Свята вечеря для безпритульних

Свята вечеря для безпритульних

2016-01-22 18:12:02

Свята вечеря для безпритульних

« Минулого року напередодні Різдва, я прочитав оголошення. Дізнався, що відбуватиметься вечеря для безпритульних. Соромно стало, адже в мене є  дах над головою…але газу немає, і дружина після інсульту. А вона так мріяла скуштувати куті…. Прийшов і зовсім не шкодую.» - ділиться своїми спогадами пан Віктор.

Він, а також його дружина, пані Леся вже вдруге стали гостями Святої вечері, яку щорічно організовує БФ «Карітас» напередодні світлого Різдва Христового для безпритульних, одиноких та просто забутих суспільством людей.  Саме забутим вважає себе пан Віктор. Каже, ще 10 років тому, навіть уявити собі не міг, що буде сидіти за цим столом, серед покинутих людей і насолоджуватись тим, що має у цю мить. Бо вже в наступну не матиме нічого. Зростав в любові і батьківській турботі, мав все, про що мріяв. Забавки, одяг, розваги. Коли підріс батьки купили автомобіль, подарували житло, залишили дачу. Одружився, народилось двоє дітей. Та все чогось йому у житті не вистачало, чи то розваг, чи то якоїсь навіяної радості, а може захмарного щастя. Знайшов його у пляшці. А за цим свої наслідки – розлучення з родиною, злочини і як результат – два ув’язнення. Лише тоді, коли повернувся на волю, зрозумів усю гіркоту реального життя. Батьки відійшли у вічність, авто продали і житла також не стало.

« Колишня дружина померла, на мені залишилось двоє дітей. Що я міг їм дати? Робити нічого не вмів, жив завжди на всьому готовому. До ув’язнення, ще якусь копійку мав з водіння, але машину продали…життя покотилось вниз.» - не стримує слів розчарування пан Віктор.

Якось жив, крутився. Діти виросли. Донька на порозі створення власної сім’ї, а сина спіткало горе – примусове лікування у психіатричній лікарні. Тоді в такий затяжний і складний період свого життя доля подарувала йому зустріч з жінкою.

« У нас на двох троє дітей і три руки…» - пані Леся показує свою паралізовану після інсульту руку.

Ось так живуть, без газу та світла, без води і звичних для людей побутових зручностей. І напередодні свята Різдва Христового не покидають віри в своє краще майбутнє. У те, що колись зі всіма дітьми, а вже можливо і з внуками зберуться за одним великим родинним столом. І щоб було так само весело, щиро, гамірно як тут у християнському кафе «Витанія» під час святкової вечері. Гарного настрою добавив вертеп організований мешканцями спільноти «Наша Хата», волонтерка-фортепіаністка Яна Гордельянова виконала декілька різдвяних колядок, з вітальними словом виступили представники громадської організації «Наша Хата» о. Ігор Швед та Василь Голод.  А особливої величі святу надали слова Божого благословення Владики Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Григорія Комара.

«Нині вся Вселенна вітає новонародженого. Ми єднаємося з ангельським хором у пісні прослави до Господа Бога. Нехай це Різдво зігріє ваші серця,  нехай принесе нову надію для тих, кому це вкрай необхідно. І буде для Вас точкою відліку початку нового життя.» - Владика СДЄ Григорій Комар.

Варто зазначити, що саме напередодні свята Різдва Христового волонтери БФ «Карітас» провели збір коштів на суму 1600 грн. для приготування вечері. Цього року, дякуючи жертводавцям,  вдалось нагодувати кутею та традиційними різдвяними стравами близько 70-ти безхатченків. Благодійний фонд «Карітас»  щиро дякує всім, хто долучився до організації свята!

 

джерело: Уляна Легедза


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар