Порошенко підсилює свої впливи в уряді, а Саакашвілі залишається віч-на-віч з проблемами Одеси

Порошенко підсилює свої впливи в уряді, а Саакашвілі залишається віч-на-віч з проблемами Одеси

2015-11-30 20:37:46

Порошенко підсилює свої впливи в уряді, а Саакашвілі залишається віч-на-віч з проблемами Одеси

З’ясувалося, що керувати Грузією набагато легше, ніж Одеською областю.
І в цьому нема нічого дивного. У себе на батьківщині Саакашвілі мав команду однодумців, в нього була присутня політична воля для здійснення реформ. Збудувати рай в окремо взятій країні можна, а в окремо взятій області – ні.
Хоча Саакашвілі має підтримку президента, але багатьох проблем не можна розв’язати, якщо до цього не долучиться прем’єр-міністр. Тепер, коли стає очевидним, що відставки Яценюка не відбудеться, бо ймовірним може бути розпад коаліції та дочасні парламентські вибори, Саакашвілі стає розмінною монетою у цій брудній грі. Порошенко підсилює свої впливи в уряді, а Саакашвілі залишається віч-на-віч з проблемами Одеської області–  з подальшим відстороненням від влади. Або сам піде у відставку, коли зрозуміє, що Порошенко остаточно його здав. Це не єдина умова компромісу між президентом і прем’єр-міністром, але доволі суттєва.

Реформування на Одещині стало б можливим, якби цю область розглядали в якості пілотного проекту, який можна потім розповсюдити на всю Україну. Уряд подібних намірів не має, бо керує економікою в ручному режимі, а Одеській області довелося б підкинути чимало грошенят, окрім тих, що йдуть за визначеною квотою, як і іншим областям. Звісно, я за дужки виношу питання корупції, здолати яку на Одещині неможливо без радикальної боротьби з нею в Києві.
З іншого боку, навіщо уряду аж так сильно допомагати реформатору Саакашвілі? На його тлі Яценюк виглядатиме учнем, який не здатний освоїти ази науки.
Фактично Саакашвілі залишають напризволяще. Навіть Путіну цікавіше побачити його політичну смерть, ніж смерть фізичну. Якщо експеримент з Саакашвілі й Одеською областю не вдасться – режим Порошенка лише прискорить своє падіння.

Анатолій ВЛАСЮК

30 листопада 2015 року

джерело: автор


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар