордон", - повідомив Клімкін.

Він підкреслив на важливості прийняття рішення щодо того, хто буде контролювати кордон - СММ чи поліцейська місія ОБСЄ.

"Насправді, я вважаю, що вони будуть співпрацювати у контролі над кордоном. До цього ми поступово прийдемо", - додав глава МЗС.

Водночас Клімкін наголосив, що Росія намагається не допустити передачу контролю на тимчасово окупованому Донбасі під контроль ОБСЄ.

"Росія не хоче жодного ефективного контролю кордону. Вона прекрасно розуміє, що коли кордон буде перекритий, то тоді почнеться реальна розмова - оскільки контроль над ситуацією буде мати фактично міжнародне співтовариство, ОБСЄ", - зазначив міністр.

 

Луценко не знайшов порушень у слідчому ізоляторі СБУ на Донбасі

 

Генеральний прокурор України Юрій Луценко не знайшов порушень законів та прав людини в слідчому ізоляторі СБУ на Донбасі. Про це він написав у себе на сторінці у facebook.

"Разом з омбудсменом та Головою СБУ провів сьогодні раптову перевірку ізолятора СБУ. Підпільних катівень і необлікованих в'язнів лнр-днр не знайшли. Сидять виключно за рішеннями суду", - написав генпрокурор.

Також він повідомив, що зустрівся з підозрюваними бойовиками та корегувальницею вогню.

"Знаючи, як поводяться терористи з нашими хлопцями в "ізбушкє" (споруда Донсбу) чи в підземних шахтних приміщеннях, ледь стримав себе. Але ми воюємо з бандитами і варварами саме за те, щоб усі мали конституційні права. Навіть ці …", - написав Луценко.

Голова ВР: Путін хоче дестабілізувати Україну через Верховну Раду

 

Росія намагається розхитати ситуацію в Україні, зокрема, через дестабілізацію Верховної Ради та, як наслідок, проведення дострокових виборів і призупинення реформ. Про це заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ictv Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я не маю сумнівів, що із завдань і цілей Путіна по дестабілізації ситуації в Україні - це дестабілізувати Верховну Раду, добитися дочасних виборів, і, таким чином, просто зупинити країну на шляху до наших реформ", - сказав Парубій.

Спікер додав, що з трьох гілок влади саме Парламент є найбільш вразливою інституцією щодо дестабілізації становища в Україні.

"Якщо інститут Президента є більш вертикальна і струнка система, якщо Кабінет Міністрів є похідний від Верховної Ради, то для того, щоб дестабілізувати країну, найкраще дестабілізувати ВРУ. Власне, тут починається криза і тут вона може мати своє продовження", - підкреслив він.

Водночас Парубій наголосив, що Парламент продемонстрував впродовж останнього тижня здатність приймати важливі для держави рішення, у тому числі щодо виходу з економічної кризи.

За його словами, найважчий період цієї кризи вже пройдений, і вже цього року очікується вихід з неї.

 

Децентралізація призупинена через зовнішні обставини – Парубій

 

Реформа децентралізації влади наразі фактично призупинена через незалежні від України зовнішні обставини – зрив Росією Мінських домовленостей та, відповідно, неможливість реалізації особливостей здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області.

Про це заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ictv спікер Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це правда, що ми стали заручниками зовнішніх обставин щодо внутрішнього реформування. І, за великим рахунком, ми призупинили реформу децентралізації, яка для України необхідна не менше, ніж реформа судоустрою... Ситуація, яка не залежить від України, гальмує реформування самої України", - заявив він.

Спікер пояснив, що в законопроекті щодо децентралізації міститься пункт про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області, який, однак, наразі не може бути втілений через невиконання Мінських домовленостей Росією та її маріонетками на Донбасі. Щоденні обстріли сил АТО та втрати українських воїнів не дозволяють просуватися далі в імплементації інших пунктів мирних угод.

"Фактично українська глобальна реформа стала заручником волі Путіна. Якби було можливо юридично, то для нас було б ідеально той пункт (про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської області – ред.) виокремити, прийняти зміни по децентралізації. А той пункт мав би чекати свого часу, коли ми спільно з усім вільним світом змусимо Путіна виконати хоча б перший пункт Мінських угод", - заявив Парубій.

Між тим, додав спікер Верховної Ради, існує юридична колізія - "між першим і другим читанням змін до Конституції не можна вносити зміни в текст, по якому вже був вердикт Конституційного суду України".

Голова Парламенту зазначив, що наразі дав доручення юристам дослідити шляхи виходу з цієї колізії.

 

Геращенко: У полоні терористів перебувають ще 113 українців

 

У полоні підтримуваних Росією терористів на Донбасі залишається 113 громадян України. Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко, передає «Радіо Свобода».

«Це і військові, і цивільні. Бойовики намагаюся прив’язати питання звільнення заручників до амністії, вимагаючи пробачити ватажків. Вони не дають інформацію про те, де знаходяться заручники, не допускають до них представників гуманітарних місій. Росія у цій сфері не виконує пункти Мінських домовленостей», – заявила Геращенко 6 червня на прес-конференції у Дніпрі.

Нагадаємо: за даними правозахисників, після звільнення української громадянки Надії Савченко, у Росії продовжують утримувати за гратами щонайменше 31 українця. Це ті, кого переслідують за політичними мотивами у Росії та в окупованому нею Криму.

Звільнення полонених є однією з умов Мінських угод.

 

Магера сказав, коли можуть призначити нових членів ЦВК

 

Нові члени Центрвиборчкому можуть бути затверджені у вересні. Про це заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера в ефірі "5-го каналу".

"Питання залежить від того, яка мета поставлена. Якщо мета поставлена призначити 12 членів виборчої комісії і абсолютно нових, не з існуючого складу комісії, то цілком очевидно, що під час поточного виборчого процесу на семи виборчих округах така річ дещо ризикована. І якщо таке завдання стоїть призначити 12 членів ЦВК, то, я думаю, більш реальна перспектива у вересні", - заявив Магера.

За його словами, якщо ж питання не стоїть гостро відносно заміни без винятку всіх 12 членів комісії, то це питання може бути вирішене вже на наступному тижні.

Магера також зазначив, що не знає прізвищ кандидатів нового складу комісії.

Як раніше повідомлялося, Президент вніс свої кандидатури до ЦВК.

 

У "Нафтогазі" сказали, коли знову почнуть купувати російський газ

 

"Нафтогаз України" готовий відновити закупівлю газу у російського "Газпрому", якщо ціна на нього буде нижчою, ніж ціна на газ з Європи.

Про це заявив глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ефірі "5-го каналу".

«Якщо ціна буде нижчою, ніж та, яку нам пропонують з європейського напрямку, то з точки зору мінімізації витрат споживачів і просто раціонального сенсу, буде правильно купувати цей газ зі східного напрямку», – заявив Коболєв.

За його словами, «Нафтогаз» продовжує переговори з «Газпромом» щодо умов закупівлі газу і готовий відновити імпорт у третьому кварталі.

«Діалог зараз ведеться з цього приводу. Він в процесі. "Нафтогаз" планує відновити імпорт газу в третьому кварталі, у нас є ще місяць для цього. Ми розпочали його заздалегідь, сподіваємося, він буде успішним», – сказав Коболєв. При цьому він не назвав ціну, проте зауважив, що вона буде ринковою.

"Ціну поки що ми не розголошуємо", - додав глава правління "Нафтогазу".

Нагадаємо: востаннє Україна купувала російський газ – 2 мільярди кубометрів для своїх сховищ для проходження зими – наприкінці листопада 2015 року, після чого знову припинила його закупівлі.

 

"Нафтогаз" сподівається на кредит від Світового банку для закупівлі газу

НАК "Нафтогаз України" сподівається, що у 2016 році отримає від Світового банку $500 млн кредиту для закупівлі природного газу на наступний опалювальний сезон. Про це в ефірі "5-го каналу" повідомив голова компанії Андрій Коболєв, додавши, що переговори щодо цього питання тривають вже більше року.

"Сподіваємося, що в цьому році ця транзакція може мати місце", - сказав чиновник.

За його словами, робота над цим кредитом йде важче, ніж з Європейським банком реконструкції та розвитку – минулого опалювального сезону "Нафтогаз" залучив $300 млн від ЄБРР і вже встиг їх повернути.

Коболєв зазначив, що допомога Світового банку може бути також спрямовані і на закупівлю природного газу у "Газпрому".

Як повідомлялося, у "Нафтогазі" хочуть єдину базу отримувачів субсидій.

 

Азербайджан купить 10 літаків Ан-178

 

Контракт на закупівлю десяти літаків Ан-178 підписали президент азербайджанської компанії з українським держпідприємством "Антонов". Як передає «5-й канал», переговори тривали близько року.

«Сума, зазначена у контракті, тримається у секреті. Але відомо, що першу передоплату азербайджанці вже внесли. Втім скільки саме також не кажуть. Літаки АН-178 Азербайджан отримає в два етапи впродовж двох років: спочатку перші два, а згодом ще вісім, які можливо збиратимуть на території Азербайджану», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: літак АН-178 вперше вилетів торік. Станом на тепер він виконав 77 посадок. Триває випробування транспортного  засобу. Це повітряне судно може перевозити різноманітні вантажі, до 18-ти тонн. Розганяється літак до 850 кілометрів на годину, а літає на висоті близько 12-ти кілометрів.

 

На Львівщині СБУ розслідує нелегальне вирубування лісу на майже 2 млн

 

Співробітники Служби безпеки України виявили на державному підприємстві "Буське лісове господарство" факти незаконного вирубування деревини різних порід. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

«Під час перевірки правоохоронці встановили, що посадові особи лісництва не вживали необхідних заходів з охорони лісового фонду. Внаслідок недбалості службовців у держлісгоспі відбулася масштабна незаконна вирубка дерев. Профільні фахівці оцінили збитки держави у 1,7 мільйона гривень», - йдеться у повідомленні.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість), тривають слідчі дії.

 

Камінь бурштину рекордної ваги вилучили в рівненського підприємця

 

Під час обшуків у рівненського підприємця, який продавав фальсифіковані алкогольні напої, вилучено велику партію бурштину, у т.ч. камінь вагою 1,8 кг, орієнтовною вартістю 1 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

«Співробітниками податкової міліції Рівненської області в ході проведення операції «Акциз-2016» та супроводження матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. ст. 204, 199 КК України, проведено низку заходів. У результаті встановлено, що один із підприємців Рівненської області здійснює транспортування, зберігання та реалізацію алкогольних напоїв з марками акцизного податку, які містять ознаки підробки. При цьому даний підприємець не мав відповідної ліцензії на торгівлю алкогольними напоями. В рамках кримінального провадження проведено 4 обшуки за місцем проживання фігуранта та в місцях здійснення ним незаконної діяльності.

За результатами обшуків вилучено підакцизних товарів орієнтовною вартістю 280,6 тис. грн. та 20 тисяч доларів США. Окрім того, у підприємця вилучено 7,75 кг бурштину-сирцю різних фракцій орієнтовною вартістю 1 млн грн, в т.ч. один камінь вагою 1,8 кг орієнтовною вартістю 375 тис. грн», - йдеться у повідомленні.

Загальна вартість вилучених товаро-матеріальних цінностей становить близько 1,8 млн грн.

Слідчі дії тривають.

 

Екс-правоохороянець Миколаєва влаштував у своєму будинку нарколабораторію

 

Екс-правоохоронець з міста Миколаєва влаштував у своєму будинку нарколабораторію. У нього знайшли обладнання, наркотики та зброю. Про це повідомили у відділі комунікації ГУ Національної поліції України в Миколаївській області.

«У 33-річного мешканця Миколаєва правоохоронці вилучили 20 грам психотропної речовини, обладнання для її виготовлення, дві гладкоствольні рушниці та 40 набоїв. За цінами «чорного ринку», орієнтовна вартість вилучених наркотичних речовин складає близько 20 тисяч гривень», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що раніше зловмисник проходив службу в органах внутрішніх справ і на початку 2014 року звільнився.

Встановлено, що підозрюваний планував отримати через поштовий сервіс можливі «інгредієнти» для приготування чергової партії амфетаміну.

Обладнання, безпосередньо самі наркотики та пристосування для їх вживання були знайдені майже у кожній кімнаті його будинку. Сам молодик знаходився у стані наркотичного сп’яніння.

Розпочато кримінальне провадження, вирішується питання щодо оголошення про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

 

У Запоріжжі з гранатомета обстріляли шашличну

 

У центрі Запоріжжя заряд із гранатомета влучив у місцеву шашличну, яка знаходиться у центрі міста по вулиці Шкільна, 10. Про це повідомляє ТСН.

«Заряд влучив у дах будівлі, але за нею - двоповерховий житловий будинок. Очевидці стверджують, що фактично шашлична стала на заваді боєкомплекту, інакше - він міг влучити саме в будинок», - йдеться у повідомленні.

Місцеві жителі розповіли 061.ua, що було чути один дуже гучний вибух, після якого будівлю шашличної охопив дим.

Одразу після інциденту місце події оточили поліцейські. Також туди прибули керівники СБУ та прокуратури.

За словами прокурора області Олександра Шацького, інцидент, можливо, був викликаний боротьбою за переділ території на вулиці Шкільній, де зараз будують 2-поверхову шашличну.

Нагадаємо: декілька днів тому у Запоріжжі невідомі підірвали кіоск на вулиці Ладозькій. За словами правоохоронців, вибух спричинив саморобний пристрій, який складався з вибухової речовини та запалу від ручної гранати.

 

МН17: голландські слідчі знайшли великий фрагмент ракети "Бук" – ЗМІ

 

Великий фрагмент ракети "Бук" виявили на місці катастрофи боїнга mh17 на Донбасі голландські слідчі. Про це повідомляє ВВС Україна.

"Голландські слідчі виявили сопло ракети "Бук" на місці катастрофи боїнга mh17 на Донбасі, йдеться у проміжному звіті спільної слідчої групи у справі про катастрофу літака. Документ опублікували на сайті голландської прокуратури. Родичі загиблих отримали звіт кілька днів тому. Як зазначають голландські ЗМІ, про знахідку такої великої частини ракети на місці катастрофи рейсу mh17 повідомляється вперше", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для встановлення причини катастрофи експерти на авіабазі Гілз-Рейен збирають по частинах корпус літака, що розбився. Також вони займаються пошуками уламків ракети, яка, ймовірно, збила авіалайнер.

До польових робіт залучили співробітників поліції зі знанням російської та українських мов. Вони прослуховують записи телефонних розмов, перехоплені СБУ, і намагаються встановити, чи мають аудіофайли якусь цінність для розслідування.

Також у звіті йдеться, що слідчі зібрали зразки грунту в районах, з яких, ймовірно, запустили ракету, що збила рейс mh17. Зразки відправлять на хімічний аналіз.

У слідчих також є ціла ракета "Бук", яку вони розбирають по частинах і порівнюють фрагменти з наявними у них деталями.

Як повідомлялося раніше, остаточні підсумки розслідування катастрофи mh17 представлять цієї осені.

 

forbes назвав найвпливовішу жінку світу

 

Журнал forbes опублікував свій рейтинг топ-100 найвпливовіших жінок світу.

Як пише видання, цього року перші три місця у списку зайняли політики, а сама Меркель почесне звання отримала вже вшосте.

Кандидат у президенти США Гіларі Клінтон зайняла друге місце. А замикає трійку найвпливовіших жінок планети керівник Федеральної резервної системи США Джанетт Єллен.

На четвертому місці дружина Білла Гейтса і голова благодійного фонду Мелінда Гейтс. На п’ятому - гендиректор general motors Мері Барра.

Українок у списку найвпливовіших немає, але є одна росіянка - глава Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна, яка розмістилась на 56-ій сходинці.

Загалом у рейтингу 11 глав держав, у тому числі 90-річна королева Британії Єлизавета ІІ (29-е місце), дві перші леді та двоє високопосадових дипломатів.

Нагадаємо: у грудні журнал time і агенція afp також визнали Меркель найвпливовішою людиною світу

 

Петиція про скасування віз для українців дійшла до уряду Канади

 

Петиція щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до Канади надійшла на розгляд до уряду країни. Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у канадському парламенті.

«Електронна петиція e-33, подана через сайт палати громад, сьогодні надійшла на розгляд уряду», - заявили у секретаріаті парламенту.

Тепер уряд має 45 днів на підготовку письмової відповіді на цей запит.

Приватну електронну петицію з проханням скасувати візи для короткострокових (до 90 днів) поїздок громадян України до Канади подав до федерального парламенту українець канадського походження Микола Кравець. За відведений час вона зібрала майже уп’ятеро більше підписів, ніж мінімально необхідно для винесення на розгляд, а також отримала підтримку від 120 депутатів та сенаторів федерального парламенту, які представляють усі чотири основні політичні партії, включно із лідером офіційної опозиції Роною Амброз.

Нагадаємо: під час передвиборної кампанії Ліберальна партія, яка має більшість у нинішньому скликанні канадського парламенту, у випадку перемоги обіцяла «працювати над досягненням цієї мети», тобто скасування короткострокових віз для українців.

 

У Кишиневі збереться молдавсько-українська Комісія по співробітництву

 

Стан торговельно-економічних відносин між Молдовою і Україною, а також перспективи їх подальшого поглиблення, обговорять на засіданні Міжурядової молдавсько-української Комісії, засідання якої відбудеться в липні в Кишиневі.

Домовленість про це була досягнута під час зустрічей в Києві віце-прем'єра Молдови,

джерело: укрінформ






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар